Środki, preparaty, pułapki na muszki owocowe. Sposób na muszki owocówki


Środki i pułapki na muszki owocówki pozwalają pozbyć się problemu natrętnych małych muszek w kuchni. Muszki owocówki lub muszki owocowe (najczęściej Drosophila melanogaster) to małe owady należące do rzędu muchówek. Pojawiają się u nas w mieszkaniach, domach najczęściej wraz z sezonem na owoce. Dorosłe owady posilają się sokiem i miąższem owocowym oraz składają na nich jaja. Muszki owocowe bardzo szybko się rozmnażają, dlatego też były i są wdzięcznym obiektem do badań dla biologów. Jednak kilka larw tych małych owadów zawleczonych do mieszkania np. na bananach może wywołać inwazję w naszym mieszkaniu. Znajdź szybko najlepszy sposób na muszki owocówki i pozbądź się problemu zanim się nasili.

Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową. Gwarantujemy szybką wysyłkę oraz najniższe ceny w Polsce!

Katalog

 Vaco MAX duża płytka owadobójcza. Płytka na owady.

Płytka owadobójcza Vaco dzięki posiada w swym składzie odpowiednio dobrane insektycydy i repelenty eliminujące z otoczenia owady biegające i latające. To skuteczny sposób na pluskwy, pająki, prusaki, karaluchy i inne owady.

21,99 zł 17,99 zł

Zobacz

400 ml Środek owadobójczy, spray na owady Effect.

Bardzo skuteczny spray na owady marki Effect to sprawdzony, dwuskładnikowy środek owadobójczy. Najlepszy na muchy, karaluchy i mrówki oraz osy. Pojemność aż 400ml!

16,90 zł 14,99 zł

Zobacz

POLECAMY

Środek na pluskwy, pająki, rybiki. Fogger, bomba NO PEST 4Insect Bomb 400ml.

Najlepsza bomba na pluskwy, pająki, pchły, rybiki, karaluchy i inne owady. Fogger o pojemności aż 400ml z mocą 3 substancji czynnych to zabójczo skuteczny środek, który zwalczy każdą plagę owadów w domu! Działa na ponad 200m3!

44,00 zł 38,00 zł

Zobacz

Pułapka na muszki owocówki z wabikiem Bros.

Skuteczna pułapka na muszki owocówki BROS. Silny płyn co wabi muszki owocówki potęguje skuteczność pułapki.

15,99 zł 13,49 zł

Zobacz

POLECAMY

Lampa na owady owadobójcza rażąca domowa 15m2.

Mała lampa na owady chroniąca 15 m² do użytku w mieszkaniach, kuchni czy biurze. Kompaktowy rozmiar, nowoczesne wzornictwo, energooszczędność i długowieczność LED sprawia, że lamy owadobójcze Swissinno posiadają najlepsze opinie wsród użytkowników.

119,00 zł 74,00 zł

Zobacz

2x Płytka owadobójcza na owady Bros Duo Decor

Dekoracyjna płytka na zwalczania owadów latających (muchy, komary, meszki, muszki owocówki i mole odzieżowe) w pomieszczeniach. Nawet do 4 miesięcy ochrony. 2 sztuki w opakowaniu.

16,99 zł 14,99 zł

Zobacz

Domowa pułapka na osy, muchy, muszki z wabikiem Vaco

Osy to owady (błonkówki) które uprzykrzają nam życie swym natrętnym zachowaniem. Potrafią też wyjątkowo dotkliwie użądlić, co jest niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i uczulonych na jad os. Pułapka na osy i muchy jest skuteczna dzięki specjalnej konstrukcji i kompozycji płynu wabiącego.

29,99 zł

Zobacz

Lep na muchy Effect. Pułapka na muchy 5x80cm 4 szt.

Lep na muchy to najprostsze a zarazem niezwykle skuteczny sposób na muchy. Pułapka lepowa na muchy Effect pokryta jest silnym, nietoksycznym klejem z wabikiem.

4,69 zł

Zobacz

Lep na okno na muchy i muszki owocówki. Pułapka BROS 4szt.

Lep na okno na muchy, muszki owocówki i inne owady. Pułapka BROS 4szt.

6,55 zł

Zobacz

Pułapka na muszki owocówki. Eco jabłuszko Vaco.

Muszki owocówki to zmora wielu gospodarstw domowych. Pułapka na muszki owocówki pozwala zwalczać insekty - ogranicza skutecznie ich liczebność. Może być stosowana w pobliżu żywności, bezpieczna dla dzieci oraz zwierząt.

18,99 zł

Zobacz

Pułapka wabiąca na muszki owocówki i wabik 200ml.

Skuteczna pułapka na muszki owocówki z silnym wabikiem pozwalająca złapać i wytępić muszki owocowe w domu. Przemyślana konstrukcja i specjalna kompozycja wabika oraz możliwość wielokrotnego użycia. Wabik 200ml w zestawie.

27,00 zł 18,90 zł

Zobacz

Preparat, spray do śmietników na muchy Bros 500ml

Gotowy do użycia płyn do spryskiwania worków i pojemników na śmieci (w domu i na zewnątrz). Zwalcza muchy oraz ich larwy. a także netrualizuje nieprzyjemne zapachy. Cytrynowy zapach, działa do 2 tygodni. Pojemność 500ml.

24,99 zł 16,99 zł

ZobaczJak pozbyć się muszek owocowych?Pułapka na muszki owocówki

Najbardziej powszechny sposób na muszki owocówki to pułapki wabiące. Pułapka na muszki owocowe posiada specyficzną budowę. Zwabiony specjalnym wabikiem owad zostaje uwięziony we wnętrzu pułapki i nie może się z niej uwolnić. Wabik na muszki owocowe to specjalnie przygotowana formuła, tak by wabić owocówki a nie ściągać do naszego mieszkania innych owadów. Niedoceniane a skuteczne w zwalczaniu muszki owocowej w dalszym ciągu są wabiące lepy na muchy. To bardzo dobre uzupełnienie do pułapki na muszki.

Środki na muszki owocówki

Inny sposób na muszkę owocową to preparaty i środki owadobójcze. Skutecznym sposobem jest zwykły uniwersalny spray na muchy, owady. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym usunięciu żywności. Można również wymieszać środek owadobójczy w koncentracie z lekko sfermentowanym sokiem owocowym. Tak przygotowana trucizna na muszki owocowe należy pozostawić w trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt domowych miejscu tak by muszki swobodnie mogły ją pobierać. Po zamknięciu pomieszczenia można zastosować również preparaty zadymiające.

Jaki sposób na muszki owocowe wybierzemy zależy od nas. Jednak nie należy zapominać o profilaktyce. Myjąc owoce zaraz po przyniesieniu ich do domu, oraz trzymanie ich pod szczelnym zamknięciem pozwala na ograniczenie inwazji muszki owocowej w naszym domu.
Sprawdź też sprawdzone środki na osy i szerszenie