Nawóz w płynie do róż i innych roślin kwitnących
Florovit do róż i roślin kwitnących to płynny nawóz mineralny przeznaczony do dokarmiania roślin ozdobnych, w szczególności róż i innych gatunków kwitnących. Zawiera składniki pokarmowe wspomagające prawidłowy rozwój oraz estetyczny wygląd liści, pąków i kwiatów. Może być stosowany doglebowo lub dolistnie, w zależności od potrzeb uprawy.
Kluczowe właściwości nawozu
- ● Przeznaczony do róż oraz innych roślin ozdobnych kwitnących.
- ● Zawiera zestaw składników pokarmowych wspomagających rozwój części nadziemnej i pąków kwiatowych.
- ● Można go stosować doglebowo oraz dolistnie, w zależności od potrzeb uprawy.
- ● Regularne używanie nawozu wpływa na estetyczny wygląd liści i kwiatów.
- ● Korzystny dla prawidłowego wzrostu roślin w okresie wegetacji.
Dlaczego warto wybrać nawóz do róż Florovit?
- ✔️ Uniwersalne zastosowanie odpowiednie do roślin uprawianych zarówno w gruncie, jak i w pojemnikach.
- ✔️ Wspiera rozwój pąków kwiatowych, co sprzyja obfitemu kwitnieniu roślin ozdobnych.
- ✔️ Korzystnie wpływa na wygląd roślin podkreśla naturalne kolory liści i kwiatów.
- ✔️ Elastyczna aplikacja środka który może być stosowany doglebowo lub dolistnie, w zależności od potrzeb.
Zastosowanie nawozu Florovit
Florovit nawóz do róż i roślin kwitnących przeznaczony jest do dokarmiania róż, pelargonii, surfinii, begonii, petunii oraz innych roślin ozdobnych. Regularne stosowanie wspiera prawidłowy rozwój i korzystnie wpływa na wygląd roślin podczas kwitnienia. Produkt może być używany w ogrodach, na rabatach, balkonach oraz tarasach.
Jak używać nawozu Florovit?
Nawożenie doglebowe:
- 1. W gruncie – rozcieńcz 20 ml nawozu w 2,4 litra wody. Podlewaj rośliny co 5–7 dni od marca do połowy sierpnia, stosując około 2 litry roztworu na 1 m² powierzchni. Większe rośliny nawozić 2 razy w tygodniu.
- 2. W pojemnikach – rozcieńcz 20 ml nawozu w 4,8 litra wody. Podlewaj rośliny 2 razy w tygodniu od kwietnia do września.
Nawożenie dolistne:
- 1. Oprysk wykonuj raz w miesiącu roztworem: 3–5 ml nawozu na 1 litr wody.
- 2. Nie opryskuj roślin w pełni kwitnienia.
- 3. Najlepiej stosować w dni pochmurne lub wieczorem.
Specyfikacja
Rodzaj nawozu: płynny nawóz mineralny
Wydajność: do 100 L roztworu
Waga produktu: 1 kg
Skład:
- ● 5,0% azot całkowity (N), w tym: 0,8% azot azotanowy (NO₃-N) 4,2% azot mocznikowy (NH₂)
- ● 5,0% pięciotlenek fosforu (P₂O₅) całkowity, w tym: 5,0% P₂O₅ rozpuszczalny w wodzie
- ● 7,0% tlenek potasu (K₂O) rozpuszczalny w wodzie
- ● 0,020% bor (B), jako kwas borowy
- ● 0,005% miedź (Cu), jako siarczan miedzi
- ● 0,080% żelazo (Fe), jako siarczan żelaza
- ● 0,025% mangan (Mn), schelatowany przez EDTA
- ● 0,005% molibden (Mo), jako molibdenian amonu
- ● 0,020% cynk (Zn), jako siarczan cynku
Producent: Grupa Inco S.A.
Ostrzeżenia
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Unikać kontaktu z oczami, skórą i drogami oddechowymi. Nie przekraczać zalecanych dawek, aby zapobiec przenawożeniu. Produkt przeznaczony wyłącznie do celów ogrodniczych - nie stosować do spożycia ani jako paszę.
© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.