mrówki w domu zwalczanie

Mrówki w domu. Jak pozbyć się mrówek z domu?

 
Jak możesz pozbyć się mrówek z domu? Podobnie jak wiele szkodników, mrówki roją się w pomieszczeniach, gdy znajdą dobre źródło pożywienia. Zwykle mrówki wchodzą do domu z zewnątrz szukając lepszych warunków, wilgoci, jedzenia, temperatury korzystnej do rozwoju larw i schronienia.

Mrówki przekazują sobie informacje przez sygnały chemiczne. Informacja o dogodnym lokum szybko rozprzestrzenia się w kolonii mrówek, i wkrótce maleńka armia śledzącą szlak zapachów wchodzi do Twojego domu bez zaproszenia.  Podejmując odpowiednie kroki w celu wyeliminowania mrówek, a następnie zapobiegając ponownej inwazji, możesz szybko przejąć kontrolę nad problemem.


Jakie mrówki pojawiają się w domu?

Po pierwsze, upewnij się, że znasz gatunki mrówek, z którymi masz do czynienia. Uważnie je obserwuj i zanotuj ich charakterystykę, wygląd, kolor. Szybkie wyszukiwanie w Internecie powinno pomóc w ich prawidłowej identyfikacji. Najczęściej w domach pojawiają się faroanki (Monomorium pharaonis), gmachówki (Camponotus sp.), hurtnice (Lasius niger) i amazonki (Polyergus rufescens).


co na mrówki w domu


Skąd biorą się mrówki w domu? Zabawa w podchody.

Mrówki nie pojawiają się z powietrza. Zatem twoim następnym krokiem jest znalezienie miejsca ich wnikania. Mrówki poruszają się po wyznaczonych ścieżkach. Śledząc mrówki i obserwując ich ruchy, będziesz w stanie określić, którędy owady wchodzą do Twojego domu. Mogą wejść przez otwarte drzwi, okno lub nawet małe pęknięcia i dziury w konstrukcji budynku. Zwykle znajdują się gdzieś w wewnętrznych ścianach domu, ramach okiennych, w pomieszczeniach. Po znalezieniu punktu wejścia podejmij odpowiednie działania, aby je zamknąć i oczyścić.


Jak zniszczyć gniazdo mrówek?

Oprócz znalezienia punktu wejścia, powinieneś spróbować znaleźć źródło. Gdzie jest gniazdo mrówek? Mrówki zostawiają ślad zapachowy z gniazda do źródła pożywienia, więc podążają tą samą trasą z kolonii do kuchni. Ponownie, zabaw się w detektywa. Śledź owady - te powinny doprowadzić Cię do kolonii. Po znalezieniu gniazda możesz podjąć kroki, aby skutecznie wytępić mrówki.

gniazdo mrówekJak pozbyć się mrówek?

Kolejne pytanie brzmi: jak szybko i skutecznie pozbyć się mrówek? Ponieważ mrówki wracają do kolonii, możesz użyć ich szlaku do rozmieszczenia trucizny, aby wytępić mrówki w kolonii.

Najpierw przygotuj kilka przynęt, aby przyciągnąć dużą liczbę mrówek. Pamiętaj, im więcej mrówek zaniesie truciznę z powrotem do gniazda, tym więcej mrówek możesz wyeliminować. Nie przejmuj się, jeśli zauważysz gwałtowny wzrost liczby mrówek w kuchni. Przyciąga je przynęta, a to wszystko jest częścią Twojej strategii.

Za przynętę może służyć talerz słodkiego, lepkiego jedzenia (np. miodu lub syropu) lub smażonego jedzenia (np. frytki lub smażone mięso). Eksperymentuj, aby zobaczyć, która z przynęt przyciąga najwięcej mrówek. Pamiętaj, że różne przynęty są bardziej skuteczne o różnych porach roku.

Gdy już znajdziesz skuteczną przynętę, możesz ustawić przynętę z trucizną. Może to być przynęta stała (gotowa trutka, proszek na mrówki), płynna (środek owadobójczy w koncentracie) lub żel. Ponownie obserwuj i eksperymentuj, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
żel na mrówki z wabikiem

Trutka na mrówki z wabikiem w stacji No Pest®


Upewnij się, że mrówki pobierają jedynie przynętę. Nie pozostawiaj im łatwego dostępu do innych źródeł żywności. Duże znaczenie ma w tym wypadku czystość pomieszczenia. Posprzątaj wszystkie okruszki, resztki jedzenia, plamy sosu, soku, zabezpiecz kosz na śmieci itp..

Może to potrwać kilka dni, a nawet kilka tygodni, aby przynęta całkowicie wyeliminowała gniazdo, w tym kokony, larwy i jaja. Jeśli okaże się, że mrówki wciąż roją się po kilku tygodniach, nadszedł czas, aby rozważyć użycie innej przynęty. 


mrówki w domu


Co na mrówki? Najlepszy preparat na mrówki.

Jak nie istnieje jeden gatunek “mrówka domowa” tak nie istnieje jeden magiczny środek na mrówki, po którego zastosowaniu owady wyparują w kilka minut. Zwalczanie mrówek to proces wymagający odpowiedniego przygotowania i użycia niekiedy kilku preparatów. 

 

Spray na mrówki

Do zwalczania pojedynczych mrówek skuteczny będzie spray na mrówki.

spray na mrówki no pest

Mikrokapsułkowany spray na mrówki No Pest®


Najdłużej działają środki mikrokapsułkowane. Utrzymują się bowiem najdłużej na powierzchni zapewniając ochronę jeszcze długo po użyciu. Pozostałe gotowe preparaty to środki doraźne o natychmiastowym działaniu owadobójczym - pozbędziesz się nimi natychmiast owadów, które widzisz gołym okiem. Bardzo skuteczne działanie owadobójcze posiada uniwersalny środek na owady Effect.


Proszek na mrówki

To preparat o działaniu kontaktowym i pokarmowym. Środek zwalcza mrówki w zetknięciu z proszkiem oraz w przypadku pobrania go jako pożywienie. Proszek przeciw mrówkom możesz rozsypać w rogach pomieszczeń, pod szafkami, wzdłuż ścian lub sporządzić trutkę - np. po wymieszaniu z sokiem lub miodem.
Sprawdź naszą ofertę na proszek na mrówki.

proszek na mrówki no pest

Oprysk na mrówki

Oprysk na mrówki sprawdza się najlepiej na małych powierzchniach jak mieszkania, domy jednorodzinne itp.. Preparat na mrówki w koncentracie, rozcieńcza się z wodą według instrukcji na etykiecie a przygotowany roztwór należy przy pomocy opryskiwacza rozprowadzić w miejscach gdzie zlokalizowano gniazda, kryjówki, trasy przejść, oraz punkty pobierania pokarmu przez mrówki. Proces jest dość tani. Wymaga jednak przygotowania. Rozpylany preparat nie może mieć kontaktu z żywnością, naczyniami i powierzchniami gdzie podaje się żywność. Po zabiegu opryskiwania takie powierzchnie jak blaty i stoły należy dokładnie przetrzeć dowolnym detergentem. Preparaty mikrokapsułkowe jak np. Effect Microtech CS mają wydłużone działanie. Zabezpieczają pomieszczenia na długo po użyciu.


Zwalczanie całej kolonii - Trutki na mrówki.

Pełna strategia zwalczania pozwoli natomiast wytępić skutecznie całe gniazdo mrówek i zakończyć ich wizytę w Twoim domu. Do tego celu służą trutki na mrówki. Bardzo popularne są żele Fourmidor i Advion na mrówki. Mimo swojej wysokiej ceny są niezwykle wydajne i w zależności od nasilenia problemu wystarczą na zlikwidowanie wielu gniazd przez kilka sezonów. To najczęściej wybierana przez profesjonalistów dezysnsekcji metoda zwalczania mrówek.

Wystarczy kilka mikroskopijnych kropel rozmieszczonych w strategicznych miejscach na ścieżce mrówek, by mrówki najadły się do syta i zaniosły pokarm do gniazda. Mrówki charakteryzuje trofalaksja - dzielenie się zdobytym pokarmem z współmieszkańcami kolonii. Zabiorą ze sobą trutkę i przekażą ją pozostałym osobnikom. To wyjątkowo skuteczny sposób na mrówki, nie wymagający szczególnego przygotowywania mieszkania lub domu. Często to jedyny sposób gdy mrówki założą gniazdo np. w poszyciu dachu, wysoko w elewacji itp.. Ciekawą propozycją są również gotowe trutki w zabezpieczonych karmnikach (np. No Pest trutka na mrówki w karmniku, Mrówex BROS).

trutka na mrówki w żelu


Domowe sposoby na mrówki. Co odstrasza mrówki?

