odstraszacz myszy czy działa


Jak odstraszyć myszy i szczury?

Skuteczne sposoby na myszy, szczury i inne gryzonie

Drapanie, ciche piski, nocne szuranie.. Te i inne dźwięki są doskonale znane szczególnie posiadaczom domów. Pogryzione kable, dziury w styropianie oraz inne zniszczenia to nie jedyny problem z małymi gryzoniami. Myszy i szczury są często nosicielami wielu groźnych chorób, m.in. brucelozy, dżumy, leptospirozy, czy wścieklizny. W dzisiejszym artykule radzimy jak pozbyć się „mysich” problemów..

W Internecie można znaleźć wiele porad typu domowe sposoby na myszy, szczury, m.in: zakup kota, nasączenie wacików różnymi pachnidłami, rozsypanie ziół i wiele, wiele innych. My bazując na naszym doświadczeniu stawiamy na profesjonalne rozwiązania. 

Co odstrasza myszy?

Jest wiele możliwości pozbycia się niechcianych przybyszów. Najłatwiejsze to wysypanie trutki. „Smacznego i po krzyku” chciałoby się rzec, jednak to nie takie proste. Trutki jednak źle stosowane potrafią być niebezpieczne szczególnie, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta domowe. Dlatego jeśli chcemy zastosować tego rodzaju rozwiązanie, warto zaopatrzyć się w specjalne stacje deratyzacyjne czyli pojemniki na trutkę chroniące rodentycydy przed dostępem osób trzecich. 

Alternatywą dla trutek będą m.in:

Ultradźwiękowe odstraszacze myszy, szczury oraz inne gryzonie.

Odstraszacz myszy to urządzenie odstraszające myszy ultradźwiękami. Ultradźwięki na myszy i gryzonie to bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych metoda. Odstraszacze idealnie sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak: piwnice, strychy, garaże, a także domki letniskowe itp. Sposób użycia jest niezwykle prosty, wystarczy zamontować odstraszacz poprzez włożenie go do gniazdka elektrycznego. Po podłączeniu do zasilania zapala się czerwona dioda, która sygnalizuje działanie. Pamiętajmy jednak, że należy umieścić go w miejscu gdzie nie będzie zasłaniany przez inne przedmioty, gdyż może to zakłócać działanie odstraszacza.

Jaki najlepszy odstraszacz myszy wybrać?

Najlepiej sprawdzają się urządzenia, w których można wybrać tryby działania (od słabszego do mocniejszego). Często klienci pytają nas czy ultradźwiękowy odstraszacz myszy działa na psy. Odstraszacz wyposażony w wybór trybu pozwoli na regulacje siły sygnału i w pomieszczeniach gdzie przebywają zwierzęta domowe (psy,koty) ustawić niższy poziom. W miejscach rzadko uczęszczanych tj. strychy, poddasza czy garaże ustawić tryb najwyższy (najmocniejszy).

ultradźwiękowy odstraszacz myszy
Wielofunkcyjny odstraszacz myszy Pest-X 220.6

Kolejnym rozwiązaniem na pozbycie się gryzoni jest też ultradźwiękowy odstaszacz Quattro Pro No Pest, który wykorzystuje technologię zmiennych fal utradźwiękowych w 3 trybach intensywności. Idealny do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, np. w domu, w garażu, w piwnicy czy na poddaszu.
Quattro Pro, odstraszacz kun, odstraszacz na kuny, odstraszanie kun,  Quattro Pro Ultrasonic Pest Repeller , antykuna, odstraszacz gryzoni, odstraszacz na gryzonie, sposób na kuny, jak pozbyć się gryzoni, najlepszy odstraszacz kun, najlepszy odstraszacz gryzoni, co na kuny
Ultradźwiękowy odstraszacz kun i gryzoni No Pest® Quattro Pro Ultrasonic Pest Repeller

Ultradźwiękowy i elektromagnetyczny odstraszacz na myszy, szczury oraz inne gryzonie.

Bardzo zaawansowane urządzenia, działają na kilka sposobów jednocześnie. Wydawane przez odstraszacz ultradźwięki tworzą negatywne dla niepożądanych lokatorów środowisko zmuszając je do zmiany otocznia. Dodatkowo innowacyjny system elektromagnetyczny działający za pomocą impulsów elektrycznych dociera przez okablowanie do miejsc lęgowych, które znajdują się w obrębie ścian, sufitów, wnęk ściennych. Wszystkie te metody odstraszania myszy mogą być wzmocnione dodatkowo światłem stroboskopowym, wyjątkowo nieprzyjemnym dla żyjących w ciemnościach gryzoni. Sposób montażu jest identyczny jak w przypadku odstraszaczy ultradźwiękowych – poprzez włożenie wtyczki do kontaktu. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie należy zasłaniać urządzenia, może to powodować ograniczenie działania. 
ultradźwiękowy odstraszacz myszy
Odstraszacz myszy ze stroboskopem Pest-X 500.3


Pułapki na myszy i szczury

By pozbyć się myszy z domu polecanym sposobem są pułapki na myszy. W ogólnodostępnej ofercie możemy znaleźć tradycyjne pułapki zabijające myszy - drewniane i metalowe łapki działające zatrzaskowo. Często jednak zdarza się że w domu są dzieci i zwierzęta domowe. Wówczas polecamy myszołapki i żywołapki na myszy. Taki chwytacz na myszy skonstruowany jest tak by mysz zwabiona pożywieniem umieszczonym wewnątrz weszła do pulapki a mechanizm zapadkowy nie pozwalał gryzoniowi wydostać się z pułapki. Możemy potem wypuścić złapane zwierzę np. do lasu. 

żywołapka na myszy

Najlepsza metalowa żywołapka na myszy z okienkiem
żywołapka na myszy, pułapka na myszyPułapka na myszy, gryzonie. Żywołapka, myszołapka. ODS1.


Dla bardziej wrażliwych klientów polecamy higieniczną pułapkę na myszy, która pozwala na bezdotykowe usunięcie złapanego szkodnika. 
pułapka na myszy, pułapka na myszy zapadkowa, łapka na myszy, pułapka na mysz, jak złapać mysz, na co złapać mysz, sposób na mysz, jak złapać mysz, skuteczna pułapka na myszyInnowacyjna pułapka na myszy Mouse Catch&Go No Pest®

pułapka na myszy, pułapka na myszy zapadkowa, łapka na myszy, pułapka na mysz, jak złapać mysz, na co złapać mysz, sposób na mysz, jak złapać mysz, skuteczna pułapka na myszy

Pułapka na myszy, żywołapka na gryzonie No Pest® Mouse Tempter

Kolejną propozycją jest elektyczna pułapka na myszy rażąca prądem. Nie tylko pozbędziesz się skutecznie problemu, ale w humanitarny, bezbolesny dla myszy i natychmiastowy sposób. Jest to również higieniczna opcja - gryzonia możesz się pozbyć bez dotykania.
pułapka na myszy, elektroniczna pułapka na myszy

Pułapka elektroniczna na myszy, elektryczna pułapka na gryzonie

Najlżejszym wyborem okaże się również lep na myszy, szczury, gryzonie. Zaskakująca w swojej prostocie, ale równie skuteczna i doskonała jako pierwsza pomoc przy walce z gryzoniami.

pułapka na myszy, elektroniczna pułapka na myszy

Pułapka lepowa na myszy, gryzonie No PestWięcej na temat zwalczania gryzoni przeczytasz w naszym innym wpisie:

Jak złapać mysz i pozbyć się szczura

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakich trutek użyć by wytępić gryzonie piszemy o tym w innym miejscu:

Najlepsza trutka na szczury - ranking

Sprawdź:oferta najlepszych środków deratyzacyjnych:
Trutki na szczury
Stacje deratyzacyjne

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie