Placeholder


Jak złapać mysz i pozbyć się szczura.Jak postępować by skutecznie pozbyć się gryzoni?  Poniższych 11 punktów stanowi porady dotyczące skutecznej deratyzacji z wykorzystaniem trutki na szczury i stacji deratyzacyjnych. Poniższe wskazówki pochodzą z wieloletniej praktyki deratyzacyjnej w zwalczaniu gryzoni. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, żebyś mógł cieszyć się w 100% skutecznością naszych produktów.

1. Sukces deratyzacji należy rozpocząć od szczegółowej inspekcji. Przed założeniem jakiegokolwiek karmnika deratyzacyjnego, pułapki na myszy lub lepu na szczury najlepiej jest przeanalizować sytuację. Zapytaj samego siebie: “gdzie gryzonie zdobywają jedzenie i wodę?”, “gdzie gryzonie mają swoje schronienia?”. Pomyśl o dostępnych w okolicy źródłach ciepła, zacisznych miejscach (zacienione, trudno dostępne wąskie ścieżki).

2. Gryzonie są aktywne nocą. W poruszaniu pomaga im węch, słuch oraz dotyk odbierany włoskami czuciowymi (wibrysami) umieszczonymi na pyszczku. Nocą chętnie poruszają się wzdłuż ścian. Wyobraź to sobie! Bodźce dotykowe odbierane przez długie wąsy pozwalają im poruszać się wzdłuż nich jakby trzymały się poręczy.

pułapka na myszy z alarmem
Pułapka na myszy z alarmem SX-5052


3. Gdy już wybadasz sytuację znajdź miejsca z widocznymi śladami aktywności gryzoni. Wskazywać będą na to odchody, pozostawiona sierść, poniszczone materiały wykorzystywane do budowy gniazda, widoczne ślady moczu, intensywny ”mysi zapach”. Takie miejsca powinny być dla Ciebie jak czerwone baloniki na mapie Google oznaczające miejsce docelowe. Tu zastawisz pułapkę na myszy lub szczury, umieścisz karmnik deratyzacyjny etc.. Zrób to w rękawiczkach lateksowych, by nie pozostawić po sobie zapachu na pułapce.

4. Jeśli to możliwe, zlokalizuj swoje stanowisko deratyzacyjne zaraz obok aktywnych ścieżek poruszania się gryzoni. Ominięcie ulubionej ścieżki kolonii gryzoni może zmniejszyć efektywność deratyzacji. Poniżej przykładowy schemat ustawienia pułapek na przykładzie lepów na gryzonie.
lep na myszy, lepy na myszy, lep na szczury, pułapka lepowa na myszy, pułapka lepowa na szczury, klej na myszy, pułapka klejowa na myszy, pułapka lepowa z feromonem
Pułapka lepowa na gryzonie

5. Po ustawieniu stacji deratyzacyjnej lup łapki na myszy w wyznaczonym stanowisku deratyzacyjnym nie powinno się zmieniać lokalizacji karmnika, pułapki. Gryzonie to neofoby - nie lubią nowych przedmiotów i zmian w otoczeniu. Pozwól przyzwyczaić się gryzoniom. Najlepiej pozostaw na 2 dni pułapkę/karmnik z wabikiem tak by nie wyrządziła krzywdy gryzoniom. Pułapka stanie się wówczas dla myszy czy szczura czymś normalnym i łatwiej będzie Ci złapać gryzonia gdy przyzwyczai się do obecności nowego przedmiotu.
lep na szczury, lep na myszy
Pułapka na myszy, gryzonie


6. Jeśli tradycyjne karmniki deratyzacyjne nie zdają egzaminu możesz wykorzystać inne rodzaje stacji deratyzacyjnej. Może w Twoim przypadku sprawdzi się stacja w kształcie kamienia.

