pchła zwalczanie

Jak pozbyć się pcheł z domu? Skuteczne sposoby na pchły.


Kiedy posiadasz zwierzęta domowe to tylko kwestia czasu kiedy zorientujesz się, że kot lub pies przyniósł do domu pchły. Zakładasz zwierzakowi obrożę, lub zakraplasz kark a pchły uciekają. Po jakimś czasie na Twoich nogach i rękach mogą pojawić się małe czerwone ugryzienia pcheł. Wówczas poszukujesz rozwiązań jak pozbyć się pcheł domowym sposobem. Gdy te zawodzą poszukujesz sprawdzonych rozwiązań by rozwiązać problem z pchłami w domu. Jeśli to o Tobie, czytaj dalej by poznać skuteczny sposób na pchły.

Jak wygląda pchła?

Pchła należy do gatunku owadów uskrzydlonych, wtórnie bezskrzydłych (utraciły skrzydła w procesie ewolucji). Przeciętnie jest niewielkich rozmiarów mieszczącym się w przedziale od 2 do 3 milimetrów. Cechuję się brązowo czerwonym ubarwieniem ciała, posiada aparat gębowy kłująco-ssący którym wypija krew ze swoich żywicieli. Na swój cel obiera najczęściej ludzi, psy, koty, myszy, szczury i inne ssaki oraz ptaki.
jak wygląda pchłaCiekawym faktem jest kwestia ilości wypijanej krwi przez tego pasożyta w ciągu doby, a może ona przekraczać dwudziestokrotność masy ciała samego pasożyta! Pchłą, którą najczęściej spotkamy w naszym otoczeniu jest pchła ludzka, psia lub kocia. Pamiętać należy o tym, że jest to raptem niewielki przekrój rodziny tych owadów do którego należy ponad 2000 różnych gatunków, które zdominowały prawie wszystkie kontynenty. Podróżując razem z człowiekiem dotarły w miejsca na świecie do których same nigdy by nie zawędrowały dlatego należą też do gatunku kosmopolitycznego o bardzo dużym zasięgu geograficznym.

Ugryzienia pchły

Ugryzienia pcheł to najczęściej małe czerwone punkty przypominające ukąszenie komara, nie wywołują one jednak opuchlizny. Zaczerwienione miejsca powodują swędzenie, które może być wyjątkowo drażniące dla ludzi o wrażliwej skórze. W przypadku alergików swędzenie może utrzymywać się nawet przez 5 dni od ukąszenia.
pchła ugryzienie, ugryzienie pchły, ukąszenie pchły, pchły ugryzienie jak wygląda

Choroby przenoszone przez pchły.

Pchły są również nosicielami szeregu groźnych chorób. Przenoszą między innymi bakteryjną chorobę kociego pazura. Choroba którą ludzie się zarażają poprzez zadrapanie najczęściej młodego kociaka. Wywołuję ona gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych bóle głowy i zmęczenie. Nieodpowiednio leczona może doprowadzić do zapalenia mózgu oraz zapalenia szpiku kostnego. Pchły są również żywicielami pośrednimi dla psiego tasiemca który po dostaniu się do ludzkiego organizmu może doprowadzić do poważnych zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Szczególne komplikacje mogą pojawić się u dzieci zarażonych tym pasożytem. Warto przypomnieć sobie również trochę historii ponieważ pchły były główną przyczyną przenoszenia pałeczek dżumy podczas największej epidemii w dziejach ludzkości. Podczas "czarnej śmierci" panującej w XIV wiecznej Europie i Azji populacja ludzkości została zmniejszona z 450 milionów do 350 milionów ludzi. Populacja samej Europy zaś została zmniejszona o 30-60% w zależności od podawanych szacunków. 

Jak rozpoznać że pies, kot ma pchły?

Zwierzęta domowe zazwyczaj będą zdradzały oznaki odczuwania dyskomfortu w przypadku obecności pcheł na ich ciele. Częste gryzienie i drapanie nóg, brzucha czy tylnych części ciała zwierzaka może świadczyć o inwazji pasożytów. Dosyć uniwersalną metodą w walce z tymi insektami jest umieszczenie zwierzęcia w misce z wodą, pchły skierują się na ogon w celu szukania schronienia przed zatopieniem. Można się będzie wtedy ich pozbyć w szybki i bezinwazyjny sposób. W przypadku posiadania psa powinniśmy przeszukać miejsca w których śpi, je czy też przebywa z ludźmi, bowiem mogą one zawierać jaja i larwy pcheł które należy niezwłocznie usunąć. Jeżeli posiadają Państwo kota warto przeszukać wszystkie meble i szafki na których zwierzak wypoczywa. Kluczem do pozbycia się pcheł z domu czy też mieszkania jest regularne i częste przeglądanie tych miejsc. Zwierzę można zaopatrzyć w osobisty odstraszacz pcheł i kleszczy. To urządzenie skutecznie odstraszy pchły i kleszcze i jednocześnie pozwoli pozbyć się pcheł z domu.

