kuna w samochodzie

Jaki odstraszacz kun wybrać? Odstraszacze kun do samochodu ranking, opinie, ceny.

 
Wielu ludzi spotkało kogoś lub sami mają problem z kuną w samochodzie. Powszechność problemu z kuną w ostatnich latach sprawia, że wielu producentów elektronicznych odstraszaczy prześciga się w dostarczaniu nowych rozwiązań.

Osoba która doświadczy niszczycielskiego działania kuny w aucie pospiesznie poszukuje rozwiązania jak pozbyć się kuny z samochodu. Poszukuje się wówczas informacji jaki odstraszacz kun do samochodu wybrać, który jest najlepszy. Ważne jest aby swój wybór oprzeć o sprawdzone urządzenia do odstraszania kun posiadające pozytywne opinie i skuteczne działanie.

W artykule znajdziesz porównanie i ranking najbardziej popularnych odstraszaczy samochodowych na kuny

kuna w samochodzie, kuna w silniku
 

Ultradźwiękowy odstraszacz kun - działanie

Zakres słyszalnych dźwięków u człowieka to 16-20000Hz. Ultradźwięki to dźwięki będące poza górną granicą słyszalności człowieka, więc te powyżej częstotliwości 20000Hz. Zakres słyszalnych dźwiękow przez kuny to 16 - 44000Hz, dlatego ultradźwiękowe odstraszacze kun sprawdzają się wobec tych zwierząt idealnie. Należy pamiętać, że granica słyszalności dotyczy zwierząt bardzo młodych, gdyż percepcja na dźwięk jest zjawiskiem osobniczym i zmienia się wraz z wiekiem.

Wszystko co znajduje się powyżej granicy słyszlaności kuny (44kHz) to zwyczajny chwyt marketingowy, gdyż nie daje żadnego porządanego efektu. Nie odstrasza kuny, bo kuna powyżej 44kHz nic nie słyszy. Generowane przez samochodowe odstraszacze kun ultradźwięki są niesłyszalne przez ludzi, jednak niezwykle uciążliwe dla kun, gryzoni i kotów. Nie bez znaczenia tutaj ma również głośność dźwięku mierzona w decybelach (dB).

Jaki odstraszacz kun do auta?

Każdy z nas miał do czynienia ze sprzętem grającym. Czy to słuchawki, czy też głośniki wiadomo, że im lepszy głośnik tym lepsza jakość odtwarzanego dźwięku. To bardzo istotne również w przypadku samochodowych odstraszaczy kun.

Cóż ze specyfikacji urządzenia jeśli dźwięki, które przenosi nie są odtwarzane w odpowiedni sposób. Dlatego rekomendujemy wybór urządzeń wyposażonych w głośniki, gdyż one zdecydowanie lepiej radzą sobie z przenoszeniem modulowanej fali ultradźwiękowej niż płytka piezoelektryczna.

Odstraszacze kun samochodwe porównanie

porównanie odstraszaczy kun do samochodu, odstraszacz kun do samochodu porównanie, odstraszacz kun do samochodu ranking, odstraszacz kun do samochodu recenzja

Jakie dźwięki odstraszają kuny?

Bardzo ważne jest też to jak emitowane są ultradźwięki. Nie polecamy urządzeń emitujących stale tych samych zakresów ultradźwięków. Kuny nie przyzwyczają się do odstraszacza tylko gdy emitowany sygnał podzielony jest na frazy zróżnicowane w czasie działania urządzenia, charakteryzujące się różnymi częstotliwościami, natężeniem i ciśnieniem akustycznym.

Kuna atakowana jest ciągle przez zmienne fale ultradźwięku. Taka kakofonia na przez dłuższy czas jest nie do wytrzymania. Jednak coś takiego musi zostać zaprogramowane przez producenta. Jeśli zależy Ci na takim działaniu poszukuj odstraszaczy sterowanych przez wbudowane mikroprocesory. 

odstraszacz na kuny w samochodzie

Czy odstraszacz kun rozładowuje akumulator?

Jak każde urządzenie podłączone do akumulatora odstraszacz kun rozładowuje akumulator. Jednakże biorąc pod uwagę niskie wartości poboru prądu tego typu urządzeń nie ma obaw o całkowite rozładowanie akumulatora jeśli samochód jest użytkowany. Najmocniejsze, a tym samym najskuteczniejsze odstraszacze kun mają pobór pradu na takim poziomie, że by rozładować całkowicie akumulator auto musiałoby stać niejeżdżone przez około miesiąc. Z uwagi na nisku pobór pradu wbudowane systemy wyłączania podczas jazdy są tutaj nieistotne, gdyż podczas jazdy za doładowanie akumulatora odpowiada alternator.

Jeśli auto użytkowane jest przynajmniej 2 razy w tygodniu, praca urządzenia nie będzie zauważalna. Nie ma obaw o rozładowanie akumulatora, gdyż urządzenia zaopatrzone są w bezpiecznik, który wyklucza takie zjawisko. Jeśli auto jest nieużytkowane przez dłuższy czas, wówczas polecamy zaopatrzenie się w zewnętrzne odstraszacze kun, lub odstraszacz kun na parking, które zamontowane w garażu lub pod wiatą chronią parkowane auto.

Odstraszacz kun do samochodu - jak zamontować?

Często podczas odstraszania kun od samochodu pomija się właściwy montaż odstraszacza. Samo podłączenie odstraszacza samochodowego jest proste i tutaj zawsze należy kierować się instrukcją obsługi dołączonej do poszczególnych urządzeń. Istotne jest miejsce montażu oraz ilość użytych urządzeń wymaganych do zamontowania.

W przypadku samochodów typu SUV czy Jeep a więc tych o dużej przestrzeni komory silnika, oraz takich bez dolnej osłony silnika zaleca się użycie dwóch urządzeń lub podwójnych odstraszaczy kun. Odstraszacze montujemy wówczas w okolicy chłodnicy i przy podszybiu. Każdy montaż powinien być poprzedzony inspekcją którędy kuna dostaje się do komory silnika. Warto montować odstraszacz właśnie w pobliżu takich miejsc. Polecane są również zespolone odstraszacze kun posiadające 2 głośniki w jednym urządzeniu działające w przeciwnych kierunkach.

Przykładowy montaż dwóch urządzeń odstraszających kuny

odstraszacz kun samochodowy montaż
Przykładowy montaż pojedynczego odstraszacza samochodowego na kuny

odstraszacz na kuny do samochodu montaż

Popularne odstraszacze kun do samochodu - Ranking wg. wybranych cech

odstraszacz kun ranking, ranking odstraszaczy kun, odstraszacze kun do samochodu ranking

Jaki odstraszacz do samochodu wybrać?

Decyzję pozostawiamy Tobie. Ty najlepiej wiesz, jaki samochód posiadasz. Według nas jednak najlepsze odstraszacze to skuteczne odstraszacze. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znalazłeś odpowiedź na swoje pytania, rozwiało się kilka wątpliwości i już wiesz jaki odstraszacz kun do samochodu kupić.

Ceny odstraszaczy kun są bardzo zbliżone do siebie - to wydatek średnio od 80 do 150 zł. Urządzenie jednak służy przez długi czas chroniąc Twoje auto przed znacznie większymi kosztami napraw. Jeśli jednak nadal potrzebujesz pomocy napisz lub zadzwoń do nas, a pomożemy wybrać to najlepsze rozwiązanie.


Szukasz odstraszacza na kuny do samochodu?

Odwiedź nasz  sklep

Wybierz najlepsze urządzenia odstraszające kuny od samochodu posiadających najlepsze opinie. 

Dowiedz się więcej z naszego artykułu
 
 
 © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie