Pastuch elektryczny na kuny i kolce na kuny. Kemo FG025 SET.

439,00 zł

Cena jednostkowa:


  • Dostępny Brak
  • Koszt dostawy już od 0,00 zł

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka:

weryfikator

kemoŁatwy w użyciu

Jeśli chcesz się ustrzec przed założeniem gniazda przez kunę na strychu dom powinien być odpowiednio zabezpieczony. Stworzenie właściwej bariery odstraszającej zwierzęta to najlepszy sposób, by powstrzymać dźwięki dochodzące z poddasza. Odstraszacz kun Kemo FG025 set jest urządzeniem dzięki któremu stworzymy ogrodzenie pod napięciem typu "elektryczny pastuch na kuny". Stworzenie bariery w postaci kolców rynnowych na kuny pozwala na zabezpieczenie dachu, poddasza i strychu.

Przebieg odstraszania

1. Pastuch elektryczny na kuny
z zestawem akcesoriów pozwala na stwoerzenie ogrodzenia elektrycznego przeciw małym zwierzętom (kuny, łasice, tchórze, szopy, szczury itd.). Impulsy wysokiego napięcia: max. 2400 V w takcie >1,2 sek. Ekstremalnie małe zużycia prądu: Ø 0,008 A. Do pracy urządzenia wymagany jest jeszcze zasilacz sieciowy 12 V/DC co najmniej 100 mA lub akumulator 12 V >12 Ah (nie ma ich w zestawie). 

Pełen opis i specyfikacja pastucha na kuny dostępny TUTAJ

2. Kolce na kuny - 4 sztuki gęstych kolców do montażu na rynnach spustowych wokół domu.
 
Pełen opis i specyfikacja kolców na kuny dostępny TUTAJ

Dlaczego tez zestaw jest skuteczny?

Montując kolce na każdej rynnie zablokujesz kunie możliwość dostania się na dach. Jedyną drogą pozostaje rynna zabezpieczona pastuchem na kuny Kemo FG025, na której napotka elektryczny impuls. Impuls elektryczny nie krzywdzi zwierzęcia. Porażenie wywołuje strach i nieprzyjemne odczucia stwarzając barierę nie do przebycia. To skutecznie odstraszy kunę i zniechęci do podejmowania próby dostania się na Twój strych! Zamontuj pastuch od strony gdzie kuny najczęściej wchodzą na dach - od strony lasu, ulicy, zgrupowania drzew.

Wyprodukowany w Niemczech

Kemo to światowy lider wśród producentów odstraszaczy zwierząt. Niemiecka jakość i dbałość o wszystkie szczegóły sprawiły, że odstraszacze kun KEMO stały się marką rozpoznawalną globalnie. 

Każde urządzenie jest w czasie i na końcu produkcji dokładnie testowane!

 

pastuch na kuny, elektryzator na kuny, pastuch na kuny do rynny, odstraszacz kun, kolce na kuny, kolce na kuny do rynny, kolce na kuny do rynien

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Zastosowanie:

Bariera elektryczna do montażu na rynnach i rurach odprowadzających przeciw kunom w domach. Urządzenie zabezpiecza dom przed wspinaniem się kun na dach. Zapobiega to dostawanie się kun na poddasza w celu założenia gniazda. Impuls elektryczny na dwuprzewodowej barierze skutecznie przepędza zwierzęta. Do pracy urządzenia wymagany jest zasilacz sieciowy 12 V/DC miń. 100 mA lub akumulator 12 V o pojemności > 12 Ah (nie ma ich w zestawie). W obu przypadkach przewód połączeniowy wymaga wtyczki DC - 2,1/5,5 mm.

Kolce na kuny skutecznie zabezpieczają dachy, poddasza i strychy przed kunami. Elastyczna podstawa pozwala owinąć moduł kolców wokół pionowej rynny. Montaż przy pomocy opasek montażowych lub drutu. 
 
 
Zasilanie:

Urządzenie wymaga źródła zasilania 12 V/DC (zasilacz sieciowy lub akumulator - nie ma w zestawie). Zasilacz sieciowy musi posiadać standardowy wtyk 5,5 x 2,1 mm. Przy korzystaniu z akumulatora należy użyć przewodu połączeniowego zakończonego wtykiem 5,5 x 2,1 mm. Zużycie energii jest bardzo niskie (średnio 8 mA, w impulsie max. 100 mA). Można więc użyć małego akumulatora (12 Ah akumulator powinnnien wystarczyć na około 2 - 3 miesięcy). 


kemo FG025, odstraszacz kun, odstraszacz dzikich zwierząt

Instrukcja montażu:

Instalacja powinna być wykonana przez kompetentną osobę.

Linkę stalową należy zmocować zgodnie z rysunkiem i lekko napiąć, tak aby nie zwisała. Do regulacji naprężenia linki proszę użyć zacisków przyłączeniowych. Naprężenie linki nie powinno być zbyt mocne, bo żółte wsporniki dachowe nie są do tego odpowiednie.

Proszę koniecznie sprawdzić czy linka ze stali nierdzewnej nie dotyka żadnych przedmiotów metalowych domu jak np:metalowych części rynny, piorunochronów, metalowych części drzwi i.t.d.

Obie linki metalowe nie mogą się też w żadnym miejscu wzajemnie dotykać, ponieważ spowoduje to zwarcie. W związku z tym nie wolno obydwu końców linki powiązać ze sobą w celu uzyskania lepszej stabilności.

