VIANO
Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.

Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.

Cena: 299,00

Skuteczne połączenie
Sokół w locie, jastrząb odstraszacz ptaków.
Sokół w locie, jastrząb odstraszacz ptaków.

Cena: 139,00 zł
129,00 zł

Preparat do usuwania ptasich odchodów AVIK aż 750ml!
Preparat do usuwania ptasich odchodów AVIK aż 750ml!

Cena: 24,99 zł
19,99 zł

viano, odstraszacz ptaków, odstraszacz na ptaki
Skuteczny w odstraszaniu:


Odstraszacz ptaków Solarny Birdchaser Viano skutecznie płoszy ptaki: wróble, szpaki, mewy, dzięcioły, jaskółki, gołębie i inne. Odstraszacz wyposażony w czujnik ruchu PIR.

Elektroniczny odstraszacz ptaków symuluje naturalne odgłosy (krzyki) ptaków drapieżnych (np. myszołów, puszczyk) przepłaszając w ten sposób niepożądane ptaki.

Ta naturalna i bardzo skuteczna metoda płoszenia jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, a zarazem nie stanowi obciążenia dla ludzi i zwierząt domowych. Dodatkowo można ją efektywnie wykorzystywać w stosunku do małych gryzoni, które również boją się odgłosów ptaków drapieżnych.

Sposób działania:

Odstraszacz ptaków z wbudowanym czujnikiem ruchu PIR nadaje się również znakomicie do wykorzystania jako alarm. Czujnik ruchu rejestruje ruch włamywacza, aktywując odgłosy symulujące krzyk ptaków drapieżnych. Głośność regulowana jest pokrętłem.

Tryb pracy PIR: Urządzenie emituje odgłosy ptaków drapieżnych, jeżeli jakiś ptak lub ssak znajdzie się w odległości 10 m oraz w promieniu 130 stopni. W ustawieniu tym dioda kontrolna świeci na stałe. Głośność można dowolnie regulować.

Zawartość zestawu:

- Solarny odstraszacz ptaków Viano Birdchaser,

- zasilacz sieciowy,

- instrukcja obsługi

 odstraszacz ptaków, odstraszacz na ptaki, odstraszanie ptaków

 

Odstraszanie dźwiękowe

Dźwiękowe systemy odstraszania ptaków symulują naturalne odgłosy (krzyki) atakujących orłów, sokołów i jastrzębi, płosząc w ten sposób inne ptaki. Ptaki unikają miejsca w którym czują zagrożenie ze strony drapieżnika.

W przypadku urządzeń elektronicznych należy utrzymywać w czystości ich otoczenie i wprowadzać zmienne środowisko pracy, poprzez zmianę miejsca położenia i parametrów działania. Najlepsze efekty płoszenia uzyskuje się w połączeniu z wizualnymi metodami odstraszania ptaków, na przykład z makietami ptaków drapieżnych,balonami stresowymi, taśmami hologramowymi itp. Pamiętajmy, że nie w każdym miejscu odstraszacze akustyczne będą skuteczne! Odradzamy ich montaż w miejscach bezpiecznych oraz przyjaznych dla gniazdowania i rozmnażania (osłonięte od deszczu, wiatru, słońca; zlokalizowane w nie dalekiej odległości od źródła pokarmu; rzadko lub w ogóle nie odwiedzane przez człowieka lub drapieżniki). Ptasia determinacja do powrotu w te miejsca jest na bardzo wysokim poziomie.
 

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.  

Zastosowanie:

Elektroniczny odstraszacz ptaków można zastosować do ochrony elewacji, budynków, dachów lub ogrodów, farm, plantacji, oczek wodnych czy innych bardziej rozległych terenów. Odstrasza takie ptaki jak: gołębie, jaskółki, wróble, szpaki, sroki, kawki, itp. 

Sposób użycia:

Zamontuj urządzenie na stabilnej, równej powierzchni. W celu uzyskania najlepszego działania czujnika ruchu urządzenie powinno znajdować się na wysokości ok. 1,5 - 2m.

Czujniki ruchu powinny być skierowane w stronę strzeżonego obiektu. Aby nie przyzwyczaić zwierząt do obecności odstraszacza zaleca się jego czasowe przemieszczanie. 

Urządzenie posiada dwa pokrętła. Jedno służy do regulacji głośności. Drugie pokrętło to wybór częstotliwości emisji dźwięków od 1 do 120 minut (detekcja ruchu jest w tym czasie ciągle włączona).

Odstraszacz wyposażony jest w diodę led. Jej świecenie świadczy o niskim poziomie naładowania baterii. Podczas łądowania urządzenie powinno być wyłączone (pozycja przełącznika "0").

Urządzenie wyposażone jest w czujnik zmierzchowy. W nocy następuje dezaktywacja odstraszacza ptaków.

 


Specyfikacja:

Ciśnienie akustyczne: 120 dB

Tryb pracy: PIR

Napięcie robocze: 6V, 1,3Ah

Zasięg: do 0,4047 hektara (ok. 4000m2)

Czujnik ruchu: zasięg 10 m, kąt 310 stopni

Czas sygnału: 38 sekund

Stopień ochrony: IP44 ( odporny na zachlapania)

Bateria słoneczna 6V mocy 3W

Wymiary 225x160mm

Masa 1,3kg

Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.
Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.
Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.
Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.
Solarny, dźwiękowy odstraszacz ptaków Viano Birdchaser.
Dodaj swoją opinię do produktu

Wybierz ocenę:

weryfikator
  • Bądź aktywny Dołącz do nas na Facebooku!

    Sprawdź

    Placeholder
  • Bądź na bieżąco Odwiedź nasz blog!

    Sprawdź

    Placeholder