7. Rozpocznij przyzwyczajanie gryzoni umieszczając w karmniku deratyzacyjnym przynętę sporządzoną z pożywienia, które znają - dostępnego w otoczeniu. Następnie gdy zauważysz ubywanie zanęty umieść w karmniku zanętę przypominającą w swej postaci trutkę. Dostępne są na rynku wabiki na szczury i myszy w postaci woskowych bloczków lub saszetek przypominających trutkę na szczury. Przykładem może być tutaj bardzo skuteczna pasta wabiąca Ratimor lub kostki Wabiwax. Zanętę podawaj w rękawiczkach, by nie pozostawić swojego zapachu. W przypadku pułapek zabijających pozostaw je z wabikiem ze zwolnionym mechanizmem zatrzaskowym. Daj gryzoniom chwilę na przyzwyczajenie się do pułapki. Gdy mysz lub szczur nabierze zaufania i zauważysz że zanęta znika nastaw pułapkę. 

 wabik na myszy, szczury ratimor

8. Poszukuj nowych obszarów zapewniających gryzoniom schronienie. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek ślady aktywności umieść tam karmnik deratyzacyjny lub pułapkę postępując jak w punkcie 7.

 elektryczna pułapka na szczury
Elektryczna pułapka na szczury rażąca prądem SX-5045


9. Zebranie (tylko w rękawiczkach) odchodów gryzoni i umieszczenie ich przy wejściu stacji  może zmniejszyć podejrzliwość szczurów i myszy co zachęci je do zapoznania się z karmnikiem deratyzacyjnym lub myszołapką.

pułapka na myszy, pułapka na myszy zapadkowa, łapka na myszy, pułapka na mysz, jak złapać mysz, na co złapać mysz, sposób na mysz, jak złapać mysz, skuteczna pułapka na myszy

Innowacyjna pułapka na myszy Mouse Catch&Go No Pest®
lep na myszy, lepy na myszy, lep na szczury, pułapka lepowa na myszy, pułapka lepowa na szczury, klej na myszy, pułapka klejowa na myszy, pułapka lepowa z feromonem

Pułapka na myszy, żywołapka na gryzonie No Pest® Mouse Tempter

 
10. W przypadku szczurów norweskich możesz zebrać trochę ziemi sprzed wejścia do zlokalizowanej norki - jest silnie nasączona moczem szczura. Taka ziemia może posłużyć jako zachęta do odwiedzenia karmnika deratyzacyjnego.

pułapka na myszy

11. Szczury często jeśli znają pochodzenie pożywienia stołują się grupowo pozostawiając przy tym ślady zapachowe. Wykorzystaj to i zachęć jak największą ilość gryzoni do jednoczesnego pożywienia się w karmniku deratyzacyjnym. Im więcej gryzoni jednorazowo pobierze trutkę tym lepiej! Jeśli w okolicy dostępne są opakowania po żywności, kartony, kawałki drewna z widocznymi śladami aktywności gryzoni wykorzystaj je. Umieść je wewnątrz i w pobliżu karmnika deratyzacyjnego. Dla szczurów istotne jest rozpoznanie terenu - musisz im to ułatwić.

Podsumowanie

Często nawet zastosowanie najlepszych stacji deratyzacyjnych i rekomendowanych trutek w walce z tak inteligentnymi gryzoniami jak szczury nie dają pożądanego efektu bez odpowiedniej strategii działania. Jak w każdej wojnie - najpierw trzeba poznać wroga. Potem rozpoznać gdzie stacjonuje i poznać jego zwyczaje. To pomaga stworzyć efektywną strategię zwalczania gryzoni. Mam nadzieję że ta synteza praktyk deratyzacyjnych pozwoli Ci skutecznie pozbyć się szczura z domu, piwnicy, garażu czy każdego innego miejsca, w którym wystąpił problem ze szczurami.


Sprawdź jakich trutek użyć by wytępić gryzonie:

Najlepsza trutka na szczury - ranking

Przeczytaj dalej!
Zobacz ofertę najlepszych środków deratyzacyjnych:

Trutki na szczury

Stacje deratyzacyjne

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie