Placeholder

Sposób na myszy, szczury w ścianach, regipsach, ściankach działowych, podbitce poddasza

Skrobanie w regipsowej ścianie, nocne harce w skosach, tuptanie na poddaszu... Próbujesz zasnąć w swoim domu, jednak myszy lub szczury, które "zalęgły się" na strychu, nie dają Ci zmrużyć oka. Dowiedz się, jakie są sprawdzone sposoby na to, by pozbyć się gryzoni z sufitu i regipsowych ścianek działowych. Sprawdź również, a może przede wszystkim, czego pod żadnym pozorem nie robić!


mysz

Mysz lub szczur w ścianie - czego nie robić!

Najczęstszą poradą, jaką znajdujemy, przeglądając fora internetowe, jest scenariusz pt. "trutka na gryzonie". Jest to logiczne rozumowanie, jednak należy mieć świadomość jego konsekwencji.

W podbitce dachu czy ściance działowej szczur lub mysz czują się pewnie. Z pewnością w wełnie mineralnej uwite zostało gniazdo, być może są w nim również młode. Otrucie gryzonia trutką sprawi, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem zginie właśnie w swojej ostoi, czyli w gnieździe.

Mumifikujące trutki to bujda. Takie ich działanie to dowód anegdotyczny, gdyż znajdowane w piwnicach truchła gryzoni często wyglądają jak wysuszone. Jednakże wynika to wyłącznie z ilości czasu, jaki martwy gryzoń przeleżał w odpowiednich do mumifikacji warunkach, jakim jest piwnica. W podbitce będzie zgoła inaczej. Gryzoń, jak każdy organizm, po śmierci zaczyna się rozkładać. W zależności od jego wielkości po domu rozniesie się fetor nie do zniesienia. Co gorsza, przesiąknie nim wełna mineralna.


Jeśli nie chcesz rozbierać podbitki i wymieniać wełny, daruj sobie używanie na strychu trutki na szczury bądź myszy!

mysz domowa ciekawostki

 

Najlepszy sposób na mysz, szczura w podbitce, ścianie z karton-gipsu?

Myszy i szczury są zwierzętami nocnymi. Oznacza to, że po zmroku w poszukiwaniu pokarmu opuszczają swoje bezpieczne kryjówki. Jak to wykorzystać? Najlepiej sprawdzą się pułapki zatrzaskowe, lepy na gryzonie lub żywołapki na gryzonie. Kluczem jest ich prawidłowe rozmieszczenie. 

Myszy i szczury mają słaby wzrok, za to dobry słuch oraz węch. Używają swoich wąsów (wibrysów) do wyczuwania zmian temperatury oraz faktury powierzchni, po której chodzą.

Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących prawidłowego rozmieszczenia pułapek:

1. Sprawdź, którędy poruszają się myszy lub szczury. Świadczyć o tym będą ślady stóp, odchody, zapach moczu, pogryzione przedmioty. 

2. W zlokalizowanych miejscach na 2-3 dni ustaw pułapki na myszy, ale nie nastawione, tak by nie skrzywdziły gryzonia.
3. Ustaw pułapki na trasie przejścia wzdłuż ścian. Ile pułapek ustawić? W przypadku myszy najlepiej 1 pułapkę co 2-3 metry, jeśli chodzi o szczury, dystans pomiędzy pułapkami może być większy.

4. Na pułapce lub w jej bezpośrednim pobliżu połóż wabik na gryzonie. Może to być kawałek kiełbasy, smażona frytka lub profesjonalny wabik na szczury i myszy.
5. Dokładaj wabika w miarę jego ubywania - dokarmiaj gryzonia!

6. Po kilku dniach gryzonie oswoją się z obecnością pułapki. Obecność pokarmu sprawi, że chętnie i ufnie będą wracać w to miejsce. To czas, by uzbroić pułapki i czekać na rezultaty!

najlepsze sposoby na myszy

Jak zabezpieczyć dom, strych przed gryzoniami?

Myszy i szczury to bardzo ciekawskie stworzenia. Codziennie zwiedzają nowe terytoria w poszukiwaniu źródeł pożywienia. Dlatego bardzo ważne jest zablokowanie wszelkich możliwych dróg, którymi myszy mogą dostać się do wnętrza domu. Głównie sprowadza się to do uszczelnienia wszelkich otworów za pomocą silikonu, wełny stalowej itp. Dodatkowym zabezpieczeniem jest przechowywanie żywności znajdującej się w spiżarni czy piwnicy w dokładnie zamkniętych pojemnikach.

pułapka na myszy


Polecane produkty do zwalczania gryzoni na strychu

Wśród dostępnych sposobów można wyróżnić te bardziej tradycyjne oraz nowocześniejsze, charakteryzujące się mniejszą lub większą inwazyjnością.

Pułapki na szczury

Pułapka na szczury SX-5006 posiada wszystkie istotne elementy najlepszej pułapki: silny mechanizm zatrzaskowy (nie bez powodu pułapki tego typu zwane są łamignatami) i okienko do podania wabika. Za zaletę należy uznać specjalne wcięcie w podstawie pułapki, które pozwala na montaż przy pomocy trytytki do rur, wiązek kabli czy belek stropowych pod dowolnym kątem. Dzięki temu wiesz, że zabezpieczysz niemal każde możliwe miejsce. To ulubione przez profesjonalnych deratyzatorów pułapki na szczury.

Pułapki na myszy

Pułapka na myszy SX-5008 posiada te same zalety, co wyżej prezentowana pułapka na szczury. Jej rozmiar jest dostosowany do łapania myszy i innych małych gryzoni.
Lepy na gryzonie

Pułapki lepowe na gryzonie mają tę zaletę, że można je ustawić wszędzie. Nieufne gryzonie nie muszą wchodzić do wnętrza pułapki, jak np. w przypadku żywołapki. Wystarczy, że nawet przypadkowo przemkną po powierzchni pułapki lepowej i wtedy zostaną uwięzione przez silny lep.

najlepszy lep na gryzonie

 

Duży lep na gryzoniePrzy wyborze pułapki ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. W sprzedaży istnieją dedykowane pułapki lepowe na myszy oraz lepy na szczury. Różni je nie tylko rozmiar, ale również ilość kleju. Pułapki przeznaczone na myszy nie nadają się dla szczurów - te zwyczajnie mogą się z nich wyrwać.najlepszy lep na gryzonie

 

Lep na myszyNajlepiej wybierać pułapki lepowe w kształcie książeczki, które można składać. Dzięki temu można je rozłożyć na płasko lub przy ścianie pod kątem prostym (kształt "L"). Dodatkowe nacięcia okładki lepu pozwalają w trudniej dostępnych miejscach (np. za lodówką, meblami) utworzyć "tunel" (kształt "O" lub "U"), co ułatwia złapanie gryzoni.

jak użyć lepu na gryzonie

Wydawałoby się, że lepy na szczury i myszy są niehumanitarne. Tymczasem gryzonia z pułapki lepowej można oswobodzić, używając do tego oleju roślinnego, który rozpuszcza klej. 

Odstraszacze na gryzonie

Odstraszacz na gryzonie wykorzystuje fale ultradźwiękowe nieprzyjemne dla gryzoni, a niesłyszalne dla człowieka. Nieprzyjazne środowisko ultradźwiękowe stworzone przez odstraszacz sprawia, że gryzonie są zdezorientowane i najczęściej opuszczają pomieszczenie, w którym zastosowano takie urządzenie. Trzeba jednak pamiętać, że ultradźwięki nie przechodzą przez ściany!

W przypadku występowania gryzoni w ścianach, przez które biegnie instalacja elektryczna, polecamy odstraszacze wykorzystujące technologię elektromagnetyczną, które odstraszają sygnałem przenoszonym przez kable. 

Skuteczność odstraszania gryzoni w dużej mierze zależy od samego użytkownika, czyli człowieka. Częste pozostawianie niezabezpieczonej żywności i ogólny brak porządku zapewnia gryzoniom kryjówki oraz dostęp do pokarmu. Przed użyciem odstraszacza upewnij się, że usunąłeś resztki pokarmu oraz rzeczy, które gryzonie mogą użyć do budowy gniazda.


elektromagnetyczny odstraszacz myszy

 

Źródło zdjęć: unplash.com.

Szukasz sposobu na myszy i szczury?

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się myszy z domu

Odwiedź nasz  sklep
Najlepsze odstraszacze na myszy

Pozostałe wpisy

 • Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami? Nie daj się ukąsić kleszczom. Poznaj skuteczne sposoby na odstraszanie kleszczy.

 • Szubaki zwalczanie

  Szubaki zwalczanie

  Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

 • Jakie owady niszczą drewno?

  Jakie owady niszczą drewno?

  Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

 • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

 • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
  Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

 • Jak pozbyć się pająków z domu?

  Jak pozbyć się pająków z domu?

  Czy pająki gryzą? Czy pająki przenoszą choroby? Skąd biorą się pająki w domu? Co na pająki? Jak zwalczyć pająki? Sprawdź!

Popularne kategorie