osy, szerszenie zwalczanie

Jak usunąć gniazdo os lub szerszeni?

Cieplejsze dni i dłuższe noce. Lato jest w drodze! Istnieją jednak szkodniki, które potrafią popsuć każde słoneczne popołudnie - osa i szerszeń!
 
Obecność gniazda osy czy szerszenia w domu często prowadzi do tego, że właściciele nieruchomości w obawie o dzieci i zwierzęta domowe chcąc wytępić osy i pozbyć się szerszeni biorą sprawy w swoje ręce i sami próbują usunąć gniazdo osy. Pamiętaj, że bez odpowiedniej wiedzy i wcześniejszego przygotowania może to być bardzo niebezpieczna czynność. Rozjuszone osy i szerszenie w obronie gniazda zaczynają dotkliwie żądlić. Już nawet jedno użądlenie osy dla osoby uczulonej może być śmiertelne. Przy usuwaniu gniazda ucierpieć mogą osoby postronne w tym dzieci i osoby starsze, najbardziej narażone na skutki użądleń.

gniazdo os usuwanie, jak pozbyć się gniazda os
 

Jak NIE usuwać gniazda os

Istnieje wiele internetowych porad dotyczących usuwania gniazda os. Osy to agresywne stworzenia i do ataku przystępują dosyć szybko i impulsywnie, więc próba samodzielnego usunięcia osy bez odpowiedniego przygotowania może być ryzykowna i odbić się na zdrowiu.
 
1. Palenie gniazda os
 
Użycie ognia do usunięcia gniazda jest bardzo niebezpiecznym sposobem by wytępić osy.
 
Gniazda os i szerszeni wykonane są z cienkiej celulozy wytworzonej przez owady poprzez przeżucie drewna w miazgę, co czyni gniazdo niezwykle łatwopalnym. Z tego powodu palenie gniazd często prowadzi do pożarów.
 
Spalenie gniazda nie jest skutecznym sposobem zwalczania - nie zabija wszystkich os. Może za to prowadzić do gwałtownych zachowań owadów przebywających w gnieździe i jego okolicy co narazi na użądlenia Ciebie i inne osoby postronne.

gniazdo szerszeni
 
2. Woda

Używanie wody jest często uważane za domowy sposób na zniszczenie gniazda os. Prawda jest taka, że ​​zalanie gniazda nie jest skuteczną metodą. Podobnie jak przy próbach spalenia gniazda, błonkówki staną się agresywne i zaczną atakować.

Użycie wody do usunięcia gniazda może spowodować również szkody w Twojej nieruchomości. Na przykład, jeśli gniazdo szerszeni jest  na strychu, próba usunięcia go przez zalanie może spowodować uszkodzenie belek stropowych, płyt sufitowych, podbitki.
 
3. Strącanie

Niszczenie gniazda szerszeni za pomocą kija, rakiety lub innego przedmiotu jest kolejną proponowaną w internecie opcją usuwania. Szczerze mówiąc, jest to chyba najmniej inteligentny pomysł na usunięcie gniazda.
 
Ta metoda usuwania gniazda najbardziej naraża Cię na atak. Próba rozwiązania problemu za pomocą kija może często prowadzić do użadleń jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek zamierzonych działań. Jeśli jesteś uczulony na użądlenia osy czy szerszenia możesz wpaść w wstrząs anafilaktyczny!

środek na osy i szerszenie bazooka
 


Najlepszy sposób na pozbycie się gniazda os/szerszeni

 
Dobrze przemyślany plan i strategia zwalczania
 
 • 1. Usuń gniazdo w nocy. Osy i szerszenie są w tym czasie w spoczynku, więc są mniej skłonne do użądlenia;

 • 2. Załóż odzież ochronną obejmującą ręce, nogi, stopy, głowę i twarz;

 • 3. Unikaj używania źródeł światła takich jak latarka, ponieważ ostrzeże to osy

 • 4. Trzymaj dzieci i zwierzęta domowe w bezpiecznej odległości, np. Jeśli gniazdo osy jest w twoim ogrodzie, upewnij się że domownicy są w domu.
 osy jak się pozbyć, zwalczanie szerszeni

Jak usunąć gniazdo osy/szerszenia?

 1. Użyj gaśnicy na szerszenie lub innego podobnego preparatu na osy (np. gaśnica na szerszenie Effect, Bazooka na osy i szerszenie NO Pest lub gaśnica na osy BROS), który przeznaczony jest do zwalczania os i szerszeni na odległość. Takie preparaty pozwalają skutecznie zwalczyć większość dorosłych osobników z odległości od 5-7m.

  gaśnica na szerszenie, gaśnica na osy, środek na osy, preparat na szerszenie
    
 2. Najlepiej następnego dnia po użyciu środka owadobójczego na osy podejdź w nocy do gniazda (spokojnie i cicho) ;

 3. Weź worek na śmieci wykonany z grubej folii i powoli zakryj gniazdo;

 4. Odłącz gniazdo od drzewa lub ściany, do której jest przymocowane, i zamknij worek;

 5. Umieść worek w koszu na śmieci, który ma szczelnie dopasowaną pokrywę, najlepiej z dala od domu.
 
Pamiętaj, że jeśli gniazdo szerszenia lub osy znajduje się w trudno dostępnym miejscu, takim jak rynny lub wysoko na drzewie, NIE należy próbować samemu usuwać gniazda, ponieważ może to prowadzić do upadku.
 

Nie próbuj usuwać gniazda os czy szerszeni na własną rękę, jeśli masz podejrzenie lub jesteś uczulony na użądlenia osy!


Polecane produkty:

 
 
oprysk na osy, środek na osy i szerszenie, koncentrat na osy
Skuteczny koncentrat do likwidacji gniazd os i szerszeni No Pest. 50 ml wystarczy na zlikwidowanie 1 dużego gniazda lub kilku małych.
 

Jak zapobiegać powstawaniu gniazd os/szerszeni?

 
 1. Regularnie uszczelniaj wszystkie pęknięcia i potencjalne punkty wejścia;

 2. Zainstaluj moskitiery na oknach i drzwiach, aby uniemożliwić owadom wejście do domu;

 3. Umieść pułapki na osy wokół swojego ogrodu. Możesz również zrobić własnej roboty pułapkę na osy z butelki i jako wabika użyć wody z cukrem lub soku, syropu owocowego. Pamiętaj jednak, że wabiki dostępne ze specjalnymi pułapkami działają specyficznie na osy. Nie przyciągają innych owadów, więc raczej nie zginą przez taką pułapkę pszczoły.
 

Szukasz sposobu na osy i szerszenie?
 
Jeśli chcesz skutecznie zwalczyć osy i pozbyć się szerszeni
 
Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone środki na osy i szerszenie posiadających najlepsze opinie.© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Pozostałe wpisy

 • Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami? Nie daj się ukąsić kleszczom. Poznaj skuteczne sposoby na odstraszanie kleszczy.

 • Szubaki zwalczanie

  Szubaki zwalczanie

  Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

 • Jakie owady niszczą drewno?

  Jakie owady niszczą drewno?

  Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

 • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

 • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
  Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Myszy za ścianą?

  Myszy za ścianą?

  Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

Popularne kategorie