jak pozbyć się much, sposób na muchy

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Poznaj sposób na muszki owocówki. Dowiedz się jakie są sprawdzone preparaty, pułapki na muszki owocówki posiadające pozytywne opinie oraz nasze porady na zwalczanie muszek w kuchni.

To potrafi doprowadzić do szaleństwa, gdy pewnego dnia wracasz do domu wolnego od szkodników, a w kuchni roi się od małych muszek. Skąd się biorą muszki owocówki? Dlaczego nagle się pojawiają? Aby zrozumieć skąd biorą się małe muszki w kuchni, ważne jest, aby poznać cykl życiowy muszki owocowej.

muszki na owocach

Skąd biorą się muszki owocówki? Jak długo żyje muszka owocówka?

Cykl życia muszki owocowej wynosi około 40 dni. Samica składa jaja na owocach (lub innym słodkim, organicznym materiale) - kilkaset w ciągu kilku dni. Z jaj wylęgają się mikroskopijne białe larwy, które od razu zaczynają żerować na owocach na których się wylęgły. Po około czterech dniach larwy znajdują ciemne miejsce, aby przemienić się w stadium poczwarki, które jest ostatnim etapem rozwoju muszki owocowej. Przepoczwarczenie trwa około 6 dni. W tym czasie poczwarka wykształca 6 odnóży i skrzydła. Dorosłe muszki owocowe natychmiast po przepoczwarzeniu poszukują owoców na których mogą złożyć jajka.

muszka owocówka jak wygląda, muszka owocówka zdjęcie

Jak długo muszki owocówki mogą żyć bez jedzenia?

To jest właśnie klucz do skutecznego zwalczania muszek owocówek. Muszki owocowe muszą stale się pożywiać aby przetrwać i rozwijać się. Przekształcają węglowodany z soków owocowych w energię. Jeśli nie ma źródła pokarmu (na przykład: chowasz owoce i warzywa w lodówce, a nie na otwartej przestrzeni), muszki owocowe umrą dość szybko.

Jednak ze względu na szybkie tempo rozmnażania, istnieje prawdopodobieństwo, że przyniesiesz kolejne z następnymi zakupami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przechowywanie żywności i umycie jej zaraz po zakupach.

muszka owocówka wygląd

Czy muszki owocowe są szkodliwe dla ludzi?

Muszki owocowe nie gryzą. Jednak te szkodniki odżywiają się na miąższu przejrzałych owoców. Lecą z jednej rozkładającej się żywności na drugą, karmiąc się materią organiczną, która się rozkłada. Oznacza to, że mogą przenosić choroby i bakterie.

Sposób na muszki owocówki

  1. Zaraz po zakupach umyj dokładnie owoce przyniesione do domu.
  2. Trzymaj żywność w lodówce lub pod przykryciem.
  3. W przypadku obecności muszek owocówek w kuchni użyj sprawdzonych preparatów i pułapek na muszki owocówki.
  4. Bądź konsekwentny - wystarczy jeden przyniesiony ze sklepu banan na którym będą mikroskopijne jajeczka muszki owocowej i zafundujesz sobie inwazję.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Poniżej znajdziesz najlepsze sposoby by zwalczyć muszki owocówki. Wiele z nich używane jest przez profesjonalne firmy zajmujące się dezynsekcją oraz rolników i przemysł spożywczy i przetwórczy.

Pułapka na muszki owocówki

To najbardziej powszechny sposób na zwalczanie muszki owocówki. Pułapka na muszki owocowe ma specjalnie zaprojektowaną budowę. Zwabiony wabikiem małe muszki zostają uwięzione wewnątrz tak by nie mogły się z niej uwolnić. Wabik na muszki owocówki to specjalnie przygotowana formuła, która pozwala wabić owocówki znajdujące się w kuchni bez ściągania do naszego mieszkania innych owadów.

pułapka na muszki owocówki, Bros na muszki owocówki, wabik na muszki owocówki, łapka na muszki owocówki

Pułapka na muszki owocówki No Pest® Fruit Fly Trap


Niedoceniane a skuteczne w zwalczaniu muszki owocowej w dalszym ciągu są lepy na muszki owocowe. Dla lepszego efektu możesz na powierzchni klejącej lepu nakleić mały kawałek wacika lub gąbki nasączony czerwonym winem lub sfermentowanym sokiem. Zwabione muszki przykleją się do lepu.

Środki na muszki owocówki

Bardziej inwazyjnym sposobem na małe muszki w kuchni są środki owadobójcze. W przypadku dużej inwazji skutecznym sposobem jest spray na muchy. Należy jednak wcześniej usunąć żywność z obszaru działania insektycydu oraz zabezpieczyć sztućce i naczynia. Po opryskiwaniu umyj detergentem powierzchnie mające kontakt z żywnością.

preparat na muchy, środek na muchy, muchozol, NO PEST na muchy, spray na muchy, na komary w pomieszczeniu, środek na ćmianki

Środek na muchy, muszki, meszki, ćmianki, komary w pomieszczeniach Shot Gun No Pest spray 750ml

Mieszając środek owadobójczy w koncentracie z lekko sfermentowanym sokiem owocowym otrzymasz truciznę na muszki owocowe. Postaw niewielki słoiczek z trutką w trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt domowych miejscu tak by muszki swobodnie mogły ją pobierać.

Lampy na muszki owocówki

Prawie wszystkie owady latające są przyciągane do światła UV, a lampa owadobójcza to wykorzystuje. Zwabione do źródła światła muszki spalają się na elektrycznej siatce.

lampa owadobójcza, lampa na owady, lampa owadobójcza na muchy, lampa owadobójcza na komary, lampa owadobójcza na meszki, lampa owadobójcza na osy, lampa na mole, lampa na ćmy, lampa przeciw owadom, lampa na owady, lampa przeciw owadom. lampa przeciw owadom No Pest

Lampa owadobójcza na muchy, komary bezprzewodowa Insect Lantern No Pest®


lampa owadobójcza, lampa na owady, lampa owadobójcza na muchy, lampa owadobójcza na komary, lampa owadobójcza na meszki, lampa owadobójcza na osy, lampa na mole, lampa na ćmy, lampa przeciw owadom, lampa na owady, lampa przeciw owadom. lampa przeciw owadom No Pest

Domowe sposoby na muszki owocówki.
Co odstrasza muszki owocówki?

Domowe sposoby na muszki owocówki ograniczają się raczej do prewencji czyli zapobiegania pojawiania się muszek tj. dbałość o higienę w kuchni, odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych i naturalne repelenty.

Jednym z takich naturalnych odstraszaczy owadów jest olejek miętowy. Muszki owocówki również nie lubią jego zapachu. Zapach mięty pieprzowej jest niesamowicie nieprzyjemny dla prawie wszystkich szkodników, więc kiedy go wyczuwają, chcą po prostu uciec. Tak więc, jeśli masz skoncentrowany olejek z mięty pieprzowej wymieszaj kilka kropel z gorącą wodą i przechowuj w małej butelce z rozpylaczem. Zastosuj mieszankę w kuchni na początku lata, aby stworzyć nieprzyjemne środowisko dla muszek owocowych na samym początku sezonu.


Pamiętaj!

Zwalczanie muszek owocówek bez prewencji może się okazać jednorazowym rozwiązaniem, które da jedynie chwilową ulgę. Żaden nawet najbardziej wymyślny sposób na muszki owocowe nie zda egzaminu jeśli nie będziesz dbać o odpowiednie przechowywanie żywności i ograniczanie dostępu owadom do twojego domu np. siatkami na owady i moskitierami.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie