10 kg Mączka bazaltowa, środek na ślimaki, nawóz pod kwiaty, warzywa i owoce.
Mączka bazaltowa to preparat naturalnego pochodzenia w postaci pudru. Mączka skutecznie zabezpiecza ogrody przeciwko szkodnikom takim jak ślimaki czy mszyce.
Jak działa mączka bazaltowa na nasze uprawy?
Preparat wielokrotnie podnosi wartość biologiczną plonów, wzbogacając rośliny w niezbędne minerały, które stanowią źródło makro i mikroelementów dla ludzi i zwierząt.
Dzięki temu nawozowi, rośliny staną się bardziej odporne na mróz, a ich wiosenne odradzanie się będzie przyspieszone. Co więcej, mączka bazaltowa jest idealna do nawożenia różnych rodzajów roślin, ze względu na jej bogactwo w składniki organiczne.
Ogrodnictwo: Mączka bazaltowa może być stosowana w ogrodach, na trawnikach, w uprawach warzywnych, sadach, czy też w przypadku roślin ozdobnych. Działa jako naturalny nawóz, poprawiając zdolności gleby do magazynowania wody, odczyn pH oraz dostarczając roślinom cenne pierwiastki śladowe.
Poprawa struktury gleby: Dodanie mączki bazaltowej do gleby pomaga w poprawie struktury gleby, zwłaszcza w przypadku gleb gliniastych. Mączka bazaltowa zwiększa przepuszczalność gleby, zapewniając lepszy przepływ powietrza i wody.
Ochrona roślin: Mączka może działać jako naturalny środek ochrony roślin, pomagając odstraszać szkodniki i choroby. Dzięki swoim właściwościom mineralnym, może wspomagać odporność roślin na różne stresory środowiskowe, takie jak susza czy zmiany temperatury.
Dawkowanie mączki bazaltowej
Rośliny sadownicze
przed założeniem sadu/plantacji środek stosować w dawce do 4 ton na ha (4 kg na 10 m2). Środek należy równomiernie rozrzucić na powierzchnię pola, a następnie wymieszać lub przyorać do głębokości około 15 cm.
w istniejącym sadzie/plantacji środek stosować wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji) na powierzchnię pasów o szerokości około 1 m wzdłuż rzędów roślin, w dawce do 3 kg na 10 m2.
Rośliny warzywne
Stosować wczesną wiosną lub jesienią przed wysiewem lub sadzeniem rozsady. Środek równomiernie rozsypać na glebę w dawce 3-4 kg na 10 m2 a następnie wymieszać na głębokość 10-15 cm. W tak przygotowaną glebę wysiać nasiona lub sadzić rozsadę. W przypadku niskiego pH gleby (<5,5), dawkę można zwiększyć o 5-10%.
Zaprawianie nasion: 2-3 dni przed wysianiem, nasiona wymieszać na sucho ze środkiem i pozostawić w suchym miejscu lub opakowaniu. Środek można stosować także do zaprawiania cebul i korzeni rozsady roślin warzywnych.
Pojemność: 10kg
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
Podczas pracy z produktem należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny.
Nie jeść, nie pić, unikać wdychania pyłu, pracować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
W przypadku dostania się do oczu należy przepłukać wodą aż do usunięcia produktu. W razie konieczności udać się do lekarza.
W razie dostania się pyłu do dróg oddechowych, przenieść poszkodowanego na świeże powietrze.