najlepsze trutki na szczury


Ranking najlepszych trutek na szczury, myszy. Jaka jest najlepsza trutka na szczury? Które rodentycydy są najskuteczniejsze?

 

W przypadku deratyzacji istotne jest rozpoznanie gatunku gryzonia z jakim mamy do czynienia. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest dobór odpowiednich preparatów gryzoniobójczych. Trutka na szczury dostępna jest pod różną postacią oraz w różnych odmianach substancji czynnych.

Popularne trutki występują w postaci:


najlepsza trutka na szczury, skuteczna trutka na szczury

Trutka na szczury działanie

Środki gryzoniobójcze na ogół oparte są o substancje będące pochodną kumaryny. W odpowiednim stężeniu ma działnie przeciwzakrzepowe. Zjedzona przez gryzonie trutka wywołuje po pewnym czasie  krwotok wewnętrzny. Szybkość działania trutki oraz jej moc zależy od rodzaju substancji użytej w trutce.

 

Trutka na szczury skład

Formulacja opiera się o 3 najbardziej popularne związki - difenakum, bromadiolon i brodifakum. Każdy z nich ma inne właściwości i różni się siłą działania. Difenakum np. jest trutką bardzo skuteczną względem myszy, natomiast trudno się nią zwalcza szczury z uwagi na dużą ilość trutki, którą musiałby zjeść szczur. Bromadiolon z uwagi na atrakcyjną cenę i uniwersalne działanie to popularna substancja do zwalczania myszy i szczurów przeznaczona do wielokrotnego spożycia.

najmocniejsze trutki na szczury, skład trutki na szczury, trutka na szczury skład

Najskuteczniejszą substancją gryzoniobójczą względem szczurów i myszy jest brodifakum. Najlepsze trutki na szczury posiadają w swym składzie właśnie ten preparat i najczęściej występują w niebieskim kolorze. Brodifakum to trutka jednodawkowa - wystarcza pojedyncze pobranie.  Jego stosowanie jest zalecane kiedy inne substancje zwalczające gryzonie nie zadziały lub gdy zależy Ci na zminimalizowaniu kosztów na deratyzacje i natychmiastowym efekcie (większa skuteczność przy mniejszej ilości preparatu).najlepsze trutki na szczury


Dobieranie odpowiednich substancji czynnych zawartych w trutkach może stanowić o sukcesie lub fiasku deratyzacji. Nie sposób dobrać trutkę nie posiadając wiedzy na temat gatunku gryzonia z jakim mamy do czynienia. Szczur i mysz różnią się znacznie pod względem dobowego zapotrzebowania na pokarm i ilości posiłków.

Ile zjada szczur? Dorosłe szczury spożywają zazwyczaj około 30 g karmy dziennie podzielonych w średnio 10 porcjach. Oznacza to, że jeśli dobrze dobierze się substancję czynną to szczur powinien przyjąć śmiertelną dawkę trutki w czasie krótszym niż pół dnia.

Myszy odżywiają się znacznie częściej bo spożywają nawet aż 20 posiłków dziennie. Przyjmują w tym czasie około 2-3 g pokarmu. Śmiertelna dawka trutki może zatem zostać połknięta przez mysz w zaledwie kilka godzin.

ile zjada szczur, ile zjada mysz

Trutka na szczury - działanie na psy i koty?

 

W przypadku stosowania trutki na gryzonie w miejscach gdzie kontakt z preparatem mogą mieć inne zwierzęta należy znać siłę działania trutki wobec tzw. zwierząt niecelowych, czyli niebędących przedmiotem deratyzacji. W przypadku kontaktu zwierząt domowych z trutką najbezpieczniejsza (wywołująca mniejsze szkody w dłuższym czasie choć mniej skuteczna na szczury) jest trutka oparta o bromadiolon. Należy pamiętać o tym, że wykładanie trutki w miejscach gdzie z preparatem mogą mieć zwierzęta i osoby postronne należy wykonywać jedynie w przytwierdzonych do podłoża karmnikach deratyzacyjnych, a obszar deratyzacji powinien być odpowiednio oznaczony

trutka na szczury pies, trutka na szczury kot, pies zjadł trutkę na szczury, kot zje trutkę na szczury, pies zje trutkę na szczury

Co gdy kot, pies zjadł trutkę na szczury? Jeśli zorientujesz się, ze pies połknął trutkę na szczury należy niezwłocznie skontaktować się z weterynarzem. Poda on antidotum jakim jest witamina K2. W przypadku kotów sytuacja bezpośredniego spożycia trutki raczej się nie zdarza. Koty mogą za to zjeść mysz, która posiliła się preparatem gryzoniobójczym i być narażone pośrednio. Należy unikać wypuszczania kotów na obszar objęty deratyzacją, a martwe gryzonie usuwać niezwłocznie.

Sprawdź: Co zrobić jeśli pies lub kot zjadł trutkę?

naklejka ostrzegawcza trutka wyłożona

Trutka trutce nierówna - jaka trutka jest najlepsza?

Oprócz użycia skutecznej substancji czynnej istotne są równie mocno aromaty wabiące gryzonie użyte w produkcji danej trutki oraz sama struktura preparatu. Wiodącą w tej dziedzinie trutką jest pasta RATIMOR. To preparaty gryzoniobójcze, które najsilniej przyciągają gryzonie. W takiej postaci, w jakiej została przygotowana do spożycia, jest o 50% bardziej atrakcyjna w porównaniu z żywnością naturalną. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdzie jest dostępna naturalna żywność gryzoni (przetwórstwo, gastronomia, sklepy, magazyny itp.).

jak rozłożyć trutkę na szczury

Ze względu na dodatkowe tłuszcze i oleje, miękka przynęta Ratimor długo utrzymuje wilgoć i soczystość w każdych warunkach. Gryzonie chętnie do niej powracają, w związku z czym, jest ona 100% skuteczna. Starannie dobrane składniki zapewniają, że przynęcie nie sposób się oprzeć, a stabilizatory zapobiegają jej utlenianiu. Miękka przynęta Ratimor jest skuteczna wobec wszystkich gryzoni.

trutka na szczury ratimor

Kolejną równie skutecznymi w działaniu rodentycydami są trutki na gryzonie No Pest®. Ich efektywność doceniają profesjonaliści z branży DDD. Praca z tą trutką sprawia, że zwalczanie gryzoni jest łatwiejsze i tańsze. Wysokiej jakości aromaty wabiące sprawiają, że gryzonie bardzo chętnie spożywają trutkę. Dzięki temu wykładana trucizna nie marnuje się i ostatecznie zużywa się jej mniej. 

W przypadku granulatów i kostek woskowych No Pest® ich formuła hybrydowa to połączenie atrakcyjnej dla gryzoni mieszanki pełnych ziaren, parafiny i najsilniejszych substancji czynnych - brodifakum lub bromadiolonu. Technologia zimnego tłoczenia Coldpressure® sprawia, że kostki parafinowe i granulat zachowując swoje walory smakowe są ciągle atrakcyjne dla gryzoni. Ze względu na wysoką odporność na wilgoć hybrydowe trutki No Pest są szczególnie polecane do użycia w miejscach o podwyższonej wilgotnościtrutka na szczury, trutka na myszy, trutka na gryzonie, niebieska trutka na szczury, najmocniejsza trutka na szczury, mocna trutka na szczury, skuteczna trutka na szczury, najskuteczniejsza trutka na szczury, ratimor, trutka na krety, trutka na kuny

Saszetki na szczury, myszy No Pest® nęcą słodkimi aromatami masła orzechowego. Dzięki obecności brodifakum - najbardziej śmiercionośnego składnika aktywnego wśród antykoagulantów drugiej generacji gryzonie giną już po jednorazowym spożyciu.

Każda trutka No Pest® w składzie zawiera ekstremalnie gorzki dla ludzi środek zapobiegający połknięciu przez dzieci.

trutka na szczury, myszy, gryzonie no pest

Czy aromaty zastosowane w trutkach mają znaczenie?

Tak, bardzo spore. W zasadzie poza postacią trutki (pasta, kostka itp.) i samą substancją czynną kolejnym czynnikiem decydującym o skuteczności redentycydu jest zastosowany aromat. Większość preparatów gryzoniobójczych zawiera aromat orzechów czy wanilii. Są jednak i takie, których zapach i smak odbiega od standardowych. Taką trutką jest np. pasta RATMIX. Ratmix posiada aromat łososia a skład wzbogaca dodatkowo smalec. Dlaczego akurat łosoś i smalec? Łosoś i smalec dla gryzoni to coś nowego. Ich połączenie stanowi świetny wabik. Mimo różowego koloru substancją gryzoniobójczą zastosowaną w trutce jest brodifakum (taki jak w niebeskiej paście Ratimor) czyli najmocniejszy rodentycyd drugiej generacji. 

ratmix trutka na szczury łososiowa

Ratmix - łososiowa trutka ze smalcem na brodifakum

 

Jak prawidłowo rozmieścić trutkę by zadziałała?

Istotnym aspektem, o którym często się zapomina to odpowiednie rozmieszczenie trutki na gryzonie. Trutkę na szczury należy wykładać zawsze w specjalnych, oznaczonych karmnikach deratyzacyjnych co zmniejsza ryzyko i wpływ produktów biobójczych na zdrowie ludzi, zwierząt niecelowych i na środowisko. 

jak rozłożyć trutkę, trutka na szczury w karmniku


W przypadku szczurów trutkę należy rozmieścić, co 5-10 metrów. Gdy deratyzacja dotyczy myszy warto zagęścić punkty deratyzacyjne i umieścić je co 2-5 m. Przy rozmieszczaniu punktów deratyzacyjnych powinniśmy również brać pod uwagę charakterystyczny sposób poruszania się gryzoni (wzdłuż ścian) i odpowiednio ustawić stacje deratyzacyjne. 

 

Więcej na temat łapania gryzoni przeczytasz w naszym innym wpisie:

Jak złapać mysz i pozbyć się szczura

Jeśli interesuje Cię oferta najlepszych środków deratyzacyjnych:

Trutki na szczury

Stacje deratyzacyjne

Pułapki na szczury, myszy

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie