Środki, preparaty, pułapki na muszki owocowe. Sposób na muszki owocówki


Muszki owocówki lub muszki owocowe (najczęściej Drosophila melanogaster) to małe owady należące do rzędu muchówek. Pojawiają się u nas w mieszkaniach, domach wraz z sezonem na owoce. Dorosłe owady posilają się sokiem i miąższem owocowym oraz składają na nich jaja. Muszki owocowe bardzo szybko się rozmnażają, dlatego też były i są wdzięcznym obiektem do badań dla biologów. Jednak kilka larw tych małych owadów zawleczonych do mieszkania np. na bananach może wywołać inwazję w naszym mieszkaniu.

Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową. Gwarantujemy szybką wysyłkę oraz najniższe ceny w Polsce!

Katalog

400 ml Środek owadobójczy, spray na owady Effect.

Bardzo skuteczny spray na owady marki Effect to sprawdzony, dwuskładnikowy środek owadobójczy. Najlepszy na muchy, karaluchy i mrówki oraz osy. Pojemność aż 400ml!

16,90 zł

Zobacz

POLECAMY

Lampa na owady owadobójcza rażąca domowa 15m2.

Mała lampa na owady chroniąca 15 m² do użytku w mieszkaniach, kuchni czy biurze. Kompaktowy rozmiar, nowoczesne wzornictwo, energooszczędność i długowieczność LED sprawia, że lamy owadobójcze Swissinno posiadają najlepsze opinie wsród użytkowników.

119,00 zł 69,00 zł

Zobacz

Pułapka na muszki owocówki z wabikiem Bros.

Skuteczna pułapka na muszki owocówki BROS. Silny płyn co wabi muszki owocówki potęguje skuteczność pułapki.

15,99 zł

Zobacz

2x Płytka owadobójcza na owady Bros Duo Decor

Dekoracyjna płytka na zwalczania owadów latających (muchy, komary, meszki, muszki owocówki i mole odzieżowe) w pomieszczeniach. Nawet do 4 miesięcy ochrony. 2 sztuki w opakowaniu.

16,99 zł 14,99 zł

Zobacz

Domowa pułapka na osy i muchy + wkład Vaco

Osy to owady (błonkówki) które uprzykrzają nam życie swym natrętnym zachowaniem. Potrafią też wyjątkowo dotkliwie użądlić, co jest niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i uczulonych na jad os. Pułapka na osy i muchy jest skuteczna dzięki specjalnej konstrukcji i kompozycji płynu wabiącego.

29,99 zł

Zobacz

Lep na muchy Effect. Pułapka na muchy 5x80cm 4 szt.

Lep na muchy to najprostsze a zarazem niezwykle skuteczny sposób na muchy. Pułapka lepowa na muchy Effect pokryta jest silnym, nietoksycznym klejem z wabikiem.

4,69 zł

Zobacz

Lampa na owady owadobójcza do domu Swissinno 40m2.

Lampa owadobójcza do domu i mieszkania. Nowoczesne wzornictwo, wysoka skuteczność, żywotność 10 tysięcy godzin. Chroni aż 40m² powierzchni użytkowej.

159,00 zł

Zobacz

Pułapka na muszki owocówki. Eco jabłuszko Vaco.

Muszki owocówki to zmora wielu gospodarstw domowych. Pułapka na muszki owocówki pozwala zwalczać insekty - ogranicza skutecznie ich liczebność. Może być stosowana w pobliżu żywności, bezpieczna dla dzieci oraz zwierząt.

18,99 zł

Zobacz

Pułapka na muszki owocówki wabiąca + GRATIS wabik.

Skuteczna pułapka na muszki owocówki z silnym wabikiem pozwalająca złapać i wytępić muszki owocowe w domu. Przemyślana konstrukcja i specjalna kompozycja wabika oraz możliwość wielokrotnego użycia.

27,00 zł 18,90 zł

Zobacz

Płyn wabiący do pułapki na muszki owocówki. Wabik na muszki owocówki Bros.

Płyn wabiący muszki owocówki. Wabik, przynęta na muszki owocowe do pułapki (uzupełnienie).

8,49 zł

Zobacz

Wabik na muszki owocówki. Wkład do pułapki.

Wabik na muszki owocówki - uzupełnienie do pułapki wabiącej muszki owocowe.

27,90 zł 12,99 zł

Zobacz

Pułapka na muszki owocówki z wabikiem VIGONEZ

Skuteczna pułapka na muszki owocówki VIGONEZ. Silny płyn co wabi muszki owocówki potęguje skuteczność pułapki.

18,99 zł

ZobaczJak pozbyć się muszek owocowych?Pułapka na muszki owocówki

Najbardziej powszechny sposób na muszki owocówki to pułapki wabiące. Pułapka na muszki owocowe posiada specyficzną budowę. Zwabiony specjalnym wabikiem owad zostaje uwięziony we wnętrzu pułapki i nie może się z niej uwolnić. Wabik na muszki owocowe to specjalnie przygotowana formuła, tak by wabić owocówki a nie ściągać do naszego mieszkania innych owadów. Niedoceniane a skuteczne w zwalczaniu muszki owocowej w dalszym ciągu są wabiące lepy na muchy. To bardzo dobre uzupełnienie do pułapki na muszki.

Środki na muszki owocówki

Inny sposób na muszkę owocową to preparaty i środki owadobójcze. Skutecznym sposobem jest zwykły uniwersalny spray na muchy, owady. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym usunięciu żywności. Można również wymieszać środek owadobójczy w koncentracie z lekko sfermentowanym sokiem owocowym. Tak przygotowana trucizna na muszki owocowe należy pozostawić w trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt domowych miejscu tak by muszki swobodnie mogły ją pobierać. Po zamknięciu pomieszczenia można zastosować również preparaty zadymiające.

Jaki sposób na muszki owocowe wybierzemy zależy od nas. Jednak nie należy zapominać o profilaktyce. Myjąc owoce zaraz po przyniesieniu ich do domu, oraz trzymanie ich pod szczelnym zamknięciem pozwala na ograniczenie inwazji muszki owocowej w naszym domu.
Sprawdź też sprawdzone środki na osy i szerszenie