rybiki zwalczanie

Jak pozbyć się rybików? Zwalczanie rybików w domu.

Znalazłeś robaki w łazience? Niewielkie srebrzyste, nocne owady mają się dobrze w domach na całym świecie podczas gdy mieszkańcy śpią. Te mało urodziwe, bezskrzydłe owady w kształcie cygara charakteryzują się srebrzysto-niebieskim kolorem, pancerzem pokrytym małymi łuskami i 3 szczecinkami na końcu odwłoka. Rybiki cukrowe (łac. Lepisma saccharina) zwane niesłusznie robakami łazienkowymi składają do dwudziestu jaj każdego dnia, więc mały problem z rybikami może szybko stać się dużym problemem.

jak wygląda rybik?


Czy rybik cukrowy gryzie?

Nie, srebrzyki nie gryzą człowieka. Składają jajka w pęknięciach lub szczelinach, co czyni je niezwykle trudnymi do zlokalizowania. Rybiki mają dość cienki pancerzyk przez co wymagają wilgotnych warunków, stąd też ich potoczna nazwa - wilgotniaki. Dlatego dobrze rozwijają się w kuchniach, pralniach, łazienkach i innych ciemnych, odizolowanych miejscach. Naprawa cieknących rur, poprawa wentylacji i stosowanie osuszaczy może pomóc w pozbyciu się rybika.

środki na rybiki, preparaty na rybiki, spray na rybiki, płyn na rybiki, skuteczne środki na rybiki, skuteczne preparaty na rybiki
Skuteczny środek na rybiki w poręcznym sprayu
 

Czy rybik jest szkodliwy?

Srebrzyki są czymś więcej niż tylko uciążliwością, ponieważ znane są z destrukcyjnych nawyków żywieniowych i mogą powodować poważny problem gdy występują w dużych ilościach. Żywią się skrobią, celulozą i cukrem, dzięki czemu mogą uszkodzić wiele typowych przedmiotów, takich jak książki, papier, tapety i obrazy. Rybiki wraz z molami i innymi owadami to częste szkodniki muzealne. W małych ilościach rybiki cukrowe nie są tak naprawdę problemem i można się ich łatwo pozbyć, problemem staje się ich plaga. Rybiki to tak popularny problem i częsty owad w naszych domach, że można go spotkać nawet w znanej grze komputerowej Minecraft.

rybiki cukrowe jak się pozbyć
 

Jak pozbyć się rybików?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wytępić rybiki z kuchni.

  1. 1. Odetnij je od źródła pożywienia często odkurzając.

  2. 2. Przechowuj żywność w pojemnikach z szczelnie zamkniętymi pokrywkami.

  3. 3. Rybiki często nazywa się wilgotniakami, gdyż lubią ciemne i wilgotne miejsca. Zadbaj o odpowiednią wentylację i przewietrzenie pomieszczeń np. za pomocą wentylatorów, osuszaczy lub otwierając okna.

  4. 4. Upewnij się, że wszystkie pęknięcia w ścianach i listwach przypodłogowych są wypełnione.

  5. 5. Preparaty takie jak spray na rybiki lub pułapka na rybki, mogą pomóc w kontrolowaniu populacji rybika cukrowego, ale duże lub powtarzające się inwazje będą wymagały już bardziej profesjonalnego podejścia. Pomocne będą wówczas opryski na rybiki. Przy użyciu skoncentrowanych środków owadobójczych przygotuj roztwór wodny i przy pomocy opryskiwacza ciśnieniowego dokładnie opryskaj miejsca zetknięcia się ściany z podłogę, szczeliny, listwy przypodłogowe, szczeliny, kosze na śmieci i inne miejsca gdzie można znaleźć rybiki w domu.

    zwalczanie rybików w kuchni, zwalczanie rybików w łazience, robak łazienkowy


Domowe sposoby na rybiki

  1. 1. Rozmieszczenie w kuchni i łazience wacików nasączonych olejkami : lawendowym, waniliowym i cytrynowym.

  2. 2. Kartonik posmarowany obficie miodem spełni rolę lepu. Rybiki ciągnie do słodkiego. Taki kartonik to prosta domowa pułapka na rybiki, którą możesz wykonać samodzielnie.

  3. 3. Trutka na rybiki własnej roboty: kwas borowy (boraks) wymieszany z cukrem pudrem. To dobry sposób pod warunkiem że nie masz dzieci ani zwierząt domowych. Boraks jest trujący! Jeśli nie masz dostępu do kwasu borowego, możesz go zastąpić proszkiem na mrówki. 
proszek na mrówki effect
Proszek na mrówki może być stosowany jako trutka na rybiki
środek na pluskwy, preparat na pluskwy, one shot fogger, one shot na pluskwy, delta caps, deltacaps, strong na pluskwy, deltacpas na pluskwy, środek na pająki, środek na rybiki, fogger na pluskwy, bomba na pluskwy, na pchły w domu, bomba na owady,
4Insect Bomb Fogger. Środek owadobójczy na rybiki w domu do zamgławiania.

No PEST 4Insect bomb na rybiki to bardzo mocny insektycyd. Jego uniwersalne działanie pozwala natychmiastowo pozbyć się rybików w domach i mieszkaniach. Zwalcza zarówno rorosłe owady jak i ich larwy. Ma postaci wydajnego aerozolu - pojedyncze opakowanie wystarcza do dezynsekcji mieszkania o kubaturze ok. 200 m3. Preparat na rybiki działa jako samoopróżniający się kartusz. Wyobrazić to sobie można jako działanie granatu dymnego. Po wciśnięciu do oporu przycisku bomba na rybiki jest stale uwalniana aż do całkowitego opróżnienia opakowania. W tym czasie nie należy przebywać w pobliżu insektycydu, a po dezynsekcji wywietrzyć pomieszczenie. Przed użyciem należy zapoznać się szczegółowo z etykietą produktu.

środek na pluskwy, preparat na pluskwy, one shot fogger, one shot na pluskwy, delta caps, deltacaps, strong na pluskwy, deltacpas na pluskwy, środek na pająki, środek na rybiki, fogger na pluskwy, bomba na pluskwy, na pchły w domu, bomba na owady,
4Insect Bomb Fogger. Środek owadobójczy na rybiiki

Trutka na rybiki NO PEST z wabikiem

Trutka na rybiki cukrowe NO PEST to innowacyjny środek z wabikiem w formie żelu w strzykawce, przeznaczony do zwalczania srebrzyków, dzięki której nie trzeba poszukiwać gniazd rybików. Wabik w postaci masła orzechowego i cukrów prostych przywabi rybiki to trucizny. Dzięki takiemu rozwiązaniu problem z rybikam w domu zniknie w ciągu 3 dni od zastosowania środka.


trutka na rybiki, trucizna na rybiki

Przepis na domowy środek na rybiki


1. Wlej do spryskiwacza szklaneczkę ciepłego octu. 

2. Do octu wlej 5-10 kropel olejku lawendowego. Możesz dodać również olejek cynamonowy i/lub miętowy. 

3. Dodaj do spryskiwacza z wcześniej przygotowanym płynem również świeżą gałązkę tymianku. 

4. Zakręć spryskiwacz, zamieszaj i powstałym roztworem opryskaj zakamarki kuchni, łazienki.

Tak przygotowany środek nie zabije rybików - to środek odstraszający rybiki tzw. repelent. Jest całkowicie bezpieczny dla przechowywanej w kuchni żywności. W przypadku większego nasilenia problemu z rybikami warto jednak sięgnąć po sprawdzone środki na rybiki cukrowe.


Szukasz sprawdzonego sposobu na rybiki?
 
Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się rybików Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone preparaty na rybiki posiadających najlepsze opinie.

 
 © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie