ochrona przed kleszczem artykuł

Jak pozbyć się much i komarów z pomieszczeń?

 

Latające w pomieszczeniach i lądujące na pożywieniu muchy oraz kłujące, wysysające krew komary mogą doprowadzać do frustracji.

W jaki sposób nie dać się zwariować z powodu tych brzęczących i bzyczących intruzów? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą przeciwdziałać ich występowaniu, a także o skutecznych sposobach ich zwalczania, gdy niestety już pojawią się w naszym otoczeniu.

ochrona przed kleszczem artykuł

Co przyciąga muchy i komary do pomieszczeń?

Aby skutecznie przeciwdziałać pojawianiu się much oraz komarów w pomieszczeniach, przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, co sprawia, że się w nich pojawiają.

Oto kilka najważniejszych czynników przyciągających muchy oraz komary do pomieszczeń:

– Zapach: muchy oraz komary mają bardzo czuły zmysł węchu. Muchy w szczególności są wabione przez słodką woń owoców (zwłaszcza tych rozkładających się, zaczynających fermentować), słodzonych napojów, nektarów czy przetworów. Z kolei komary reagują na wydychany w przez człowieka dwutlenek węgla, a także zapach potu (wyczuwają znajdujący się w nim kwas mlekowy, kwas moczowy oraz amoniak).– Ciepło i wilgoć: insekty takie jak komary lubią środowiska, w których jest ciepło oraz panuje odpowiedni poziom wilgotności – pomieszczenia mieszkalne często spełniają te warunki.

– Dostęp do pożywienia: wnętrze domu lub mieszkania jest idealnym miejscem dla much oraz komarów, gdyż znajdują w nim pożywienie.

– Światło: komary mogą być w nocy przyciągane do pomieszczeń przez źródła światła, podobnie jak niektóre gatunki much.

Jak chronić pomieszczenia przed muchami i komarami?

Pierwszym i chyba najważniejszym działaniem zapobiegawczym, jeśli chodzi o kwestię dostawania się much oraz komarów do pomieszczeń, jest instalacja w oknach oraz drzwiach balkonowych moskitier. Siatki ochronne powinny być dobrze dopasowane, mieć jak najgęstszą strukturę. Warto też okresowo je sprawdzać pod kątem pojawiania się rozdarć.

Aby nie dopuszczać do pojawienia się much w pomieszczeniach, należy również utrzymywać w nich czystość – przede wszystkim chodzi o bieżące usuwanie resztek pożywienia, regularne opróżnianie koszów na śmieci.

Warto również pamiętać o tym, by w miarę możliwości przetrzymywać żywność w zamkniętych pojemnikach.

Ważnym działaniem, które ograniczy ryzyko zmasowanej inwazji komarów na pomieszczenia, jest zadbanie, aby w otoczeniu budynku nie znajdowały się źródła wilgoci w postaci stojącej wody (np. kałuże czy niezabezpieczone beczki z deszczówką) – to właśnie w nich komarzyce składają swojej jaja.

Ograniczenie używania nocą oświetlenia wokół domu również ograniczy ryzyko dostawania się do pomieszczeń owadów.

Dodatkowym zabezpieczeniem w przypadku komarów jest prewencyjne używanie elektrofumigatorów, które stwarzają w pomieszczeniu barierę przed insektami – wystarczy podłączyć urządzenie do kontaktu i dbać o uzupełnianie wkładu. 

ochrona przed kleszczem artykuł
Godną polecenia „niewidzialną moskitierą” jest elektrofumigator NO PEST E-Shield. Warto zaznaczyć, że wkłady stosowane w tym urządzeniu są bezwonne, więc jego stosowanie nie wiąże się z żadnym dyskomfortem zapachowym.

Skuteczne sposoby na muchy i komary w pomieszczeniach

Likwidowanie much oraz komarów, które dostały się do wnętrza budynku, może odbywać się poprzez użycie profesjonalnych środków, zarówno tych działających w sposób bezpośredni, jak i trybie ciągłym.

W przypadku pierwszego rodzaju środków, w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pojedynczymi osobnikami, dobrze sprawdzą się preparaty w sprayu. Przy większej skali problemu lepszym wyjściem może okazać się zastosowanie foggerów oraz oprysków.

Jeśli chodzi o zwalczanie ciągłe, to tutaj mamy dostępne uniwersalne płytki owadobójcze, lepy oraz pułapki (łapki) na muchy, spirale zapachowe na komary.

Bezpośrednie środki zwalczające muchy i komary we wnętrzach

Jeśli odwiedzają nas pojedyncze muchy oraz komary, i jest to sytuacja, która występuje sporadycznie, to dobrym wyjściem jest użycie sprayu. Do takich okazjonalnych zastosowań świetnie sprawdzą się uniwersalne aerozole, takie jak np. NO PEST Shot Gun. Zwalcza on bardzo szybko (pełne działanie po upływie 15 minut od aplikacji) nie tylko komary i muchy, ale także meszki, ćmianki, ćmy, mole oraz inne owady latające. Wystarczy rozpylać preparat przez 10 sekund, aby pozbyć się insektów z pomieszczenia na okres 24 godzin.

ochrona przed kleszczem artykuł


Na podobnej zasadzie działają uniwersalny spray Effect, a także Muchospray Bros. Atutem pierwszego z wymienionych środków jest skuteczność również w przypadku owadów biegających (m.in. karaluchy, mrówki, pluskwy). Ponadto wykazuje on długi czas działania (ochrony) – 4 tygodnie. 

Nieco inaczej wygląda zastosowanie takiego środka jak NO PEST 4Insect Bomb. Jest to bomba zamgławiająca, która wyróżnia się uniwersalnością (zwalcza komary, muchy i inne owady latające) oraz dokładnością działania (uśmierci insekty kryjące się w trudnodostępnych miejscach, np. za szafą). Inną zaletą tej metody jest wygoda – wystarczy ustawić pojemnik w odpowiednim miejscu (najlepiej na środku pomieszczenia), nacisnąć przycisk rozpoczynający proces uwalniania się chmury insektycydu oraz na jakiś czas oddalić się z miejsca.

ochrona przed kleszczem artykuł

Inną opcją bezpośredniej walki z muchami oraz komarami jest Fly Sniper Spray, który pozwala bezkontaktowo i na odległość dosłownie ustrzelić każdego owada. Fly sniper to preparat typu 2w1. Może działać jak konwencjonalny aerozol do zagazowywania pomieszczeń, lub po rozłożeniu rurki działać z odległości punktowo na pojedyncze owady. Cienka rurka dociera również w niedostępne szczeliny - np w odpływ zlewu gdzie często rozwijają się larwy much i ćmianek.

ochrona przed kleszczem artykuł

Środki o działaniu ciągłym zwalczające muchy i komary we wnętrzach

Kiedy chcemy na bieżąco zabezpieczać pomieszczenia przed muchami oraz komarami, na przykład w okresie letnim, kiedy wizyty tych insektów są nadzwyczaj częste, warto zainteresować się takimi rozwiązaniami jak płytki owadobójcze, lepy oraz pułapki.

ochrona przed kleszczem artykuł

Jeśli chodzi o płytki emitujące substancje owadobójcze, to bardzo dobrą opcją jest płytka NO PEST, która zabezpiecza przestrzeń pomieszczenia (jedna sztuka daje ochronę na obszarze do 30 m³ na okres 4 miesięcy!) zarówno przed owadami latającymi, jak i biegającymi. Co warte jest wspomnienia, substancje aktywne (Geraniol i Transflutryna) zawarte w takiej płytce nie wywołują niepożądanych skutków zdrowotnych u człowieka i zwierząt domowych.

W przypadku lepów na muchy można się zdecydować na tradycyjne pułapki lepowe lub na lepy przeznaczone do umieszczenia na oknach czy doniczkach.

ochrona przed kleszczem artykuł

Do uniwersalnych pułapek, a zatem skutecznie wyłapujących nie tylko muchy, ale także inne owady latające, należy pułapka lepowa NO PEST. Zawiera ona skuteczny wabik (dla człowieka nie ma on żadnego zapachu) przyciągający insekty, które następnie przylepiają się do taśmy z klejem. Z racji braku w składzie substancji biobójczych taka pułapka idealnie nadaje się do zamontowania w kuchni czy spiżarce.

Z kolei do montowania na oknach czy doniczkach przeznaczone są lepy NO PEST, skutecznie wabiące i eliminujące owady latające (w tym muchy, ale też np. muszki owocówki oraz atakujące rośliny doniczkowe ziemiórki). Tego rodzaju lepy również nie zawierają insektycydów i są w pełni bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt

 

W razie wszelkich pytań i wątpliwości związanych z kwestią zwalczania much oraz komarów w pomieszczeniach zachęcamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu – pomożemy wyeliminować każdy problem, którego przyczyną się uciążliwe szkodniki!© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

 • Naturalne sposoby zwalczania ślimaków

  Naturalne sposoby zwalczania ślimaków

  Ślimaki potrafią zajść za skórę każdej osobie, która uprawia swój ogródek.

  W poniższym tekście radzimy, w jaki sposób poradzić sobie ze ślimakowym kłopotem przy użyciu naturalnych metod.

 • Jak przygotować i wykonać oprysk owadobójczy w ogrodzie, domu

  Jak przygotować i wykonać oprysk owadobójczy w ogrodzie, domu

  Przygotowanie skutecznego roztworu oprysku owadobójczego może być kluczowe dla ochrony pomieszczeń i ogrodu przed szkodliwymi owadami. W tym przewodniku przedstawimy krok po kroku, jak sporządzić roztwór oprysku owadobójczego, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

 • Jak chronić się przed komarami?

  Jak chronić się przed komarami?

  Przedstawiamy skuteczne środki pozwalające chronić się przed komarami. Dowiesz się jak chronić się przed ugryzieniami komarów i co użyć gdy swędzi. Poznasz skuteczne preparaty na komary chroniące dorosłych, dzieci i niemowlęta.

 • Zwalczanie owadów w koszach, zbiornikach na śmieci

  Zwalczanie owadów w koszach, zbiornikach na śmieci

  Pozbądź się natrętnych owadów przy śmietniku. Poznaj przyczyny, metody zwalczania owadów w koszach na śmieci oraz sposoby zapobiegania problemu.

 • Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami? Nie daj się ukąsić kleszczom. Poznaj skuteczne sposoby na odstraszanie kleszczy.

 • Szubaki zwalczanie

  Szubaki zwalczanie

  Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

 • Jakie owady niszczą drewno?

  Jakie owady niszczą drewno?

  Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

 • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

 • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
  Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

Popularne kategorie