ZON
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.

Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.

Cena: 959,00 1 550,00

Uniwersalne zastosowanie :

Odstraszacz zwierząt (ptaków, dzików, lisów, jeleni itp.) Armatka HUKOWA ZON MARK 4 to często jedyne rozwiązanie problemów takich jak szkody wyrządzane w sadach, polach uprawnych itp. będące wynikiem żerowania dzikich zwierząt. To zaawansowane urządzenie holenderskiego producenta, które z powodzniem wykorzystywane jest na całym świecie przez plantatorów i sadowników do przepędzania ptaków z sadów czereśniowych i wiśniowych, upraw aronii i innych owoców, których plony zmniejszają żerujące ptaki. Armatka hukowa to ostatecznie jedyne skuteczne rozwiązanie dla kół łowieckich i nadleśnictw do ochrony pól uprawnych i upraw leśnych przed szkodami wyrządznymi przez zwierzynę leśną czarną (dziki) i płową. Zwierzęta bytujące w łowiskach kojarzą wystrzał armatki z polowaniem, co wzbudza u nich niepokój i działa odstraszająco. 

Sposób działania :

Urządzenie zasilane jest gazem propan-butan. Posiada elektroniczny (piezoelektryczny) system uruchamiania (urządzenie uruchamiamy poprzez odkręcenie zaworu na butli, wyłączamy poprzez zamknięcie dopływu gazu). Armatka hukowa jest ocynkowana i dodatkowo malowana, co czyni ją odporną na wszelkie warunki atmosferyczne. Głośność strzału hukowego odstraszacza zwierząt regulujemy poprzez wysunięcie lub wsunięcie teleskopowej lufy armatki. Głośność maksymalna to około 120 decybeli. Częstotliwość strzału możemy regulować płynnie w zakresie od 3 do 30 minut. W naszej ofercie występują różne warianty i modeli armatek hukowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie.

Odstraszacz hukowy ZON MARK 4 posiada regulator czasowy, który umożliwia ustawienie natężenie wystrzałów od 0,5 min do 30 min. Armatka hukowa ZON MARK 4zasilana jest gazem propan-butan. Jedna 10 kg butla gazu wystarcza na 17 000 wystrzałów. umożliwia regulacje głośności wystrzałów od 100 do 125 decybeli.


armatka hukowa, odstraszanie dzików, odstraszacz szpaków

Bezobsługowa praca urządzenia

Nie chcesz codziennie dojeżdżać do miejsca gdzie zostawiłeś odstraszacz na szpaki, żeby włączyć dopływ gazu? Rozwiązaniem jest zegar (timer), który automatycznie włączy i wyłączy urządzenie w określonych godzinach. Nie musimy wtedy otwierać i zamykać ręcznie dopływu gazu, automat zrobi to za nas. Jest polecany, gdy nie ma potrzeby, aby ZON MARK4 pracował przez 24 godziny na dobę (np. gdy ptaki lub inna zwierzyna żerują tylko w godzinach od 5:00 rano do 17:00 po południu). Minimalny czas, który musi upłynąć od momentu włączenia urządzenie do wyłączenia to 10 godzin, maksymalny to 19 godzin. Dostępny osobno w ofercie naszego sklepuTUTAJ.

 zegar timer do armatki hukowej

Zestaw zawiera:
- armatkę hukową ZON Mark 4,
- wąż zasilający z reduktorem do butli (standardowa butla 11kg),
- pisemna gwarancja, certyfikat z numerem seryjnym, instrukcja obsługi w języku polskim wraz z katalogiem części zamiennych.
- w zestawie nie ma butli.
 

 

 © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Zastosowanie:

- dla rolników i sadowników do odstraszania szpaków w sadach czereśniowych i wiśniowych,  - przez właścicieli stawów rybnych do odstraszania ptactwa,  - przez leśniczych oraz koła łowieckie do płoszenia dzików, saren itp.  na lotniskach i w innych obiektach przemysłowych, gdzie ptaki i zwierzęta stanowią zagrożenie dla maszyn i ludzi tam pracujących lub korzystających z usług danego przedsiębiorstwa.

Specyfikacja:

- Korpus: 24 cm / 18 cm/ 13cm,
- Wysokość stojaka: 21 cm,
- Lufa: 31cm; po rozłożeniu: 59cm, średnica 9,7 cm,
- Waga armatki: 7,26 kg,
- Wymiary paczki: 68 cm / 26 cm / 22 cm,
- Głośność: 100 - 125 decybeli,
- Częstotliwość strzału możemy regulować płynnie w zakresie od 0,5 do 30 minut,
- Produkcja Holandia.

Przed zakupem urządzenia należy pamiętać, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska  z dnia 12 października 2011 r. zakazuje się  umyślnego zabijania, oraz okaleczania i chwytania zwierząt objętych ochroną, ale także zakazuje się m.in. umyślnego płoszenia i niepokojenia zwierząt. W szczególnych przypadkach można ubiegać się o zezwolenie na płoszenie zwierząt od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (w przypadku braku rozwiązań alternatywnych).  
 
 
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.
Armatka hukowa ZON MARK 4. Odstraszacz ptaków, dzików.
Dodaj swoją opinię do produktu

Wybierz ocenę:

weryfikator  • Bądź aktywny Dołącz do nas na Facebooku!

    Sprawdź

    Placeholder
  • Bądź na bieżąco Odwiedź nasz blog!

    Sprawdź

    Placeholder