odstraszacz myszy czy działa


Ultradźwiękowy odstraszacz kun czy działa?

Najczęściej popełniane błędy podczas użytkowania odstraszaczy na kuny

W przypadku odstraszania kun z domu ludzie często popełniają podstawowy błąd. Wiedzą jedynie, że kuna domowa jest na poddaszu. Nie sprawdzają którędy zwierzę dostaje się na strych. Kupują 1 najtańszy odstraszacz ultradźwiękowy znaleziony w internecie i bez przeanalizowania sytuacji stawiają go w przypadkowym miejscu. Później w świat idą błędne opinie, że ultradźwięki na kuny rzekomo nie działają. Nie tędy droga do sukcesu!

Ochrona domu przed kunami


W celu ochrony domu zawsze rekomenduje stworzenie pełnego systemu zabezpieczeń na kuny. W innym wypadku to trochę tak jakbyśmy chcieli stworzyć system antywłamaniowy do domu i podłączyli go tylko do jednych drzwi wejściowych, a złodziej wchodzi przez piwnicę. Ultradźwięki nie przechodzą przez ściany, więc w jednym pomieszczeniu, które chcemy chronić powinno znajdować się przynajmniej 1 takie urządzenie. Tak samo z elewacją budynku - każda ściana powinna być chroniona. Na niewiele się zda zabezpieczenie jednej strony domu bez zabezpieczenia pozostałych. Znaczenie ma również kierunkowość działania urządzenia, tak by sygnał ultradźwięków był wysyłany w odpowiednią stronę.

jak zamontować odstraszacz kun


Chcesz odstraszać kunę? - Nie wyłączaj odstraszaczy!


Kolejnym często popełnianym błędem jest wyłączanie urządzeń. Wyjeżdżasz na urlop i wyłączasz urządzenia. BŁĄD!!! Odstraszacze kun powinny działać non-stop, 24h/dobę przez 365 dni w roku. Kuny nie mają urlopu czy dni wolnych. To drapieżniki, które działają cały czas i jeśli jakieś miejsce szczególnie przypadnie im do gustu to albo wrócą tam te same osobniki, albo przyjdą inne osobniki wiedzione zapachem tych, których udało nam się pozbyć. Jeśli zamontowałeś odstraszacze, nie odłączaj ich! To niskie koszty zużycia energii- szacunkowo około 3zł miesięcznie od urządzenia za pełen system ochrony domu przed kunami. Koszty zniszczeń mogą być znacznie wyższe!

miejsce montażu odstraszacza na kuny

Przed zamontowaniem odstraszaczy należy również usunąć z elewacji przedmioty lub elementy wyposażenia ułatwiające kunom przedostanie się na dach. Należy zlikwidować pergole, pnącza, gałęzie drzew dochodzące do domu, dzięki którym kuna dostaje się na poddasze niczym zwinny ninja. Skok na wysokość 5m i odległość blisko 10m dla kuny nie stanowi większego problemu. Dodatkowo wejście kuny do domu należy zablokować poprzez montaż kolców na kuny. Takie kolce zabezpieczą rynny przed wspinaniem się kun na dach domu.

 kolce na kuny, jak działają kolce na kuny, kolce przeciw kunom

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odstraszaniu kun sprawdź:

Pozostałe wpisy

  • Jak chronić się przed kleszczami

    Jak chronić się przed kleszczami

    Jak chronić się przed kleszczami? Nie daj się ukąsić kleszczom. Poznaj skuteczne sposoby na odstraszanie kleszczy.

  • Szubaki zwalczanie

    Szubaki zwalczanie

    Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

  • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

    Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

    Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

  • Jak pozbyć się szkodników drewna?

    Jak pozbyć się szkodników drewna?

    Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

  • Jakie owady niszczą drewno?

    Jakie owady niszczą drewno?

    Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

  • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

    Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

    Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

  • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

    Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

    Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
    Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

  • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

    Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

    Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
    O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
     

  • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

    Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

    Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

  • Chrząszcze w domu

    Chrząszcze w domu

    Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

  • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

    Wtyk amerykański
    Tajemnicza amerykańska pluskwa.

    Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

  • Myszy za ścianą?

    Myszy za ścianą?

    Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

  • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

    Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

    Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

  • Ćmianki – małe muszki w łazience

    Ćmianki – małe muszki w łazience

    Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

  • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

    Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

    Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

Popularne kategorie