Kemo
Odstraszacz kun do samochodu, auta 12V Kemo M186.

Odstraszacz kun do samochodu, auta 12V Kemo M186.

5 Ocena 5 / 5 (opinii: 1)

Cena: 269,00

Skuteczne połączenie

kemoŁatwy w użyciu

Odstraszacz kun i gryzoni Kemo M186 jest elektronicznym odstraszaczem ultradźwiękowym przeznaczonym do montażu w nowoczesnych samochodach. Zastosowane systemy zabezpieczeń pozwalają na montaż również w autach z systemami Start-Stop. Kuny oraz gryzonie wybierają często komorę silnika oraz matę wygłuszającą jej przestrzeń jako schronienie przegryzając przy tym przewody, wyrządzając kosztowne szkody. 

Przebieg odstraszania

Odstraszacz Kemo M186 wypłasza kuny poprzez emitowane silne ultradźwięki i szok elektryczny w komorze silnika spowodowany dotknięciem płytek znajdujących się pod napięciem ok. 200 - 300 V/DC (słabe impulsy prądowe które nie zabiją lecz mocno wystraszą kuny). Odstraszacz kun charakteryzuje szczególnie niski pobór prądu < 0,005 A, a automatyczne wyłączenie przy napięciu akumulatora < 11,5 V/DC jest dużym atutem urządzenia. Działanie odstraszacza kun nie rozładuje akumulatora przy dłuższym postoju pojazdu. 

Bezpieczny dla środowiska

Proces odstraszania kun ultradźwiękami odbywa się bez uwalniania toksyn do środowiska. Odstraszacz na kuny nie powoduje zakłóceń działania radia samochodowego, elektronicznych urządzeń alarmowych, czujników oraz innych urządzeń elektrycznych. Jest bezpieczny dla ludzi oraz odstraszanych zwierząt. Odstraszacz Kemo M186 został wyprodukowany zgodnie z normą DIM EN 60065 i jest zgodny z wymogami bezpieczeństwa producenta.

Dlaczego odtraszacz kun Kemo jest tak skuteczny?

Odstraszacze Kemo powstają w oparciu o badania naukowe dotyczące zachowań zwierząt, przechodzą wiele testów laboratoryjnych. Wykorzystanie wiedzy biologów i zastosowanie jej do konstruowania urządzeń daje spektakularne efekty. Wiadomo, że kuny są zwierzętami aktywnymi w nocy o niezwykle wrażliwym słuchu. Poprzez wytwarzanie ultradźwięków potrafią się wzajemnie ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Zwierzęta te tylko wtedy odbierają poważnie dochodzące sygnały, jeżeli te naturalnie brzmią i mogą pochodzić od innych kun. Zbyt głośne, albo jeszcze dodatkowo zniekształcone dźwięki pochodzące zwykle od głośników tubowych lub luźnych płytek piezo, nie będą brane na poważnie. Ważniejsze jest aby wysyłany ton był czysty i szeroko promieniowany niż głośny charczący i wysyłany w jednym kierunku. Te wysokie wymagania spełniają tylko głośniki Kemo.

Przemyślana konstrukcja

Urządzenia posiadają w obudowie specjalny ceramiczny głośnik z wyprofilowaną aluminiową, kulistą membraną, który doskonale emituje ultradźwięki pod szerokim kątem > 160°. Inne urządzenia ultradźwiękowe dostępne na rynku wyposażone są w głośniki ultradźwiękowe lub płaske przetworniki piezoelektryczne, co powoduje że ultradźwięki rozchodzą się wąską wiązką tylko w jednym kierunku. Głośniki tubowe jeszcze dodatkowo zmniejszają tę wiązkę. Dla lepszego zrozumienia proszę porównać światło latarki bez reflektora i z reflektorem: latarka bez reflektora wysyła światło we wszystkich kierunkach, podczas gdy latarka z reflektorem tylko w jednym kierunku ale za to z większą siłą. W przypadku odstraszania kun z komory silnika samochodu najlepiej jest nagłośnić możliwie dużą przestrzeń niż tylko mały punkt ale z dużym natężeniem. Tę właściwość zapewniają jedynie odstraszacze kun Kemo.

Wyprodukowany w Niemczech

Kemo to światowy lider wśród producentów odstraszaczy zwierząt. Niemiecka jakość i dbałość o wszystkie szczegóły sprawiły, że odstraszacze kun KEMO stały się marką rozpoznawalną globalnie. Do Twoich rąk trafi urządzenie wyprodukowane przy użyciu najlepszych podzespołów. W odróżnieniu od konkurencji każdy element został poddany wnikliwej kontroli jakości. Udzielamy na nie dwuletniej gwarancji!

