odstraszacz myszy czy działa


Jak odstraszyć myszy i szczury?

Skuteczne sposoby na myszy, szczury i inne gryzonie

Drapanie, ciche piski, nocne szuranie.. Te i inne dźwięki są doskonale znane szczególnie posiadaczom domów. Pogryzione kable, dziury w styropianie oraz inne zniszczenia to nie jedyny problem z małymi gryzoniami. Myszy i szczury są często nosicielami wielu groźnych chorób, m.in. brucelozy, dżumy, leptospirozy, czy wścieklizny. W dzisiejszym artykule radzimy jak pozbyć się „mysich” problemów..

W Internecie można znaleźć wiele porad typu domowe sposoby na myszy, szczury, m.in: zakup kota, nasączenie wacików różnymi pachnidłami, rozsypanie ziół i wiele, wiele innych. My bazując na naszym doświadczeniu stawiamy na profesjonalne rozwiązania. 

Co odstrasza myszy?

Jest wiele możliwości pozbycia się niechcianych przybyszów. Najłatwiejsze to wysypanie trutki. „Smacznego i po krzyku” chciałoby się rzec, jednak to nie takie proste. Trutki jednak źle stosowane potrafią być niebezpieczne szczególnie, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta domowe. Dlatego jeśli chcemy zastosować tego rodzaju rozwiązanie, warto zaopatrzyć się w specjalne stacje deratyzacyjne czyli pojemniki na trutkę chroniące rodentycydy przed dostępem osób trzecich. 

Alternatywą dla trutek będą m.in:

Ultradźwiękowe odstraszacze myszy, szczury oraz inne gryzonie.

Odstraszacz myszy to urządzenie odstraszające myszy ultradźwiękami. Ultradźwięki na myszy i gryzonie to bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych metoda. Odstraszacze idealnie sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak: piwnice, strychy, garaże, a także domki letniskowe itp. Sposób użycia jest niezwykle prosty, wystarczy zamontować odstraszacz poprzez włożenie go do gniazdka elektrycznego. Po podłączeniu do zasilania zapala się czerwona dioda, która sygnalizuje działanie. Pamiętajmy jednak, że należy umieścić go w miejscu gdzie nie będzie zasłaniany przez inne przedmioty, gdyż może to zakłócać działanie odstraszacza.

Jaki najlepszy odstraszacz myszy wybrać?

Najlepiej sprawdzają się urządzenia, w których można wybrać tryby działania (od słabszego do mocniejszego). Często klienci pytają nas czy ultradźwiękowy odstraszacz myszy działa na psy. Odstraszacz wyposażony w wybór trybu pozwoli na regulacje siły sygnału i w pomieszczeniach gdzie przebywają zwierzęta domowe (psy,koty) ustawić niższy poziom. W miejscach rzadko uczęszczanych tj. strychy, poddasza czy garaże ustawić tryb najwyższy (najmocniejszy).

najlepszy odstraszacz myszy, mocny odstraszacz myszy

Wielofunkcyjny odstraszacz myszy Pest-X 220.6


Ultradźwiękowy i elektromagnetyczny odstraszacz na myszy, szczury oraz inne gryzonie.

Bardzo zaawansowane urządzenia, działają na kilka sposobów jednocześnie. Wydawane przez odstraszacz ultradźwięki tworzą negatywne dla niepożądanych lokatorów środowisko zmuszając je do zmiany otocznia. Dodatkowo innowacyjny system elektromagnetyczny działający za pomocą impulsów elektrycznych dociera przez okablowanie do miejsc lęgowych, które znajdują się w obrębie ścian, sufitów, wnęk ściennych. Wszystkie te metody odstraszania myszy mogą być wzmocnione dodatkowo światłem stroboskopowym, wyjątkowo nieprzyjemnym dla żyjących w ciemnościach gryzoni. Sposób montażu jest identyczny jak w przypadku odstraszaczy ultradźwiękowych – poprzez włożenie wtyczki do kontaktu. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie należy zasłaniać urządzenia, może to powodować ograniczenie działania. 

