Budka lęgowa dla Dudka, Kawki, Szpaka, Kowalika, Kraski, Włochatki, Wiewiórki Typ D Eko

149,00 zł

Cena jednostkowa:


  • Dostępny Towar dostępny
  • Koszt dostawy już od 11,99 zł

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka:

weryfikator

Budka lęgowa dla Dudków, Kawek, Szpaków, Kowalików, Krasek, Włochatek, Wiewiórek Typ D Premium.

Budka lęgowa typu D przeznaczona jest dla większych dziuplaków takich jak: kawka, włochatka, dudek, siniak, kraska, ale często zdarza się, że zasiedlają ją również kowalik i pleszka. Model ten należy montować zdecydowanie wyżej niż A i B, najlepiej na wysokości: 7-10 m. Lokalizacja i zagęszczenie budek typu D uzależnione jest od gatunku.

Kawka – skrzynkę lęgową montujemy na wysokości od 7 metrów, na ścianach budynków, kominach oraz pniach drzew w siedlisku jej występowania tj. parki, tereny zielone wokół osiedli, blokowiska (generalnie teren miast i większych miejscowości). Jest to gatunek towarzyski, który najczęściej gniazduje w luźnych skupieniach, stąd budki lęgowe można rozwieszać stosunkowo blisko siebie, w odległości około 10 – 20 metrów.

Włochatka – bardzo nieliczny gatunek sowy występujący głównie w północnej części Polski oraz w górach. W ostatnim czasie obserwuje się rozszerzenie areału jej występowania (wzrost liczby stanowisk). Budki dla włochatki należy wieszać w borach iglastych (świerk, jodła, sosna) na wysokości od 5 do 12 metrów. Minimalna odległość między budkami to 1000 m.

Dudek – ten żywo ubarwiony ptak z charakterystycznym czubem na głowie, zasiedla tereny rozległych łąk i pastwisk. Gniazda zakłada zarówno w dziuplach drzew jak też i na ziemi, wybierając zakamarki wśród stert kamieni, czy gruzu. Budkę dla tego gatunku montować należy na drzewach porastających skraje terenów otwartych (łąkowych), najlepiej na wysokości 4 metrów i więcej. Odległość między budkami dla dudka wynosić powinna 100 – 300 metrów.

Gołąb siniak – budki dla tego gatunku należy rozwieszać w dużych, liściastych kompleksach leśnych (najlepiej bukowych, chociaż znane są lęgi w niewielkich starodrzewach sosnowych pośród pól) na wysokości od 7 do 10 metrów. Skrzynki lęgowe dobrze jest montować grupowo po 8 – 10 sztuk, we wzajemnej odległości od siebie: 20 do 30 metrów (siniaki chętnie gniazdują w tego typu skupiskach).

Kraska – obecnie kraska występuje jedynie w 3 głównych ostojach w Polsce, tj.: na północy Podkarpacia, Równinie Kurpiowskiej i Mazowieckiej, w pozostałych miejscach spotykana jest już tylko w jednostkowych przypadkach, stąd uzasadnione jest wieszanie skrzynek lęgowych dla tego gatunku właśnie w tych regionach kraju. Skrzynki dla kraski montujemy na skrajach rozległych drzewostanów w pobliżu otwartych przestrzeni (łąki i pola), ale też w kępach zadrzewień śródpolnych oraz w alejach przydrożnych i wokół zrębów. Wysokość mocowania budki lęgowej dla kraski: 5-7 metrów.

Pleszka – zajmuje chętnie skrzynki lęgowe z dużym otworem wlotowym, wieszane w lasach i w parkach, lecz nie przeznaczone specjalnie dla tego gatunku.

Kowalik – pomimo małych rozmiarów ciała, wybiera bardzo chętnie skrzynki przeznaczone dla większych dziuplaków ptaków (typ D), ale też nawet budki lęgowe dla sów (typ E), po czym zalepia otwór wlotowy do wymiaru mu odpowiadającego.

Uwaga!

Budki wykonywane są na zamówienie. Czas realizacji zamówienia wynosi około 14 dni roboczych.

 
budka dla dudka

WYMIARY: 

● wysokość 50 cm,
● szerokość 23 cm,
● długość 23 cm,
● średnica otworu wlotowego 85 mm,
● grubość desek 2 cm. 

WAGA: 7 kg.
KOLOR: Drewno bez warstwy impregnatu.
GATUNKI ZASIEDLAJĄCE: Dudek, Kawka, Szpak, Jerzyk, Kowalik, Kraska, Pleszka, Włochatka, Wiewiórka.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Zobacz podobne produkty

Budka lęgowa dla Sikorki, Muchołówki Typ A1 Premium

Budka lęgowa dla Sikorki, Muchołówki Typ A1 Premium

Budka lęgowa model A1 zapewnia odpowiednie warunki do lęgów najmniejszych dziuplaków między innymi: Sikorka lub Muchówka.

119,95 zł

Sprawdź teraz

Budka dla Nietoperza Typ Sratmann

Budka dla Nietoperza Typ Sratmann

Skrzynki dla nietoperzy pełnią funkcję przejściowych schronień w czasie przelotów tych ssaków między kryjówkami zimowymi i letnimi, a także są miejscem przebywania kolonii rozrodczych. Ich specyficzna budowa (m. in. wlot w formie wąskiej szczeliny u dołu budki) zabezpiecza nietoperze przed konkurencją ze strony innych ssaków (wiewiórka, pilchowate), ptaków i owadów (np. szerszeni).

149,95 zł

Sprawdź teraz

Budka lęgowa dla Wróbla, Sikorki, Muchołówki, Pleszeki, Mazurka Typ A Premium

Budka lęgowa dla Wróbla, Sikorki, Muchołówki, Pleszeki, Mazurka Typ A Premium

Budka lęgowa model A z szerszym otworem wlotowym umożliwia zasiedlenie przez większe ptaki takie jak Wróbel, Mazurek, Pleszka.

119,95 zł

Sprawdź teraz

Budka dla owadów Typ Trzmiel

Budka dla owadów Typ Trzmiel

Trzmiele wykorzystują skrzynki jako miejsce lęgu, nie służą one do przezimowania. Bardzo istotne jest odpowiednie wypełnienie wnętrza skrzynki. W odróżnieniu od tradycyjnych budek lęgowych, skrzynki dla trzmieli stawiamy na ziemi lub tuż nad nią. W mało uczęszczanych, spokojnych miejscach w pobliżu lub bezpośrednim sąsiedztwie uprawianych roślin.

99,00 zł

Sprawdź teraz

Budka lęgowa specjalna dla Jerzyka Typ Jerzyk 1

Budka lęgowa specjalna dla Jerzyka Typ Jerzyk 1

Pierwotnie jerzyki gnieździły się w szczelinach skał oraz w dziuplach starych i wysokich drzew. Natomiast obecnie wykorzystują do tego celu zakamarki w elewacji wysokich budynków w miastach. Montaż odpowiednich budek lęgowych ogranicza ryzyko niepożądanych gości.

119,00 zł

Sprawdź teraz


Popularne kategorie