Każde urządzenie jest w czasie i na końcu produkcji dokładnie testowane!


odstraszacz kun, odstraszacz kun samochodowy

Właściwości:

- system zabezpieczeń przeciw wyładowaniu silnika (nowoczesne auta z systemem Start-Stop),

- urządzenie działa jak pastuch elektryczny - płytki wysokiego napięcia,

- silne, modulowane ultradźwięki zapobiegają przyzwyczajaniu się zwierząt do sygnału,

- spełnia wszelkie normy europejskie i standardy firm motoryzacyjnych,

- niemiecka produkcja i kontrola jakości.© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Zastosowanie:

Odstraszacz kun kemo działa na zasadzie wypłaszania kun, gryzoni i kotów z komory silnika pojazdów za pomocą szoku elektrycznego i agresywnych, pulsujących ultradźwięków.

Instrukcja montażu w samochodzie:

Podczas montażu urządzenia proszę wyjąć bezpiecznik urządzenia z podstawy bezpiecznika. Odstraszacz kun należy zamontować w suchym miejscu pojazdu, w którym temperatura nie jest zbyt wysoka (proszę nie montować go w bezpośrednim sąsiedztwie kolektora wydechowego bądź innych szczególnie gorących miejscach), i z którego ultradźwięki będą się dobrze rozchodzić w całej komorze silnika. Kabel dodatni ze zintegrowaną obudową bezpiecznika podłączyć do zasilania „+ 12 V”. Przewód masy podłączyć do zacisku masy pojazdu „- 12 V”. Kabel do „zacisku 15” należy podłączyć do „styku 15” pokładowej sieci elektrycznej pojazdu. Styk ten znajduje się najczęściej przy stacyjce zapłonu, lub przy wtyczce Euro radia samochodowego. Przy właściwym podłączeniu kabla do „zacisku 15”, odstraszasz będzie się włączał automatycznie po wyłączeniu silnika (podczas parkowania samochodu). Jeżeli nie znajdą Państwo „styku (zacisku) 15”, proszę poszukać przy stacyjce zapłonu innego styku, który podczas postoju samochodu jest odłączony, zaś podczas pracy silnika połączony z „plusem”. W niektórych pojazdach jest to gniazdo zapalniczki. Podłączenie przewodu do „zacisku 15” gwarantuje, że odstraszasz kun będzie włączony tylko podczas postoju samochodu (podczas jazdy nie ma ryzyka pojawienia się kuny).


Specyfikacja:

- napięcie robocze 12-15 V/DC (akumulator samochodowy)
- przeciętny pobór pradu < 5mA
- automatyczne wyłączanie: przy spadku napięcia akumulatora poniżej 11,5V/DC ±5%
- napięcie wyjściowe: ok 200-300 V/DC
- częstotliwość ultradźwięków: 22kHz ± 10%
- ciśnienie akustyczne: 100 db ±15%
- kąt rozchodzenia się ultradźwięków: ok. 160°
- głośnik: ceramiczny z aluminiową kulistą membraną.
- zakres temperatur: ok. -25 - +80°C
- wskaźnik optyczny działania urządzenia: dioda LED migająca co 5-12s
- długość przewodu wysokiego napięcia: ok. 4m ± 10%
- bezpiecznik: szybki 500 mA

Instrukcja obsługi PDF
W zestawie znajduję się:

- odstraszacz ultradźwiękowy Kemo M186; 125x50x31 mm,
- instrukcja obsługi,
- płytki kontaktowe wysokiego napięcia: 6 sztuk, każda ok. 40x40x 1,5 mm;
- naklejki ostrzegawcze do komory silnika ostrzegające o wysokim napięciu,


 


Uwagi

Przed zamontowaniem odstraszacza kun, proszę dokładnie wyczyścić komorę silnika pojazdu, a także podłoże, na którym zazwyczaj parkują Państwo swój samochód (np. garaż). Kuny znaczą swój rewir śladami zapachowymi i mogą stać się bardzo agresywne, jeżeli wyczują w swoim rewirze zapach innej kuny - zapach może je przyciągnąć pomimo stosowania odstraszacza Kemo. Polecamy w tym celu użycie profesjonalnego środka firmy KEMO, dostępny w naszym sklepie. Montaż i instalacja urządzenia może być wykonana tylko przez osoby mające odpowiednią wiedzę oraz umiejętności wymagane w zakresie instalacji elektrycznych. 
 
 
Odstraszacz kun do samochodu, auta 12V Kemo M186.
Odstraszacz kun do samochodu, auta 12V Kemo M186.
Odstraszacz kun do samochodu, auta 12V Kemo M186.
Oceny i komentarze użytkowników

5 5

elegancko działa, pozbyłem sie kuny.polecam
Napisał(a): , dnia


Dodaj swoją opinię do produktu

Wybierz ocenę:

weryfikator
  • Bądź aktywny Dołącz do nas na Facebooku!

    Sprawdź

    Placeholder
  • Bądź na bieżąco Odwiedź nasz blog!

    Sprawdź

    Placeholder