7 powodów dla których należy odstraszać ptaki.

 

Powód 1: ptasie odchody zanieczyszczają budynki i elewacje. Czyszczenie elewacji lub przeszkleń budynku z ptasich odchodów generuje duże koszty. Profesjonalne wykonanie zabezpieczeń przeciw ptakom zwraca się już po kilku miesiącach od ich instalacji.

 

Powód 2: ptasie odchody są szkodliwe–w skrajnych przypadkach mogą spowodować śmierć! Co najmniej sześćdziesiąt zakaźnych chorób powiązanych jest z ptakami i ich ekskrementami.

 

Powód 3: ptasie odchody niszczą wiele materiałów włącznie ze stalą i betonem szczególnie w połączeniu z solą i/lub warunkami pogodowymi. Oddziaływanie to może powodować i często powoduje naruszenie spójności strukturalnej konstrukcji.

 

Powód 4: ptasie odchody generują koszty. Czas i materiały poświęcony na “sprzątanie” po ptakach stanowią koszty nie do odzyskania w przychodach.

 

Powód 5: ptaki w zakładach produkcyjnych zanieczyszczają podłogi, ściany i sprzęt. Powodują skażenie pakietów żywności, leków i środków chemicznych.

 

Powód 6: ptasie odchody są nieestetyczne i powodują, że warunki pracy są niebezpieczne ze względu na śliskość podłoża.

 

Powód 7: lokalne organizacje zdrowia i inne rządowe organizacje mogą nałożyć na firmy kary jeśli „ptasie problemy” nie zostaną zażegnane.

 

Odpowiednio dobrane kolce na ptaki, siatki (zabezpieczające balkony, tarasy, dziedzińce, płaskorzeźby, elementy architektoniczne czy też inne miejsca przed obecnością gołębi), systemy akustyczne, wizualne, elektryczne, armatki hukowe – to najczęstsze metody odstraszania ptaków. Fachowo wykonana instalacja gwarantuje ograniczenie bądź też całkowite zahamowanie rozwoju populacji na określonym obszarze.  

© Odstraszanie.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Popularne kategorie