Mączka bazaltowa 20kg

49,99 zł

Cena jednostkowa:
0,25 zł/100 g


  • Dostępny Towar dostępny
  • Koszt dostawy już od 0,00 zł

Zapytaj o ten produkt

Przepisz kod z obrazka:

weryfikator

20 kg Mączka bazaltowa, środek na ślimaki, nawóz pod kwiaty, warzywa i owoce.

Mączka bazaltowa to preparat naturalnego pochodzenia w postaci pudru. Mączka skutecznie zabezpiecza ogrody przeciwko szkodnikom takim jak ślimaki czy mszyce. 
 

Jak działa mączka bazaltowa na nasze uprawy?

Preparat wielokrotnie podnosi wartość biologiczną plonów, wzbogacając rośliny w niezbędne minerały, które stanowią źródło makro i mikroelementów dla ludzi i zwierząt.
 
Dzięki temu nawozowi, rośliny staną się bardziej odporne na mróz, a ich wiosenne odradzanie się będzie przyspieszone. Co więcej, mączka bazaltowa jest idealna do nawożenia różnych rodzajów roślin, ze względu na jej bogactwo w składniki organiczne.


Właściwości mączki bazaltowej 10kg

✔️ brak środków chemicznych
✔️ skuteczne działanie
✔️ szybki efekt
✔️ wygodna aplikacja
✔️ bezpieczny dla środowiska

Zastosowanie mączki bazaltowej

Ogrodnictwo: Mączka bazaltowa może być stosowana w ogrodach, na trawnikach, w uprawach warzywnych, sadach, czy też w przypadku roślin ozdobnych. Działa jako naturalny nawóz, poprawiając zdolności gleby do magazynowania wody, odczyn pH oraz dostarczając roślinom cenne pierwiastki śladowe.

Poprawa struktury gleby: Dodanie mączki bazaltowej do gleby pomaga w poprawie struktury gleby, zwłaszcza w przypadku gleb gliniastych. Mączka bazaltowa zwiększa przepuszczalność gleby, zapewniając lepszy przepływ powietrza i wody.

Ochrona roślin: Mączka może działać jako naturalny środek ochrony roślin, pomagając odstraszać szkodniki i choroby. Dzięki swoim właściwościom mineralnym, może wspomagać odporność roślin na różne stresory środowiskowe, takie jak susza czy zmiany temperatury.

Dawkowanie mączki bazaltowej

Rośliny sadownicze
 
przed założeniem sadu/plantacji środek stosować w dawce do 4 ton na ha (4 kg na 10 m2). Środek należy równomiernie rozrzucić na powierzchnię pola, a następnie wymieszać lub przyorać do głębokości około 15 cm.
w istniejącym sadzie/plantacji środek stosować wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji) na powierzchnię pasów o szerokości około 1 m wzdłuż rzędów roślin, w dawce do 3 kg na 10 m2.

Rośliny warzywne
 
Stosować wczesną wiosną lub jesienią przed wysiewem lub sadzeniem rozsady. Środek równomiernie rozsypać na glebę w dawce 3-4 kg na 10 m2 a następnie wymieszać na głębokość 10-15 cm. W tak przygotowaną glebę wysiać nasiona lub sadzić rozsadę. W przypadku niskiego pH gleby (<5,5), dawkę można zwiększyć o 5-10%.
Zaprawianie nasion: 2-3 dni przed wysianiem, nasiona wymieszać na sucho ze środkiem i pozostawić w suchym miejscu lub opakowaniu. Środek można stosować także do zaprawiania cebul i korzeni rozsady roślin warzywnych.

Pojemność: 20kg

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:
❌ Podczas pracy z produktem należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny.
❌ Nie jeść, nie pić, unikać wdychania pyłu, pracować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
❌ W przypadku dostania się do oczu należy przepłukać wodą aż do usunięcia produktu. W razie konieczności udać się do lekarza.
❌ W razie dostania się pyłu do dróg oddechowych, przenieść poszkodowanego na świeże powietrze.


© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Zobacz podobne produkty

LAST BLOOD NO PEST™ oprysk na komary, kleszcze, muchy, mrówki i utrwalacz oprysku 250ml.

LAST BLOOD NO PEST™ oprysk na komary, kleszcze, muchy, mrówki i utrwalacz oprysku 250ml.

Najskuteczniejszy zestaw na komary. Zabójczo mocny oprysk na owady Last Blood NO PEST™ 250ml z wysokim stężeniem cypermetryny oraz utrwalacz oprysku Improver Ultra 250ml.

69,00 zł 64,99 zł

Sprawdź teraz

Oprysk na pasożyty ptaków, gadów w kurniku, gołębniku, terrarium STRANGLER PRO EC No Pest® 1l

Oprysk na pasożyty ptaków, gadów w kurniku, gołębniku, terrarium STRANGLER PRO EC No Pest® 1l

  • Polecamy

Jeśli posiadasz hodowlę kur, gołębnik lub hodujesz gady czy ptaki egzotyczne wybierz oprysk na ptaszyńce, roztocza, świerzbowce STRANGLER PRO EC NO PEST®. Optysk tworzy cienką powłokę oblepiającą owady i roztocza. Szkodniki giną one z powodu braku dostępu do powietrza. 1l =666l.

129,00 zł

Sprawdź teraz

Trutka na rybiki cukrowe NO PEST. Środek na srebrzyki z wabikiem 10g.

Trutka na rybiki cukrowe NO PEST. Środek na srebrzyki z wabikiem 10g.

  • Polecamy

Trutka na rybiki cukrowe NO PEST to innowacyjny środek z silnym wabikiem w formie żelu w strzykawce, przeznaczony do zwalczania srebrzyków. Dzięki innowacyjnej przynęcie preparat doskonale wabi owady. Cypermetryna 3,0 g/100 g. Opakowanie: 10g. Wydajność: 100 m2.

36,99 zł

Sprawdź teraz

Środek na pluskwy domowe No Pest® Bed Bug Sniper 300ml

Środek na pluskwy domowe No Pest® Bed Bug Sniper 300ml

  • Polecamy

Środek na pluskwy w sprayu NO PEST Bed Bug Sniper. Natychmiastowe i długotrwałe działanie preparatu pozwala skutecznie zwalczyć pluskwy domowe w sypialni i innych pomieszczeniach. Dzięki bardzo wąskiej dyszy, produkt dociera wszędzie, nawet do miejsc z najtrudniejszym dostępem. Spray ma pojemność 300 ml.

29,99 zł

Sprawdź teraz

Środki na mrówki NO PEST. Proszek, trutka, pułapka na mrówki w domu, ogrodzie.

Środki na mrówki NO PEST. Proszek, trutka, pułapka na mrówki w domu, ogrodzie.

  • Polecamy

Skuteczne środki NO PEST™ by zwalczyć mrówki w domu, ogrodzie. Zestaw skutecznie i bezpiecznie pozbędzie się mrówek i ich gniazd z domu i ogrodu w kilku prostych krokach.

99,00 zł

Sprawdź teraz


Popularne kategorie