rybiki zwalczanie

Jak pozbyć się rybików? Zwalczanie rybików w domu.

Znalazłeś robaki w łazience? Niewielkie srebrzyste, nocne owady mają się dobrze w domach na całym świecie podczas gdy mieszkańcy śpią. Te mało urodziwe, bezskrzydłe owady w kształcie cygara charakteryzują się srebrzysto-niebieskim kolorem, pancerzem pokrytym małymi łuskami i 3 szczecinkami na końcu odwłoka. Rybiki cukrowe (łac. Lepisma saccharina) zwane niesłusznie robakami łazienkowymi składają do dwudziestu jaj każdego dnia, więc mały problem z rybikami może szybko stać się dużym problemem.

jak wygląda rybik?


Czy rybik cukrowy gryzie?

Nie, srebrzyki nie gryzą człowieka. Składają jajka w pęknięciach lub szczelinach, co czyni je niezwykle trudnymi do zlokalizowania. Rybiki mają dość cienki pancerzyk przez co wymagają wilgotnych warunków, stąd też ich potoczna nazwa - wilgotniaki. Dlatego dobrze rozwijają się w kuchniach, pralniach, łazienkach i innych ciemnych, odizolowanych miejscach. Naprawa cieknących rur, poprawa wentylacji i stosowanie osuszaczy może pomóc w pozbyciu się rybika.

środek na rybiki
Skuteczny środek na rybiki w poręcznym sprayu

Czy rybik jest szkodliwy?

Srebrzyki są czymś więcej niż tylko uciążliwością, ponieważ znane są z destrukcyjnych nawyków żywieniowych i mogą powodować poważny problem gdy występują w dużych ilościach. Żywią się skrobią, celulozą i cukrem, dzięki czemu mogą uszkodzić wiele typowych przedmiotów, takich jak książki, papier, tapety i obrazy. Rybiki wraz z molami i innymi owadami to częste szkodniki muzealne. W małych ilościach rybiki cukrowe nie są tak naprawdę problemem i można się ich łatwo pozbyć, problemem staje się ich plaga. Rybiki to tak popularny problem i częsty owad w naszych domach, że można go spotkać nawet w znanej grze komputerowej Minecraft.

rybiki cukrowe jak się pozbyć
 

Jak pozbyć się rybików?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wytępić rybiki z kuchni.

 1. Odetnij je od źródła pożywienia często odkurzając.

 2. Przechowuj żywność w pojemnikach z szczelnie zamkniętymi pokrywkami.

 3. Rybiki często nazywa się wilgotniakami, gdyż lubią ciemne i wilgotne miejsca. Zadbaj o odpowiednią wentylację i przewietrzenie pomieszczeń np. za pomocą wentylatorów, osuszaczy lub otwierając okna.

 4. Upewnij się, że wszystkie pęknięcia w ścianach i listwach przypodłogowych są wypełnione.

 5. Preparaty takie jak spray na rybiki lub pułapka na rybki, mogą pomóc w kontrolowaniu populacji rybika cukrowego, ale duże lub powtarzające się inwazje będą wymagały już bardziej profesjonalnego podejścia. Pomocne będą wówczas opryski na rybiki. Przy użyciu skoncentrowanych środków owadobójczych przygotuj roztwór wodny i przy pomocy opryskiwacza ciśnieniowego dokładnie opryskaj miejsca zetknięcia się ściany z podłogę, szczeliny, listwy przypodłogowe, szczeliny, kosze na śmieci i inne miejsca gdzie można znaleźć rybiki w domu.

  zwalczanie rybików w kuchni, zwalczanie rybików w łazience, robak łazienkowy


 Domowe sposoby na rybiki

 1. Rozmieszczenie w kuchni i łazience wacików nasączonych olejkami : lawendowym, waniliowym i cytrynowym.

 2. Kartonik posmarowany obficie miodem spełni rolę lepu. Rybiki ciągnie do słodkiego. Taki kartonik to prosta domowa pułapka na rybiki, którą możesz wykonać samodzielnie.

 3. Trutka na rybiki własnej roboty: kwas borowy (boraks) wymieszany z cukrem pudrem. To dobry sposób pod warunkiem że nie masz dzieci ani zwierząt domowych. Boraks jest trujący! Jeśli nie masz dostępu do kwasu borowego, możesz go zastąpić proszkiem na mrówki. 
proszek na mrówki
Proszek na mrówki może być stosowany jako trutka na rybiki


4Insect Bomb Fogger. Środek owadobójczy na rybiki w domu do zamgławiania.

No PEST 4Insect bomb na rybiki to bardzo mocny insektycyd. Jego uniwersalne działanie pozwala natychmiastowo pozbyć się rybików w domach i mieszkaniach. Zwalcza zarówno rorosłe owady jak i ich larwy. Ma postaci wydajnego aerozolu - pojedyncze opakowanie wystarcza do dezynsekcji mieszkania o kubaturze ok. 200 m3. Preparat na rybiki działa jako samoopróżniający się kartusz. Wyobrazić to sobie można jako działanie granatu dymnego. Po wciśnięciu do oporu przycisku bomba na rybiki jest stale uwalniana aż do całkowitego opróżnienia opakowania. W tym czasie nie należy przebywać w pobliżu insektycydu, a po dezynsekcji wywietrzyć pomieszczenie. Przed użyciem należy zapoznać się szczegółowo z etykietą produktu.

preparat na pchły w domu, środek na pchły, sposób na pchły

Trutka na rybiki NO PEST z wabikiem

Trutka na rybiki cukrowe NO PEST to innowacyjny środek z wabikiem w formie żelu w strzykawce, przeznaczony do zwalczania srebrzyków, dzięki której nie trzeba poszukiwać gniazd rybików. Wabik w postaci masła orzechowego i cukrów prostych przywabi rybiki to trucizny. Dzięki takiemu rozwiązaniu problem z rybikam w domu zniknie w ciągu 3 dni od zastosowania środka.


trutka na rybiki, trucizna na rybiki

Przepis na domowy środek na rybiki


1. Wlej do spryskiwacza szklaneczkę ciepłego octu. 

2. Do octu wlej 5-10 kropel olejku lawendowego. Możesz dodać również olejek cynamonowy i/lub miętowy. 

3. Dodaj do spryskiwacza z wcześniej przygotowanym płynem również świeżą gałązkę tymianku. 

4. Zakręć spryskiwacz, zamieszaj i powstałym roztworem opryskaj zakamarki kuchni, łazienki.

Tak przygotowany środek nie zabije rybików - to środek odstraszający rybiki tzw. repelent. Jest całkowicie bezpieczny dla przechowywanej w kuchni żywności. W przypadku większego nasilenia problemu z rybikami warto jednak sięgnąć po sprawdzone środki na rybiki cukrowe.


Szukasz sprawdzonego sposobu na rybiki?
 
Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się rybików Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone preparaty na rybiki posiadających najlepsze opinie.

 
 © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

 • Szubaki zwalczanie

  Szubaki zwalczanie

  Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

 • Jakie owady niszczą drewno?

  Jakie owady niszczą drewno?

  Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

 • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

 • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
  Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Myszy za ścianą?

  Myszy za ścianą?

  Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

 • Jak pozbyć się pająków z domu?

  Jak pozbyć się pająków z domu?

  Czy pająki gryzą? Czy pająki przenoszą choroby? Skąd biorą się pająki w domu? Co na pająki? Jak zwalczyć pająki? Sprawdź!

Popularne kategorie