myszy jak się pozbyć

Sposób na myszy, szczury w ścianach, regipsach, ściankach działowych, podbitce poddasza

Skrobanie w regipsowej ścianie, nocne harce w skosach, tuptanie na poddaszu... Próbujesz zasnąć w swoim domu, jednak myszy lub szczury, które "zalęgły się" na strychu, nie dają Ci zmrużyć oka. Dowiedz się, jakie są sprawdzone sposoby na to, by pozbyć się gryzoni z sufitu i regipsowych ścianek działowych. Sprawdź również, a może przede wszystkim, czego pod żadnym pozorem nie robić!


mysz

Mysz lub szczur w ścianie - czego nie robić!

Najczęstszą poradą, jaką znajdujemy, przeglądając fora internetowe, jest scenariusz pt. "trutka na gryzonie". Jest to logiczne rozumowanie, jednak należy mieć świadomość jego konsekwencji.

W podbitce dachu czy ściance działowej szczur lub mysz czują się pewnie. Z pewnością w wełnie mineralnej uwite zostało gniazdo, być może są w nim również młode. Otrucie gryzonia trutką sprawi, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem zginie właśnie w swojej ostoi, czyli w gnieździe.

Mumifikujące trutki to bujda. Takie ich działanie to dowód anegdotyczny, gdyż znajdowane w piwnicach truchła gryzoni często wyglądają jak wysuszone. Jednakże wynika to wyłącznie z ilości czasu, jaki martwy gryzoń przeleżał w odpowiednich do mumifikacji warunkach, jakim jest piwnica. W podbitce będzie zgoła inaczej. Gryzoń, jak każdy organizm, po śmierci zaczyna się rozkładać. W zależności od jego wielkości po domu rozniesie się fetor nie do zniesienia. Co gorsza, przesiąknie nim wełna mineralna.


Jeśli nie chcesz rozbierać podbitki i wymieniać wełny, daruj sobie używanie na strychu trutki na szczury bądź myszy!

mysz domowa ciekawostki

 

Najlepszy sposób na mysz, szczura w podbitce, ścianie z karton-gipsu?

Myszy i szczury są zwierzętami nocnymi. Oznacza to, że po zmroku w poszukiwaniu pokarmu opuszczają swoje bezpieczne kryjówki. Jak to wykorzystać? Najlepiej sprawdzą się pułapki zatrzaskowe, lepy na gryzonie lub żywołapki na gryzonie. Kluczem jest ich prawidłowe rozmieszczenie. 

Myszy i szczury mają słaby wzrok, za to dobry słuch oraz węch. Używają swoich wąsów (wibrysów) do wyczuwania zmian temperatury oraz faktury powierzchni, po której chodzą.

Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących prawidłowego rozmieszczenia pułapek:

1. Sprawdź, którędy poruszają się myszy lub szczury. Świadczyć o tym będą ślady stóp, odchody, zapach moczu, pogryzione przedmioty. 

2. W zlokalizowanych miejscach na 2-3 dni ustaw pułapki na myszy, ale nie nastawione, tak by nie skrzywdziły gryzonia.


3. Ustaw pułapki na trasie przejścia wzdłuż ścian. Ile pułapek ustawić? W przypadku myszy najlepiej 1 pułapkę co 2-3 metry, jeśli chodzi o szczury, dystans pomiędzy pułapkami może być większy.

4. Na pułapce lub w jej bezpośrednim pobliżu połóż wabik na gryzonie. Może to być kawałek kiełbasy, smażona frytka lub profesjonalny wabik na szczury i myszy.


5. Dokładaj wabika w miarę jego ubywania - dokarmiaj gryzonia!

6. Po kilku dniach gryzonie oswoją się z obecnością pułapki. Obecność pokarmu sprawi, że chętnie i ufnie będą wracać w to miejsce. To czas, by uzbroić pułapki i czekać na rezultaty!

najlepsze sposoby na myszy

Jak zabezpieczyć dom, strych przed gryzoniami?

Myszy i szczury to bardzo ciekawskie stworzenia. Codziennie zwiedzają nowe terytoria w poszukiwaniu źródeł pożywienia. Dlatego bardzo ważne jest zablokowanie wszelkich możliwych dróg, którymi myszy mogą dostać się do wnętrza domu. Głównie sprowadza się to do uszczelnienia wszelkich otworów za pomocą silikonu, wełny stalowej itp. Dodatkowym zabezpieczeniem jest przechowywanie żywności znajdującej się w spiżarni czy piwnicy w dokładnie zamkniętych pojemnikach.

pułapka na myszy


Polecane produkty do zwalczania gryzoni na strychu

Wśród dostępnych sposobów można wyróżnić te bardziej tradycyjne oraz nowocześniejsze, charakteryzujące się mniejszą lub większą inwazyjnością.

Pułapki na szczury

Pułapka na szczury SX-5006 posiada wszystkie istotne elementy najlepszej pułapki: silny mechanizm zatrzaskowy (nie bez powodu pułapki tego typu zwane są łamignatami) i okienko do podania wabika. Za zaletę należy uznać specjalne wcięcie w podstawie pułapki, które pozwala na montaż przy pomocy trytytki do rur, wiązek kabli czy belek stropowych pod dowolnym kątem. Dzięki temu wiesz, że zabezpieczysz niemal każde możliwe miejsce. To ulubione przez profesjonalnych deratyzatorów pułapki na szczury.

pułapka na szczury, łapka na szczury, pułapka na szczury plastikowa, plastikowa pułapka na szczury, zabijająca pułapka na szczury, pułapka na szczury zabijająca, pułapka na szczura, łapka na szczura, łamignat na szczura, gilotyna na szczura

Pułapka na szczury SX-5006

Pułapki na myszy

Pułapka na myszy SX-5008 posiada te same zalety, co wyżej prezentowana pułapka na szczury. Jej rozmiar jest dostosowany do łapania myszy i innych małych gryzoni.