najlepszy odstraszacz myszy, mocny odstraszacz myszy

Odstraszacz myszy ze stroboskopem Pest-X 500.3


Pułapki na myszy i szczury

By pozbyć się myszy z domu polecanym sposobem są pułapki na myszy. W ogólnodostępnej ofercie możemy znaleźć tradycyjne pułapki zabijające myszy - drewniane i metalowe łapki działające zatrzaskowo. Często jednak zdarza się że w domu są dzieci i zwierzęta domowe. Wówczas polecamy myszołapki i żywołapki na myszy. Taki chwytacz na myszy skonstruowany jest tak by mysz zwabiona pożywieniem umieszczonym wewnątrz weszła do pulapki a mechanizm zapadkowy nie pozwalał gryzoniowi wydostać się z pułapki. Możemy potem wypuścić złapane zwierzę np. do lasu. 

żywołapka na myszy

Najlepsza metalowa żywołapka na myszy z okienkiem


Dla bardziej wrażliwych klientów polecamy higieniczną pułapkę na myszy, która pozwala na bezdotykowe usunięcie złapanego szkodnika. 

bezdotykowa pułapka na myszy, higieniczna pułapka na myszy, łapanie myszy bez dotykania

Bezdotykowa pułapka na myszyWięcej na temat zwalczania gryzoni przeczytasz w naszym innym wpisie:

Jak złapać mysz i pozbyć się szczura

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakich trutek użyć by wytępić gryzonie piszemy o tym w innym miejscu:

Najlepsza trutka na szczury - ranking

Sprawdź:oferta najlepszych środków deratyzacyjnych:
Trutki na szczury
Stacje deratyzacyjne

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

 • Naturalne sposoby zwalczania ślimaków

  Naturalne sposoby zwalczania ślimaków

  Ślimaki potrafią zajść za skórę każdej osobie, która uprawia swój ogródek.

  W poniższym tekście radzimy, w jaki sposób poradzić sobie ze ślimakowym kłopotem przy użyciu naturalnych metod.

 • Jak przygotować i wykonać oprysk owadobójczy w ogrodzie, domu

  Jak przygotować i wykonać oprysk owadobójczy w ogrodzie, domu

  Przygotowanie skutecznego roztworu oprysku owadobójczego może być kluczowe dla ochrony pomieszczeń i ogrodu przed szkodliwymi owadami. W tym przewodniku przedstawimy krok po kroku, jak sporządzić roztwór oprysku owadobójczego, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

 • Jak chronić się przed komarami?

  Jak chronić się przed komarami?

  Przedstawiamy skuteczne środki pozwalające chronić się przed komarami. Dowiesz się jak chronić się przed ugryzieniami komarów i co użyć gdy swędzi. Poznasz skuteczne preparaty na komary chroniące dorosłych, dzieci i niemowlęta.

 • Zwalczanie much i komarów w pomieszczeniach

  Zwalczanie much i komarów w pomieszczeniach

  Nie wiesz jak skutecznie i najbezpieczniej pozbyć się latających much i komarów w pomieszczeniach? Przedstawiamy rozwiązania jak zwalczyć muchy i komary w kuchni, sypialni, garażu i innych pomieszczeniach domu czy mieszkania.

 • Zwalczanie owadów w koszach, zbiornikach na śmieci

  Zwalczanie owadów w koszach, zbiornikach na śmieci

  Pozbądź się natrętnych owadów przy śmietniku. Poznaj przyczyny, metody zwalczania owadów w koszach na śmieci oraz sposoby zapobiegania problemu.

 • Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami

  Jak chronić się przed kleszczami? Nie daj się ukąsić kleszczom. Poznaj skuteczne sposoby na odstraszanie kleszczy.

 • Szubaki zwalczanie

  Szubaki zwalczanie

  Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

 • Jakie owady niszczą drewno?

  Jakie owady niszczą drewno?

  Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

 • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

 • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
  Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

Popularne kategorie