Ponieważ kuchnia jest obszarem przygotowywania żywności, prawdopodobnie możesz mieć obawy przed użyciem pestycydów lub sprayów, aby pozbyć się mrówek, z obawy przed skażeniem jedzenia. 

Jeśli nie chcesz używać toksycznych przynęt, możesz użyć mydlin, które zabiją mrówki. Po prostu wymieszaj wiórki z mydła z wodą w butelce z rozpylaczem i rozpyl roztwór na mrówki. Gdy umrą mrówki, usuń je.

Oprócz wyeliminowania mrówek, musisz podjąć kroki, aby zapobiec przyszłym ponownym infestacjom. Pamiętaj, mrówki zostawiają ślady zapachowe, gdy znajdą pożywienie. Trzeba je usunąć za pomocą ściereczek nasączonych środkiem dezynfekującym lub wybielaczem (sama woda nie usunie szlaku). Ocet na mrówki wymieszany z wodą może również skutecznie usunąć ślad. Twoim celem jest zniszczenie szlaku; w rzeczywistości nie zabijasz żadnych mrówek.

jak wygląda mrówka

Mrówki nie lubią cytrusowych zapachów. Możesz stworzyć środek na mrówki domowej roboty odstraszający mrówki poprzez zmieszanie soku z cytryny, skórki pomarańczowej lub skórki ogórka z ciepłą wodą. Następnie zanurz szmatkę w roztworze i użyj jej do przetarcia powierzchni. Możesz użyć podobnego rozwiązania do wytarcia podłogi.

Przyprawy i zioła również zawierają substancje odstraszające mrówki (olejki). Skuteczne opcje to czosnek, mięta, bazylia, pieprz czarny, cayenne lub chili, goździki.

Ziemia okrzemkowa na mrówki jest kolejnym skutecznym środkiem zapobiegawczym. Możesz jej użyć do uszczelnienia pęknięć i małych dziur lub na krawędziach, gdzie stwierdzisz aktywność mrówek. Można również natryskiwać mokrą ziemię okrzemkową na ściany.

Kit może być również używany do uszczelniania punktów wejścia. Używaj go do uszczelniania pęknięć wokół drzwi i okien.

Proszek do pieczenia na mrówki to powszechnie znany domowy sposób. Spełni swoją rolę środka odstraszającego lecz trzeba go użyć w dużej ilości, rozsypując hojnie w miejscach często uczęszczanych przez te owady.

mrówki w domu jak się pozbyć

Czystość i higiena ponad wszystko - zapobieganie.

1. Pamiętaj, że jedzenie jest tym, co przyciąga mrówki do twojej kuchni. Im mniej żywności znajduje się w pobliżu, tym mniej prawdopodobne jest, że zobaczysz mrówki. Zadbaj o czystość i porządek w kuchni.

2. Ostrożnie umyj wszystkie naczynia i sztućce, upewniając się, że nie pozostały na nich resztki jedzenia. Zwróć szczególną uwagę na swoją podłogę, upewniając się, że w rogach lub na krawędziach kuchni nie ma okruchów i resztek. Jeśli mrówki już podróżowały po Twojej podłodze, pamiętaj, aby usunąć ślad zapachowy.

3. Jeśli masz maty lub dywan na podłodze, odkurz je, aby usunąć drobne cząstki jedzenia.

4. Zwróć także uwagę na swoje kosze na śmieci. Opróżniaj je regularnie i wymyj pojemniki, aby usunąć resztki płynów, które mogą przyciągać mrówki. Możesz także dodać trochę sody oczyszczonej do śmieci, aby odstraszyć mrówki.Szukasz sposobu na mrówki w domu?

 
Jeśli chcesz skutecznie zwalczyć mrówki w domu

Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone środki na mrówki posiadających najlepsze opinie.

 

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

mrówki w domu zwalczanie

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie