Placeholder

Jaki jest skuteczny sposób na kuny w domu?  Jak pozbyć się kuny z domu?


Kuna domowa jak większość zwierząt poszukuje bezpiecznych miejsc gdzie może się osiedlić, schronić przez mrozem, wychować młode. Kuna najchętniej wybiera miejsca dające ochronę przed warunkami atmosferycznymi, niedostępne dla innych drapieżników, w bliskiej odległości od źródła pożywienia. Te warunki spełnia bliskość człowieka, dlatego tak chętnie wybierają m.in. strychy, poddasza budynków, stodoły, w garaże.

Jaki sposób na kunę wybrać?


Sposobów na kuny jest kilka, jak i również metod odstraszania. Jednym z wielu metod jest odstraszanie za pomocą odstraszaczy ultradźwiękowych na kuny. Z uwagi na różne potrzeby i miejsce zastosowania (samochód, pod dachem czy też na zewnątrz) odstraszacze kun występują w różnych wariantach. W różnych modelach inaczej kształtuje się obszar ochronny: między 60 – 800m2, a także częstotliwość: 7kHz do 65kHz. Niektóre urządzenia do odstraszania kun mają wbudowane potencjometry, dzięki czemu można ustalić częstotliwość emitowanych fal w zależności od zwierzęcia, które nas niepokoi. Część z dostępnych na rynku urządzeń jest na baterię. Pozwala to na umieszczenie urządzenia w pomieszczeniach bez dostępu do prądu.

no pest ultradźwiękowy odstraszacz zwierząt


Najlepsze odstraszacze przeciwko kunom posiadają skomplikowane i zaprogramowane zmiany sygnału ultradźwiękowego. Dzięki temu kuny się nie przyzwyczajają. Przy wyborze nie sugeruj się maksymalną powierzchnią działania urządzenia opisana na etykiecie/opakowaniu, gdyż i tak jej nie wykorzystasz. Ultradźwięki nie przechodzą przez ściany, stąd należy w każdym z pomieszczeń, gdzie grasują kuny umieścić przynajmniej jedno urządzenie odstraszające. Bardzo istotne jest za to właściwe umiejscowienie odstraszaczy, tak by stworzyły skuteczną barierę przed kolejnymi odwiedzinami kuny w naszym domu.


antykuna odstraszacz kun domowy mini zestaw


4x Domowy odstraszacz kun. Odstraszacz na kuny do domu. ZESTAW MINI ANTYKUNA

Urządzenia oferujące największe pokrycie powierzchni nie zawsze posiadają największą moc działania. Najlepiej więc byś przy wyborze odstraszacza kierował się ilością funkcji oraz wysoką komplikacją sygnału ultradźwiękowego. Najbardziej uniwersalnym do potrzeb użytkowników są urządzenia, w których można wybrać tryby działania (od słabszego do mocniejszego). Ustawisz wówczas moc urządzenia samodzielnie. Wiodącymi w tym przypadku są urządzenia PEST-X i ANTYKUNA.

Jaki jest koszt odstraszania kun?


Pamiętaj, że urządzenia odstraszające kuny muszą być ciągle włączone aby działały skutecznie. Dzięki takim zabiegom płoszone kuny będą zaskakiwane zmiennymi warunkami pracy urządzenia, a bariera cały czas aktywna. Odstraszacze na kuny pobierają ilość prądu, której nie odczuje Twój budżet domowy (mniej niż wyłączony telewizor), a w zamian oferują całodobową ochronę domu przed kunami. Jak skuteczny system antywłamaniowy przeciw kunom! 

Sprawdź ofertę na odstraszacze kun samochodowe

Najlepsze odstraszacze kun do domu

Stwórz barierę, ogranicz dostęp.

Odstraszacze ultradźwiękowe dobrze jest uzupełnić o fizyczne zabezpieczenia tworzące barierę dla kuny - maty ochronne. Te bezpieczne dla zwierząt produkty, skuteczne odgradzanie drogi dostępu niepożądanym gościom. W zależności od potrzeb znajdziemy maty ochronne w różnych rozmiarach. Zabezpieczenia w kształcie kątownika doskonale nadają się do zamontowania na płotach czy balustradach. Można zamontować je na kolanach rur spustowych, belkach konstrukcyjnych dachu, murach itp.

Aby uniemożliwić kunie wspinanie się na budynek zalecane jest by zabezpieczyć rynny w kolce na kuny. Takie kolce montujemy na pionowej rynnie owijając elastyczną podstawę kolca wokół rynny i spinając plastikowy moduł opaską montażową lub drutem. Stanowi to idealne uzupełnienie dla innych rozwiązań, poprzez wytworzenie fizycznej bariery dla przyszłych odwiedzających nas niechcianych lokatorów. W ofercie dostępne są również kolce przeciw kunom ze specjalnymi zaczepami do montowania na rynnach poziomych biegnących wzdłuż krawędzi domu. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu pastuchów elektrycznych zabezpieczających poddasze przed wnikaniem kun.

bomba na kuny, no marten na kuny, no pest na kunyBomba na kuny do domu na strych, poddasze fogger NO MARTEN Bomb


Powzięte przez nas działania ochronne uzupełnią środki odstraszające kuny czyli repelenty. To środki chemiczne odstraszające kuny, wykorzystujące najczęściej naturalne substancje zapachowe działające drażniąco na kuny.

Złap kunę i wywieź.

Czasem zdarza się, że  wypróbowane repelenty oraz odstraszacze wyczerpały już potencjał swojego działania pozostaje nam jedno rozwiązanie – pułapka. Żywołapki na kuny to zaawansowane urządzenia, których prosta budowa i solidna, stalowa konstrukcja stanowi o wysokiej skuteczności tego rozwiązania. Specjalna budowa żywołapki odpowiada za natychmiastowe złapanie kuny. Ta humanitarna metoda pozwala na bezpieczne przetransportowanie kuny w odległe od naszego domu miejsce, gdzie rozpocznie ono nowe życie. Minimalna odległość na jaką trzeba wywieźć kunę to promień 10km od naszego domu.

pułapka na kuny
Pułapka na kuny, koty dwuwejściowa

Podsumowanie


Aby zapewnić sobie sukces w odstraszaniu tak zdeterminowanych jak kuny zwierząt, warto jest dobrać rozwiązania działające odstraszająco na wszystkie zmysły zwierząt.

Jakich sposobów użyć by pozbyć się kuny z domu?


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź:

CZY ULTRADŹWIĘKOWY ODSTRASZACZ KUN DZIAŁA?

JAK ZŁAPAĆ KUNĘ


Pozostałe wpisy

Popularne kategorie