mrówki w domu zwalczanie

Mrówki w samochodzie. Jak pozbyć się mrówek z samochodu? Co na mrówki w aucie?

Kiedy wsiadasz do swojego samochodu, zapewne nie chcesz ujrzeć biegających po desce rozdzielczej mrówek. Owady chodzące po karku w trakcie jazdy mogą zdekoncentrować i przyczynić się do groźnego wypadku. Jeśli zamierzasz sprzedać samochód, byłoby dobrze, gdyby potencjalny nowy właściciel nie zastał w nim takich nieproszonych lokatorów, jak właśnie mrówki - może to zniechęcić go do finalizacji zakupu. Mrówki w samochodzie to wcale nie tak rzadki problem, jak mogłoby się wydawać. Gdy się pojawi, trzeba czym prędzej znaleźć odpowiedź na pytania: "jak pozbyć się mrówek z auta?", "jak zwalczyć mrówki w samochodzie?". Zmierzymy się z nimi i zaproponujemy kilka niezawodnych rozwiązań, z których możesz skorzystać!

Po co mrówki wchodzą do auta?

Mrówki są dość prostymi stworzeniami. Potrzebują pożywienia, schronienia i miejsca do rozrodu. Co zatem robią w aucie? Szukają każdego z wymienionych wcześniej elementów.

Jeśli samochód nie jest utrzymany w czystości i znajdują się w nim nieuprzątnięte resztki pożywienia (torby po jedzeniu, kubeczki, butelki po słodkich napojach, okruchy), sam zapraszasz owady na ucztę. Pierwszym krokiem w tym przypadku będzie dokładne wysprzątanie i odkurzenie auta. 

"Ale przecież w moim aucie jest zawsze czysto!" - w takim przypadku szukamy przyczyny dalej. Niektóre płyny samochodowe mogą wabić owady - np. glikol z płynu chłodniczego, który dla mrówek jest słodki. Sprawdź zatem, czy nie ma wycieku z instalacji. 

Samochód jest w letnie dni świetnym miejscem do rozrodu mrówek. Zapewne nieraz widziałeś jajka mrówek pod doniczkami, płytami chodnikowymi czy kostką brukową. Tutaj działa podobna zasada. Jeśli mrówki uznają, że temperatura w aucie odpowiada ich jajom i larwom, chętnie przeniosą je pod jego wycieraczkę, progi lub maskę. Panująca w samochodzie wyższa temperatura działa jak inkubator przyspieszający wylęganie się z jajek i przepoczwarczanie larw. 

no pest na mrówki

Jak pozbyć się mrówek z samochodu? 

Odszukaj mrowisko, czyli samo centrum problemu z mrówkami. Tam przebywa cała kolonia wraz z królową. To na kolonii musimy się skupić, a nie na pojedynczych owadach. Dobrze jest w tym celu zabawić się trochę w detektywa i śledzić trasę mrówek aż w końcu odkryjemy ich gniazdo. Mrówki niekoniecznie zakładają gniazdo w samochodzie. Najczęściej źródło problemu znajduje się gdzieś w pobliżu - w garażu, na podjeździe lub miejscu parkingowym. 

gniazdo mrówek

Co na mrówki w samochodzie?

W przypadku odkrycia mrowiska poza samochodem (podjazd, parking) skuteczne będzie zalanie gniazda wrzątkiem i posypanie go proszkiem na mrówki o działaniu kontaktowym, np. Effect proszek na mrówki. Z proszku na mrówki można sporządzić również trutkę na mrówki, łącząc proszek z sokiem lub miodem i umieszczając taką mieszaninę w pobliżu gniazda.

najlepszy proszek na mrówki
Inny rekomendowany przez nas produkt to proszek na mrówki marki NO PEST. Granulat na mrówki posiada niebieski kolor, aby łatwiej móc odróżnić insektycyd od innych preparatów lub przypraw stosowanych w domach. Dodatek najbardziej gorzkiej substancji sprawia, że proszek na mrówki No Pest jest bezpieczniejszy w stosowaniu niż inne preparaty. To szczególnie istotne, jeżeli masz dzieci lub zwierzęta domowe, które mogłyby przypadkiem spożyć preparat. Poręczne opakowanie w formie butelki z rączką mieści 1 kg proszku. Taka ilość pozwala zwalczyć nawet do 100 gniazd!

Oprysk na mrówki do garażu, na parking, podjazd

Mrówki wokół garażu czy miejsca parkingowego wytępisz również przy pomocy oprysku. Polecamy preparaty mikrokapsułkowane, które dłużej pozostają na powierzchni zastosowania, np. koncentrat Effect Microtech CS.

mrówki w domu zwalczanie

Trutka na mrówki - najlepszy sposób na mrówki w samochodzie.

Jeśli chcesz załatwić problem z mrówkami w aucie bez poszukiwań mrowiska, to trutka jest świetnym rozwiązaniem. Żel na mrówki ma tę zaletę, że jego użycie nie wymaga od Ciebie wiele wysiłku - owady unicestwią się same. Umieść kilka kropel lub pasków żelu tam, gdzie zauważyłeś mrówki.

mrówki w domu odstraszanie
Trutki na mrówki najczęściej posiadają substancje wabiące. Po krótkim czasie mrówki najedzą się i zaniosą "pokarm" do gniazda. Robotnice dzieląc się pokarmem, niejako zatrują pozostałych mieszkańców kolonii wraz z królową. Po kilku dniach kolonia mrówek zostanie zlikwidowana.
 
żel na mrówki no pest
 
 
Bardzo popularne są żele na mrówki Fourmidor i Advion na mrówki. Polecamy również bardzo skuteczny żel na mrówki NO PEST zawierający silny wabik na bazie cukrów i masła orzechowego, który mrówki wręcz uwielbiają. Klienci z uwagi na dużą skuteczność polecają również trutkę na mrówki w karmnikach Foval Gel Plus od No Pest. Preparat ten zamknięty jest w pojemniku, który łatwo ustawić w kącie garażu i wzdłuż jego ścian. Żel dodatkowo zawiera gorzką substancję zabezpieczającą przed spożyciem.

Bomba na owady No Pest


Trutka na mrówki w karmniku No Pest®


A może zagazowanie mrówek w samochodzie?

To dobry sposób, by pozbyć się mrówek znajdujących się w aucie. Jeśli posprzątałeś już samochód, zadbałeś o zabezpieczenie otoczenia poprzez rozłożenie trutki przeciw mrówkom, użycie proszku na mrówki lub oprysku, a teraz pragniesz natychmiastowego efektu owadobójczego, by w jednej chwili pozbyć się mrówek z samochodu, wybierz fogger owadobójczy. Doskonale sprawdzi się No Pest 4Insect Bomb. Wystarczy jeden klik! W ciągu 10 minut miejsce użycia wypełni gęsta mgła insektycydu, która skutecznie wyeliminuje mrówki. Działa już po 15 minutach! Pamiętaj jednak, że każdy aerozol jest łatwopalny - możesz stosować go jedynie w ostygniętym samochodzie. Po użyciu dobrze wywietrz samochód!

bomba na owady szubaki no pestBomba na owady, mrówki No PEST


Spray z mikrokapsułkami

Środki z mikrokapsułkami pozostają dłużej na powierzchni i są bardziej odporne niż standardowe preparaty owadobójcze. Zastosowanie sprayu na mrówki z mikrokapsułkami jest bardzo dobrym pomysłem by pozbyć się owadów z auta, garażu czy podjazdu. 


Bomba na owady No Pest


Spray na mrówki z mikrokapsułkami No Pest®


Szukasz sposobu na mrówki w ogrodzie?
Jeśli chcesz skutecznie zwalczyć mrówki w ogrodzie 

Odwiedź nasz sklep sklep odstraszanie.pl

Wybierz sprawdzone środki na mrówki posiadające najlepsze opinie.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie