Katalog

Pułapka na kuny, koty, łasice. Pułapka żywołowna na kunę 82x17x20cm.

Pułapka na kuny pozwoli na pozbycie się natrętnego zwierzęcia z naszej okolicy. Żywołapka wykonana z wysokiej jakości stali ocynkowanej, zaopatrzona w mechanizm zapadkowy, który zamyka się po zwolnieniu go przez zwierzę, które wejdzie do wnętrza klatki.

129,00 zł

Zobacz

Pułapka na kuny, bobry, wydry, lisy i koty. Żywołapka na kunę 102x29x31cm.

Żywołapka na kuny, bobry i lisy to skuteczny i humanitarny sposób na pozbycie się tych szkodników z Twojego otoczenia. Odpowiednie wymiary i czułe mechanizmy zapewniają wysoką skuteczność chwytania.

139,00 zł

Zobacz

Żywołapka na kuny, koty. Pułapka żywołowna na kunę 82x20x27cm.

Pułapka na kuny i koty to humanitarny i skuteczny sposób na te stworzenia. Czuły mechanizm spustowy nie pozwoli uciec żadnemu zwierzęciu, a wygodny uchwyt pozwoli Ci je wywieźć poza miejsce konfliktowe. Wymiary klatki: 82x20x27cm.

79,00 zł

ZobaczJak złapać kunę do żywołapki?1. Nie dotykaj pułapki gołymi dłońmi, by kuna nie czuła zapachu człowieka.

2. Należy użyć zanęty, jaką zwierze zna i lubi. Wabik należy wkładać do żywołapki na kuny zawsze szczypcami lub w rękawicach. Możesz w tym celu użyć gotowych zanęt lub np. surowego jaja kurzego w skorupce, mięsa, suszonych śliwek. Zimą sprawdzają się zanęty suche, które nie zamarzną (sucha karma dla zwierząt). Staraj się zmieniać zanęty – zwierzęta mają także różne upodobania.

3. Wabik na kuny lepiej wyłożyć w kilku kawałkach niż tylko w jednym. Zwierzęta wtedy muszą sięgać po nią kilka razy, zwiększa to szansę, że poruszą mechanizm spustu. Mięso najlepiej zahaczyć o haczyki tak by nie mogły go ściągnąć. Suchą karmę rozsypać w kilku grupkach.

4. Pułapka na kunę powinna być ustawiona wzdłuż ścian lub na znanej ścieżce, po której wiesz, że przemieszcza się zwierzę.

5. Kunę możesz złapać już pierwszego dnia lub po kilku miesiącach. Najważniejsze to się nie poddawać. Zwierzę w końcu popełni błąd. Zwierzęta na początku są bardzo ostrożne i niepewne wobec nowego przedmiotu, dlatego warto pułapkę dobrze zamaskować np. plandeką tak by zwierzę nie rozpoznało zagrożenia.

6. Przez pierwsze dwa, trzy dni zostaw pułapkę w ogóle nie nastawioną, potem ją nastaw, ale bez zanęty. Niech zwierzę zobaczy, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia. Potem postaw zanętę przed pułapką i wokół niej, następnie wsadź trochę zanęty do pułapki (przy samym wejściu) jeśli zanęta zniknie podążaj coraz dalej do wnętrza pułapki. Kuna będzie traktować taką pułapkę jak karmnik z jedzeniem. W końcu popełni błąd i wpadnie.

żywołapkaDowiedz się więcej...
Jak złapać kunę. Żywołapka - skuteczny sposób na kunę.