Placeholder

Jaki jest skuteczny sposób na kuny w domu?  Jak pozbyć się kuny z domu?


Kuna domowa jak większość zwierząt poszukuje bezpiecznych miejsc gdzie może się osiedlić, schronić przez mrozem, wychować młode. Kuna najchętniej wybiera miejsca dające ochronę przed warunkami atmosferycznymi, niedostępne dla innych drapieżników, w bliskiej odległości od źródła pożywienia. Te warunki spełnia bliskość człowieka, dlatego tak chętnie wybierają m.in. strychy, poddasza budynków, stodoły, w garaże.

Jaki sposób na kunę wybrać?


Sposobów na kuny jest kilka, jak i również metod odstraszania. Jednym z wielu metod jest odstraszanie za pomocą odstraszaczy ultradźwiękowych na kuny. Z uwagi na różne potrzeby i miejsce zastosowania (samochód, pod dachem czy też na zewnątrz) odstraszacze kun występują w różnych wariantach. W różnych modelach inaczej kształtuje się obszar ochronny: między 60 – 800m2, a także częstotliwość: 7kHz do 65kHz. Niektóre urządzenia do odstraszania kun mają wbudowane potencjometry, dzięki czemu można ustalić częstotliwość emitowanych fal w zależności od zwierzęcia, które nas niepokoi. Część z dostępnych na rynku urządzeń jest na baterię. Pozwala to na umieszczenie urządzenia w pomieszczeniach bez dostępu do prądu.

odstraszacz kun i gryzoni pest-x 220.6


Najlepsze odstraszacze przeciwko kunom posiadają skomplikowane i zaprogramowane zmiany sygnału ultradźwiękowego. Dzięki temu kuny się nie przyzwyczajają. Przy wyborze nie sugeruj się maksymalną powierzchnią działania urządzenia opisana na etykiecie/opakowaniu, gdyż i tak jej nie wykorzystasz. Ultradźwięki nie przechodzą przez ściany, stąd należy w każdym z pomieszczeń, gdzie grasują kuny umieścić przynajmniej jedno urządzenie odstraszające. Bardzo istotne jest za to właściwe umiejscowienie odstraszaczy, tak by stworzyły skuteczną barierę przed kolejnymi odwiedzinami kuny w naszym domu.


odstraszacz kun ultradźwiękowy antykuna do domu


Urządzenia oferujące największe pokrycie powierzchni nie zawsze posiadają największą moc działania. Najlepiej więc byś przy wyborze odstraszacza kierował się ilością funkcji oraz wysoką komplikacją sygnału ultradźwiękowego. Najbardziej uniwersalnym do potrzeb użytkowników są urządzenia, w których można wybrać tryby działania (od słabszego do mocniejszego). Ustawisz wówczas moc urządzenia samodzielnie. Wiodącymi w tym przypadku są urządzenia PEST-X i ANTYKUNA.

Jaki jest koszt odstraszania kun?


Pamiętaj, że urządzenia odstraszające kuny muszą być ciągle włączone aby działały skutecznie. Dzięki takim zabiegom płoszone kuny będą zaskakiwane zmiennymi warunkami pracy urządzenia, a bariera cały czas aktywna. Odstraszacze na kuny pobierają ilość prądu, której nie odczuje Twój budżet domowy (mniej niż wyłączony telewizor), a w zamian oferują całodobową ochronę domu przed kunami. Jak skuteczny system antywłamaniowy przeciw kunom! 

Sprawdź ofertę na odstraszacze kun samochodowe

Najlepsze odstraszacze kun do domu

Stwórz barierę, ogranicz dostęp.

Odstraszacze ultradźwiękowe dobrze jest uzupełnić o fizyczne zabezpieczenia tworzące barierę dla kuny - maty ochronne. Te bezpieczne dla zwierząt produkty, skuteczne odgradzanie drogi dostępu niepożądanym gościom. W zależności od potrzeb znajdziemy maty ochronne w różnych rozmiarach. Zabezpieczenia w kształcie kątownika doskonale nadają się do zamontowania na płotach czy balustradach. Można zamontować je na kolanach rur spustowych, belkach konstrukcyjnych dachu, murach itp.

Aby uniemożliwić kunie wspinanie się na budynek zalecane jest by zabezpieczyć rynny w kolce na kuny. Takie kolce montujemy na pionowej rynnie owijając elastyczną podstawę kolca wokół rynny i spinając plastikowy moduł opaską montażową lub drutem. Stanowi to idealne uzupełnienie dla innych rozwiązań, poprzez wytworzenie fizycznej bariery dla przyszłych odwiedzających nas niechcianych lokatorów. W ofercie dostępne są również kolce przeciw kunom ze specjalnymi zaczepami do montowania na rynnach poziomych biegnących wzdłuż krawędzi domu. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu pastuchów elektrycznych zabezpieczających poddasze przed wnikaniem kun.

bomba na kuny, no marten na kuny, no pest na kuny


Powzięte przez nas działania ochronne uzupełnią środki odstraszające kuny czyli repelenty. To środki chemiczne odstraszające kuny, wykorzystujące najczęściej naturalne substancje zapachowe działające drażniąco na kuny.

Złap kunę i wywieź.

Czasem zdarza się, że  wypróbowane repelenty oraz odstraszacze wyczerpały już potencjał swojego działania pozostaje nam jedno rozwiązanie – pułapka. Żywołapki na kuny to zaawansowane urządzenia, których prosta budowa i solidna, stalowa konstrukcja stanowi o wysokiej skuteczności tego rozwiązania. Specjalna budowa żywołapki odpowiada za natychmiastowe złapanie kuny. Ta humanitarna metoda pozwala na bezpieczne przetransportowanie kuny w odległe od naszego domu miejsce, gdzie rozpocznie ono nowe życie. Minimalna odległość na jaką trzeba wywieźć kunę to promień 10km od naszego domu.

pułapka na kuny


Podsumowanie


Aby zapewnić sobie sukces w odstraszaniu tak zdeterminowanych jak kuny zwierząt, warto jest dobrać rozwiązania działające odstraszająco na wszystkie zmysły zwierząt.

 • odstraszacz kun
 • środki odstraszające kuny zapachem,
 • stworzyć skuteczną barierę (kolce na kuny, pastuch).
 • zabezpieczenie wszelkich otworów wełną mineralną nasączoną środkiem odstraszającym .
 • W przypadkach najwyższej determinacji, konieczne może okazać się użycie żywołapki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź:

CZY ULTRADŹWIĘKOWY ODSTRASZACZ KUN DZIAŁA?

JAK ZŁAPAĆ KUNĘ


Pozostałe wpisy

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Myszy za ścianą?

  Myszy za ścianą?

  Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

 • Jak pozbyć się pająków z domu?

  Jak pozbyć się pająków z domu?

  Czy pająki gryzą? Czy pająki przenoszą choroby? Skąd biorą się pająki w domu? Co na pająki? Jak zwalczyć pająki? Sprawdź!

 • Co na mrówki w samochodzie?

  Co na mrówki w samochodzie?

  Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z samochodu. Czego użyć na mrówki w aucie?

 • Owady domowe, czyli jakie?

  Owady domowe, czyli jakie?

  Jakie owady najczęściej występują w domu lub mieszkaniu? Jak rozpoznać „robaki domowe”? Metody i sposoby zwalczania.

 • Obrzeżek gołębi - groźny ptasi kleszcz, jak go zwalczyć?

  Obrzeżek gołębi - groźny ptasi kleszcz, jak go zwalczyć?

  Jak się pozbyć obrzeżka? Jak go zwalczyć? Sprawdzone sposoby, środki oraz porady, jak wytępić obrzeżki

 • Co zrobić, gdy pies, kot zjadł trutkę na szczury?

  Co zrobić, gdy pies, kot zjadł trutkę na szczury?

  Weterynarz odpowiada: Co robić, gdy kot lub pies połknie trutkę na szkodniki? Jakie są objawy zatrucia trutką na gryzonie? Jak pomóc zwierzętom domowym? Sprawdź nim będzie za późno!

 • Naturalne sposoby na szkodniki?

  Naturalne sposoby na szkodniki?

  Jakie są naturalne sposoby na owady i inne szkodniki? Poznaj naturalnych wrogów szkodników, których możesz zaprosić do siebie by ograniczyć występowanie wielu z nich.

 • Jakie choroby można złapać od gołębi?

  Jakie choroby można złapać od gołębi?

  Sprawdź jakie choroby mogą być przenoszone przez gołębie. Dowiedz się jak się ustrzec przed chorobami od gołębi i jak ograniczyć możliwość zarażenia.

Popularne kategorie