W przypadku konieczności ułożenia linki ze stali nierdzewnej na częściach metalowych jak np: krawędzie rynny, proszę do tego celu użyć grubego kabla wysokiego napięcia. Dla połączenia elektrycznego między stalową linką i izolowanym kablem, proszę użyć dołączonych nierdzewnych klamer.

Celem jest takie równoległe ułożenie nierdzewnych linek, aby kuna wspinająca się na dach dotknęła ich obu i została odstraszona silnym impulsem elektrycznym.

Ponieważ przewody elektryczne są montowane na rynnach i kuna która je ewentualnie dotknie nie ma połączenia z ziemią, kontakty generatora wysokiego napięcia nie muszą być uziemione (w przeciwieństwie do pastucha elektrycznego np .dla krów który wymaga uziemienia).

Generator wysokiego napięcia jest zasilany poprzez gniazdo 2,1/5,5 mm 12 V / DC. Do zasilania odpowiednie są dostępne w handlu, stabilizowane zasilacze o wydajności 100 mA lub więcej. Odpowiednie są również 12 V akumulatory lub baterie samochodowe. Akumulator o pojemności, np, 12 V 10 Ah powinien wystarczyć na > 6 tygodni.

Akumulator i zasilacz nie znajduje się w zestawie. W obu przypadkach proszę zwrócić uwagę na kabel połączeniowy z wtyczką zasilania DC 2,1/5,5 mm.

Ważne:generator wysokiego napięcia i użyty akumulator lub zasilacz DC nie są wodoodporne. Muszą one być montowane w miejscu suchym i niezależnym od pogody.

Miejsce zamocowania powinno być tak wybrane aby w razie awarii nie doszło do pożaru. Tylko wtedy, gdy wszystkie instalacje zostały wykonane i zweryfikowane, można oddać generator wysokiego napięcia do eksploatacji.

Włączenie urządzenia następuje poprzez włożenie wtyczki zasilacza lub akumulatorado gniazda generatora wysokego napięcia.
 
Specyfikacja:

Kemo FG025SET:

Napięcie zasilania: 12 V/DC bateria 12 V lub zasilacz sieciowy (nie ma w zestawie)
Wejście zasilania: gniazdo z bolcem 2,1 mm (5,5 x 2,1 mm) 
Pobór prądu: ok. Ø 0,008 A (w impulsie 100 mA) 
Przerwa między impulsami: >1,2 s (zgodnie z przepisami VDE)
Energia impulsu: około 0,12 J (przeciw małym zwierzętom) 
Maks. długość ogrodzenia: 1 km (bez upływu prądu poprzez rośliny) 
Wymiary: ok. 122 x 72 x 66 mm (bez nóżek i zacisków podłączeniowych)

Kolce na kuny do rynny:
 
Długość pojedynczego modułu (1szt.): 500 mm. Kolce sprzedawane są na moduły
Ilość kolców na m.b.: 120 sztuk.
Szerokość kolców: 100 mm.
Wysokość kolców: 140 mm.
Szerokość ochrony: 260 mm.
Gwarancja: 5 lat
 
Instrukcja obsługi PDF

W zestawie znajduję się:

•  elektryzator Kemo FG025,
• 12 klipsów do montażu na dachu
• 12 śrub 2.9 x 19 mm do dachowych klipsów montażowych
• 6 śrub M5 x 25 mm do złączek stalowych
• 1 obejma rynnowa
• 2 śruby M6 x 60 mm do obejmy rynnowej
• 100 m linki stalowej
• około 4 m izolowanego kabla wysokiego napięcia
• 6 złączki ze stali nierdzewnej
•  instrukcja obsługi.
- 4x rynnowe kolce na kuny
GRATIS! Opaski do montażu kolców na rynnach

 

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.


Zobacz podobne produkty

Proszek na mrówki Vaco 250 g. Preparat na mrówki.

Proszek na mrówki Vaco 250 g. Preparat na mrówki.

Proszek na mrówki Vaco w formie granulatu w ekonomicznym opakowaniu do częstego stosowania. Skuteczne działanie środka sprawia, że jest to główny sposób na mrówki używany w walce z tymi owadami. Pojemność: 250g.

26,59 zł

Sprawdź teraz

Effect Ultimum 500ml. Oprysk Środek owadobójczy.

Effect Ultimum 500ml. Oprysk Środek owadobójczy.

Innowacyjny preparat na owady do ogrodu. Najwyższa skuteczność przy niskich kosztach zabiegu - skuteczny oprysk na kleszcze i komary do ogrodu. Zabezpiecza 500m2. Pojemność: 500 ml

149,00 zł

Sprawdź teraz

20kg Trutka na szczury, gryzonie. Ratimor - trutka zbożowa, zatrute ziarno.

20kg Trutka na szczury, gryzonie. Ratimor - trutka zbożowa, zatrute ziarno.

Ratimor zbożowa trutka na myszy i szczury. Zabójczo skuteczny sposób na pozbycie się gryzoni. Bromadiolon 0,05g/kg. Zawartość 20kg.

229,00 zł

Sprawdź teraz

Środek na komary do kontaktu Elektro Vaco 45 ml.

Środek na komary do kontaktu Elektro Vaco 45 ml.

Odstraszacz owadów Vaco Elektro na wymienne wkłady ze środkiem owadobójczym. Długotrwała ochrona przed komarami i muchami zapewnia spokojny sen przez 2 miesiące (60 nocy).

19,37 zł

Sprawdź teraz


Popularne kategorie