Pułapka na myszy SX-5008

 

Humanitarne pułapki na myszy, gryzonie

Innowacyjna pułapka na myszy Pułapka Mouse Catch&Go z zapadkowym mechanizmem złapie nawet do 6 gryzoni. Bezpieczna do stosowania w otoczeniu dzieci i innych zwierząt domowych. Zastosuj ją nie tylko na poddaszu, ale też w garażu, na strychu czy w piwnicy.

pułapka na myszy, pułapka na myszy zapadkowa, łapka na myszy, pułapka na mysz, jak złapać mysz, na co złapać mysz, sposób na mysz, jak złapać mysz, skuteczna pułapka na myszy

Pułapka na myszy żywołapka chwytacz Mouse Catch&Go No Pest®

Jeśli z kolei zależy Ci na ciut mniejszym rozwiązaniu No Pest® Mouse Tempter będzie idealna, wyposażona w odpowiednio czuły mechanizm zatrzaskowy i otwory wentylacyjne, złapie myszy bez krzywdzenia ich! Kompaktowe wymiary 18 x 4 x 4 cm pozwolą na umieszczenie pułapki na myszy w trudno dostępnych miejscach lub w centrum wzmożonej aktywności gryzoni np. wzdłuż ścian.

pułapka na myszy, pułapka na myszy zapadkowa, łapka na myszy, pułapka na mysz, jak złapać mysz, na co złapać mysz, sposób na mysz, jak złapać mysz

Pułapka na myszy, żywołapka na gryzonie No Pest® Mouse Tempter

Lepy na gryzonie

Pułapki lepowe na gryzonie mają tę zaletę, że można je ustawić wszędzie. Nieufne gryzonie nie muszą wchodzić do wnętrza pułapki, jak np. w przypadku żywołapki. Wystarczy, że nawet przypadkowo przemkną po powierzchni pułapki lepowej i wtedy zostaną uwięzione przez silny lep.

lep na gryzonie no pest, lep na myszy, lepy na myszy, lep na szczury, pułapka lepowa na myszy, pułapka lepowa na szczury, klej na myszy, pułapka klejowa na myszy, pułapka lepowa z feromonem
Duży lep na gryzonie


Przy wyborze pułapki ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. W sprzedaży istnieją dedykowane pułapki lepowe na myszy oraz lepy na szczury. Różni je nie tylko rozmiar, ale również ilość kleju. Pułapki przeznaczone na myszy nie nadają się dla szczurów - te zwyczajnie mogą się z nich wyrwać.lep na myszy, lepy na myszy, lep na szczury, pułapka lepowa na myszy, pułapka lepowa na szczury, klej na myszy, pułapka klejowa na myszy, pułapka lepowa z feromonem
Lep na myszyNajlepiej wybierać pułapki lepowe w kształcie książeczki, które można składać. Dzięki temu można je rozłożyć na płasko lub przy ścianie pod kątem prostym (kształt "L"). Dodatkowe nacięcia okładki lepu pozwalają w trudniej dostępnych miejscach (np. za lodówką, meblami) utworzyć "tunel" (kształt "O" lub "U"), co ułatwia złapanie gryzoni.

jak użyć lepu na gryzonie

Wydawałoby się, że lepy na szczury i myszy są niehumanitarne. Tymczasem gryzonia z pułapki lepowej można oswobodzić, używając do tego oleju roślinnego, który rozpuszcza klej. 

Odstraszacze na gryzonie

Odstraszacz na gryzonie wykorzystuje fale ultradźwiękowe nieprzyjemne dla gryzoni, a niesłyszalne dla człowieka. Nieprzyjazne środowisko ultradźwiękowe stworzone przez odstraszacz sprawia, że gryzonie są zdezorientowane i najczęściej opuszczają pomieszczenie, w którym zastosowano takie urządzenie. Trzeba jednak pamiętać, że ultradźwięki nie przechodzą przez ściany!

W przypadku występowania gryzoni w ścianach, przez które biegnie instalacja elektryczna, polecamy odstraszacze wykorzystujące technologię elektromagnetyczną, które odstraszają sygnałem przenoszonym przez kable. 

Skuteczność odstraszania gryzoni w dużej mierze zależy od samego użytkownika, czyli człowieka. Częste pozostawianie niezabezpieczonej żywności i ogólny brak porządku zapewnia gryzoniom kryjówki oraz dostęp do pokarmu. Przed użyciem odstraszacza upewnij się, że usunąłeś resztki pokarmu oraz rzeczy, które gryzonie mogą użyć do budowy gniazda.


elektromagnetyczny odstraszacz myszy

 


Jeśli jednak stawiasz na klasyczne ultradźwiękowe urządzenia - polecamy Quattro Pro Ultrasonic Pest Repeller No Pest®. Produkt wykorzystuje migające kolorowe światła, światło stroboskopowe oraz zróżnicowane ultradźwięki działające w 3 trybach intensywności. Sprawdź!

Quattro Pro, odstraszacz kun, odstraszacz na kuny, odstraszanie kun,  Quattro Pro Ultrasonic Pest Repeller , antykuna, odstraszacz gryzoni, odstraszacz na gryzonie, sposób na kuny, jak pozbyć się gryzoni, najlepszy odstraszacz kun, najlepszy odstraszacz gryzoni, co na kuny

Ultradźwiękowy odstraszacz kun i gryzoni No Pest® Quattro Pro Ultrasonic Pest Repeller

Źródło zdjęć: unplash.com

Szukasz sposobu na myszy i szczury?

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się myszy z domu

Odwiedź nasz  sklep

Najlepsze odstraszacze na myszy

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie