Kemo
Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.

Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.

5 Ocena 5 / 5 (opinii: 1)

Cena: 119,00

kemo

Skuteczność działania

Ultradźwiękowy odstraszacz Kemo M161 to uniwersalne urządzenie służące do odstraszania kun oraz innych dzikich zwierząt takich jak dziki, jelenie i sarny, jeśli zależy nam by odstraszyć je z naszej działki. Dzikie zwierzęta mogą poczynić znaczne szkody w ogrodach i sadach. Zbuchtowana przez dziki gleba nadaje się wówczas jedynie do rekultywacji, i nierzadko użytkowania dopiero w kolejnym roku, a zwierzęta z upodobaniem wracają po raz kolejny w swoje ulubione miejsca. Jeśli dzikim zwierzętom nic nie stoi na przeszkodzie, czują się bezpiecznie i wówczas zachęcone w ten sposób mogą znaleźć bezpieczną ostoję w naszym otoczeniu przyprawiając nas tym samym w utrapienie. Odstraszacz kun i dzikich zwierząt Kemo to silne urządzenie wykorzystujące w swym działaniu odstraszające właściwości niesłyszalnych przez ludzi ultradźwięków o natężeniu 120 dB i zasięgu do 300m.

Bezpieczeństwo

Odstraszacz kun i dzikich zwierząt wykorzystuje w działaniu ultradźwięki - dźwięki niesłyszalne dla człowieka. Ultradźwięki nie krzywdą odstraszanych zwierząt, powodują jedynie u nich uczucie dyskomfortu. Generowane przez odstraszacz stały sygnał ultradźwięków jest niesłyszalny przez większość ludzi i zwierzęta domowe. Odstraszacz Kemo M161 nie powoduje zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych, radiowych, elektronicznych urządzeń alarmowych, czujników dymu i ognia oraz innych urządzeń elektrycznych.

Montaż

Podłącz głośnik do urządzenia. Odstraszacz kun należy podłączyć do źródła zasilania (stałe zasilanie 12V lub akumulator 12V) zgodnie z załączoną instrukcją. Długość kabli może wynosić do 10 m długości (przekrój kabla co najmniej 0,75mm2). W przypadku montażu samego głośnika dźwięki rozchodzą się w kącie 120 stopni a zasięg ultradźwięków to 150m. W przypadku zamontowania do głośnika Rury PCV jako wzmacniacza (dł. rury co najmniej 30 cm), ultradźwięki rozchodzą się kierunkowo a ich zasięg dochodzi do 300 m. Po prawidłowym podłączeniu urządzenia z akumulatorem, na odstraszaczu powinna zaświecić się czerwona dioda informująca o aktywnej pracy urządzenia. W przypadku kiedy dioda się nie zaświeci będzie to oznaczać brak napięcia lub odwrotne skonfigurowanie biegunów [odwrotne podłączenie znaku (+) i znaku (-)]. 

Niemiecka marka i jakość wykonania

Marka Kemo to światowy lider zajmujący się produkcją urządzeń odstraszających zwierzęta. Produkty Kemo cechują się wysoką jakością wykonania oraz zastosowanych podzespołów, które deklasują pod tym względem konkurencję. 


Każde urządzenie jest w czasie i na końcu produkcji dokładnie testowane!


kuna domowa jak się pozbyć

Właściwości:

- obszar działania zabezpiecza około 55 m² terenu,
- skutecznie odstrasza kuny, łasice, myszy, szczury i inne gryzonie, owady oraz ptaki,
- nadaję się do użycia w samochodzie, garażu lub domu.


© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
 
  
Miejsce odstraszania 

Odstraszacz kun Kemo M161 może zostać użyty wszędzie tam, gdzie wymagana jest nasza interwencja w przepłoszeniu kun i innych dzikich zwierząt. Urządzenie z powodzeniem może być używane w zastępstwie armatek hukowych wszędzie tam, gdzie nie można użyć odstraszania hukowego. Ultradźwięki ze względu na to że są niesłyszalne przez ludzi stanowią alternatywne rozwiązanie dla odstraszania hukowego. Producent poleca montaż załączonego głośnika w rurze PCV o średnicy takiej jak głośnik w celu zwiększenia zasięgu działania odstraszacza (ze 150 do 300m).

Zastosowanie:

- dla rolników i sadowników do odstraszania dzików z sadów i upraw, 

- przez właścicieli stawów rybnych do odstraszania ptactwa, norek, bobrów i wydry 

- na lotniskach i w innych obiektach przemysłowych, gdzie ptaki i zwierzęta stanowią zagrożenie dla maszyn i ludzi tam pracujących lub korzystających z usług danego przedsiębiorstwa.

Specyfikacja:

- odstraszanie w promieniu 300m od źródła dżwięku
- emitowana częstotliwość 22 kHz ± 20% (nie słyszalne przez człowieka)
- napięcie pracy 12 - 14,4 V
- pobór mocy <150 mA
- wymiary: 60x46x20 mm
- urządzenie może obsługiwać 2 głośniki piezo L010 (jeden w zestawie)  

-załączony głośnik :

- średnica 41 mm,
- wysokość 12mm,
- zakres częstotliwości 2-60 kHz
- ciśnienie akustyczne 120 dB ± 20%
- typ: piezo

Instrukcja obsługi PDF
 
Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.
Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.
Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.
Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.
Odstraszacz zwierzyny leśnej Kemo M161.
Oceny i komentarze użytkowników

5 5

działa i to nie tylko na kuny, bo koty tez sie nie szwendają
Napisał(a): , dnia


Dodaj swoją opinię do produktu

Wybierz ocenę:

weryfikator
  • Bądź aktywny Dołącz do nas na Facebooku!

    Sprawdź

    Placeholder
  • Bądź na bieżąco Odwiedź nasz blog!

    Sprawdź

    Placeholder