odstraszanie ptaków, odstraszanie gołębi


Jak odstraszyć ptaki? Skuteczny sposób na gołębie i inne niechciane ptaki.

 

W sprzedaży ogólnodostępnych jest wiele produktów odstraszających ptaki, ale który będzie odpowiedni do moich potrzeb? Nie każdy sprawdzi się akurat u Ciebie. Nie użyjesz przecież armatki hukowej na balkonie prawda? Poniżej dowiesz się więcej na temat dostępnych metod odstraszania ptaków.

Kolce na ptaki

Kolce przeciw ptakom to nowoczesny i bardzo skuteczny sposób na ptaki. Stosowany najczęściej w walce z gołębiami miejskimi. Z pewnej odległości są niemal niezauważalne stąd często stosuje się to rozwiązanie na zabytkach. Pozwala to na zabezpieczenie przed ptakami, nie zaburzając estetyki i ekspozycji obiektu. Typowy pojedynczy moduł kolców zbudowany jest z poliwęglanowej podstawy z osadzonymi w niej stalowymi drutami.

Modele kolców odróżnia gęstość i ułożenie drutów. Zdeterminowane jest to również różnym przeznaczeniem. Kolce na gołębie nie będą wymagać dużego zagęszczenia kolców, gdyż to duży gatunek ptaka. W przypadku ochrony obiektu przed małymi ptakami zagęszczenie drutów musi być znacznie większe. Kolce chronią elementy architektoniczne przed grzędowaniem, przesiadywaniem, gniazdowaniem, nocowaniem ptaków na chronionym obszarze. W ofercie możesz znaleźć modele kolców o stępionych końcówkach, które nie krzywdzą ptaków tj. np. kolce na ptaki AVIK. Dobrze jest dokonując wyboru szukać takich, które posiadają pozytywną opinię Dyrekcji Ochrony Środowiska.


kolce na ptaki, kolce odstraszające ptaki, kolce przeciwko ptakom

Siatki na ptaki

Niejednokrotnie siatka na ptaki jest jedyną skuteczną metodą zabezpieczenia elewacji przed ptakami. Siatki wykonane z polietylenu - materiału nie nasiąkającego wodą i odpornego na długotrwałe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (temperatura, UV). Najbardziej popularnym kolorem jest odcień piaskowy.

Siatki w kolorze piaskowym są praktycznie niewidoczne i nie zacieniają okien. Odpowiednio zamontowane siatki na ptaki w pełni zabezpieczą między innymi: balkony, okna strychowe, gzymsy, wnęki, rzeźby oraz inne elementy architektoniczne.

siatka na ptaki na balkon

 

Sprawdź siatki na ptaki na balkonDźwiękowe odstraszacze ptaków

Dźwiękowy odstraszacz ptaków to metoda skuteczna z powodzeniem stosowana na lotniskach, w sadach, parkach, składowiskach odpadów komunalnych i wielu innych. Płoszenie ptaków przy zastosowaniu tej metody jest relatywnie tanie. Posiada jednak pewne ograniczenia – powtarzalny, głośny sygnał dźwiękowy nie może być zastosowany w bliskim sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej.

profesjonalny odstraszacz ptaków, birdchaser na ptaki, dźwiękowy odstraszacz ptaków birdchaser

 

Profesjonalny odstraszacz ptaków Pest-X BR40Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki. Ta bardzo skuteczna metoda jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego. Należy zwrócić uwagę na to, że odstraszacze dźwiękowe są głośne. Zainstalowane w okolicy zabudowań mogą być uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych.

Ultradźwiękowe odstraszacze ptaków

Ultradźwiękowe systemy odstraszania ptaków - urządzenia pracujące na zmienianej częstotliwości. Intensywne fale ultradźwiękowe atakują system słuchowy i nerwowy ptaków. Urządzenie nie powoduje zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych, radiowych, elektronicznych urządzeń alarmowych, czujników dymu i ognia i innych urządzeń elektrycznych.

ultradźwiękowy odstraszacz ptaków, ultradźwięki na ptaki

 

Ultradźwiękowy odstraszacz ptaków BirdAwayUltradźwiękowe odstraszacze ptaków wg. zaleceń producentów przeznaczone są do zastosowania w pomieszczeniach zamkniętych lub częściowo zamkniętych. Nie polecamy stosowania tych urządzeń w przypadku gołębi oraz innych ptaków odstraszanych w okolicy źródła pokarmu.

Metody wizualne odstraszania ptaków

Wizualne odstraszacze ptaków - najczęściej są to makiety ptaków drapieżnych, balony, taśmy holograficzne, latawce itp. Metoda wizualna jest często stosowana jako wspomagająca dla systemów dźwiękowych i hukowych (równoczesne zastosowanie obu metod zwiększa efektywność płoszenia - makiety wyglądają jak ptaki drapieżne, urządzenia dźwiękowe emitują odgłosy). Metody wizualne nie pozwalają jednak na skuteczne płoszenie gołębi miejskich.

Naklejki odstraszające ptaki

 

Naklejki odstraszające ptakiNaklejki samoprzylepne w kształcie sylwetek ptaków drapieżnych sprawdzają się w przypadku ochrony ptaków przed rozbijaniem się o powierzchnie przeszklone takie jak bariery akustyczne czy szyby wieżowców.

Armatki hukowe

W przypadku ochrony dużych areałów takich jak pola uprawne idealnym rozwiązaniem są armatki hukowe. Donośny sygnał dźwiękowy na pewno wystraszy stada ptaków które nabiorą ochoty żerować na borówce, wiśniach czy innych uprawach. Wszystko może być w zależności modelu programowane czasowym zegarem. Hukowe systemy odstraszania ptaków wykorzystują do płoszenia ptaków wystrzał z zasilanej propan butanem armatki hukowej na ptaki. Metoda bardzo skuteczna pozwala na odstraszanie ptaków trudno płochliwych takich jak szpaki, wrony, gołębie, mewy itp. Podczas stosowania metody należy rozważyć problem uciążliwości potężnych wystrzałów dla ludzi i zwierząt w okolicy zainstalowanego urządzenia.

Armatka hukowa Guardian 2

 

Armatka hukowa Guardian 2Pozostałe wpisy

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Myszy za ścianą?

  Myszy za ścianą?

  Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

 • Jak pozbyć się pająków z domu?

  Jak pozbyć się pająków z domu?

  Czy pająki gryzą? Czy pająki przenoszą choroby? Skąd biorą się pająki w domu? Co na pająki? Jak zwalczyć pająki? Sprawdź!

 • Co na mrówki w samochodzie?

  Co na mrówki w samochodzie?

  Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z samochodu. Czego użyć na mrówki w aucie?

 • Owady domowe, czyli jakie?

  Owady domowe, czyli jakie?

  Jakie owady najczęściej występują w domu lub mieszkaniu? Jak rozpoznać „robaki domowe”? Metody i sposoby zwalczania.

 • Obrzeżek gołębi - groźny ptasi kleszcz, jak go zwalczyć?

  Obrzeżek gołębi - groźny ptasi kleszcz, jak go zwalczyć?

  Jak się pozbyć obrzeżka? Jak go zwalczyć? Sprawdzone sposoby, środki oraz porady, jak wytępić obrzeżki

 • Co zrobić, gdy pies, kot zjadł trutkę na szczury?

  Co zrobić, gdy pies, kot zjadł trutkę na szczury?

  Weterynarz odpowiada: Co robić, gdy kot lub pies połknie trutkę na szkodniki? Jakie są objawy zatrucia trutką na gryzonie? Jak pomóc zwierzętom domowym? Sprawdź nim będzie za późno!

 • Naturalne sposoby na szkodniki?

  Naturalne sposoby na szkodniki?

  Jakie są naturalne sposoby na owady i inne szkodniki? Poznaj naturalnych wrogów szkodników, których możesz zaprosić do siebie by ograniczyć występowanie wielu z nich.

 • Jakie choroby można złapać od gołębi?

  Jakie choroby można złapać od gołębi?

  Sprawdź jakie choroby mogą być przenoszone przez gołębie. Dowiedz się jak się ustrzec przed chorobami od gołębi i jak ograniczyć możliwość zarażenia.

Popularne kategorie