Budka lęgowa dla Puszczyka, Gągoła, Kawki, Kaczki krzyżówki Typ E Premium

199,00 zł

Cena jednostkowa:


  • Dostępny Brak
  • Koszt dostawy już od 0,00 zł

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka:

weryfikator

PRODUKT: budkalęgowa dla Puszczyka, Gągoła, Kawki, Krzyżówki Typ E Premium.

WYMIARY: wysokość61 cm, szerokość 34 cm, długość 34 cm, średnica otworuwlotowego 150 mm, grubość desek 2 cm. 

WAGA: 11kg.

KOLOR: naturalny,cydr, ciemny orzech, zielony. Na specjalne zamówienie możliwośćzastosowania również innych barw.

GATUNKIZASIEDLAJĄCE:  Puszczyk, Gągoła, Kawka,Krzyżówka, Tracz nurogęś.

OPISPRODUKTU: 

Puszczykzwyczajny – czyli najliczniej występująca w Polsce sowa,chętnie zasiedla budki lęgowe typu E pod warunkiem, że sąmontowane na wysokości ponad 8 – 10 metrów. Skrzynki dla tegogatunku rozwieszamy w lasach (w głębi drzewostanów), w parkachwiejskich i miejskich, w alejach starych drzew liściastych, a takżew skupiskach gęstych świerków zapewniających doskonałą osłonę.

Kaczkakrzyżówka – gatunek występujący na wszelkiego rodzajuzbiornikach wodnych, gniazdujący w gęstwienie przybrzeżnychszuwarów i traw, ale także w dziuplach drzew. Dlatego chcąc pomóctemu gatunkowi, zaleca się montaż skrzynki typu E na drzewachporastających brzegi wód. Wysokość wieszania 3 metry i więcej.

Gągołyi tracze – nielicznie występujące w Polsce (szczególnietracze) gatunki nurkujących kaczek, gniazdujących w dziuplach drzewnad śródleśnymi zbiornikami wodnymi. 

Budki lęgowetypu E wieszamy właśnie w takim środowisku, na wysokości od 3 donawet kilkunastu metrów (w miejscach ogólnodostępnych montujemyskrzynki wyżej, natomiast w miejscach bezpiecznych takich jak np.wyspa na jeziorze wystarczy wysokość 3 metrów nad ziemią.

 

Nadno budki typu E, niezależnie od gatunku docelowego, należy wysypaćkilkucentymetrową warstwę kory, trocin czy też wysuszonego mchu, zuwagi na to, że ptaki je zasiedlające nie budują gniazd.

Uwaga!

Budki wykonywane są na zamówienie. Czas realizacji zamówienia wynosi około 14 dni roboczych.

 

© Linarem Group. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 


Popularne kategorie