pchły u psa

Zwalczanie pcheł w domu

Podczas zaciętej walki z tymi pasożytami pamiętajmy o częstym odkurzaniu zakurzonych i trudno dostępnych miejsc, które mogą skrywać larwy pasożytów. Podczas odkurzania dywanów i dywaników zwróćmy uwagę na fakt iż wibrację mogą zmusić do ucieczki poukrywane  w nich pchły, powinniśmy być więc na to przygotowani. Pamiętajmy o częstym myciu podłóg i mebli, starając się zachować w naszym mieszkaniu nienaganną czystość. W przypadku posiadania zwierząt domowych należy zbierać ich sierść, tak aby nie gromadziła się ona nam pod nogami. 

Pchły zwalczanie - skuteczne sposoby

Zwalczanie pcheł w domu nie należy do prostych. Nie pomogą w tym domowe sposoby na pchły. Najlepszym rozwiązaniem jest oprysk na pchły. Środek owadobójczy w koncentracie należy rozcieńczyć z wodą i rozprowadzić przy użyciu opryskiwacza ciśnieniowego.  W szczelinach parkietu, listwach przypodłogowych i innych zagłębieniach mogą znajdować się jaja pcheł. Posiadają osłonkę odporną częściowo na działanie insektycydów. Dlatego pamiętaj o konieczności powtórzenia zabiegu po około 2 tygodniach. Możesz również użyć preparatów tj. specjalny spray na pchły.

Polecane środki owadobójcze do zwalczania pcheł w domu posiadające pozytywne opinie:

4Insect Bomb Fogger. Środek owadobójczy na pchły w domu do zamgławiania.

4Insect bomb - to bardzo mocny insektycyd. Jego uniwersalne działanie pozwala natychmiastowo pozbyć się pcheł w domach i mieszkaniach. Zwalcza dorosłe pchły w pomieszczeniach oraz ich larwy. Ma postaci wydajnego aerozolu - opakowanie wystarcza do dezynsekcji mieszkania o kubaturze ok. 200 m3. Preparat na pchły działa jako samoopróżniający się kartusz. Wyobrazić to sobie można jako działanie granatu dymnego. Po wciśnięciu do oporu przycisku insektycyd jest stale uwalniany aż do opróżnienia opakowania. W tym czasie nie należy przebywać w pobliżu insektycydu a po dezynsekcji wywietrzyć pomieszczenie. Przed użyciem należy zapoznać się szczegółowo z etykietą produktu.

preparat na pchły w domu, środek na pchły, sposób na pchły

Bomba na owady No Pest®


Preparat na pchły - uniwersalny środek owadobójczy

Preparat na pchły w domu przeznaczony do wykonywania oprysków na owady. Środek owadobójczy stosuje się w stężeniu w ilości 100 ml/5l wody. Stosować jako roztwór wodny do malowania powierzchni lub w oprysku na owady za pomocą spryskiwacza ręcznego lub opryskiwaczem ciśnieniowym w przypadku większych powierzchni. Właściwości biobójcze uzyskujemy już po 2 godzinach od zastosowania środka na owady.

środek owadobójczy effect ultimum
Oprysk na pchły


Spray, środek na pchły w domu

Środek na pchły w domu NO PEST to mikrokapsułkowy spray przeznaczony do zwalczania pcheł i kleszczy w pomieszczeniach. Zwalcza nie tylko dorosłe pchły i kleszcze ale również ich larwy. Mikrokapsułkowy spray No Pest® to preparat, który obowiązkowo musi znaleźć się na półce właścicieli psów i kotów.

środek na mole, Spray na mole, preparat na mole, środek na ćmy, środek zwalczający mole, spray na ćmy
Spray na pchły do domu No Pest®

Odstraszanie pcheł ultradźwiękami

Jako metodę prewencyjną w celu zabezpieczenia zwierząt domowych polecamy skorzystanie również z ultradźwiękowych odstraszaczy pcheł .

Ultradźwiękowy odstraszacz pcheł i kleszczyodstraszacz kleszczy i pcheł, tickless

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie