jak pozbyć się much, sposób na muchy

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Poznaj sposób na muszki owocówki. Dowiedz się jakie są sprawdzone preparaty, pułapki na muszki owocówki posiadające pozytywne opinie oraz nasze porady na zwalczanie muszek w kuchni.

To potrafi doprowadzić do szaleństwa, gdy pewnego dnia wracasz do domu wolnego od szkodników, a w kuchni roi się od małych muszek. Skąd się biorą muszki owocówki? Dlaczego nagle się pojawiają? Aby zrozumieć skąd biorą się małe muszki w kuchni, ważne jest, aby poznać cykl życiowy muszki owocowej.

muszki na owocach

Skąd biorą się muszki owocówki? Jak długo żyje muszka owocówka?

Cykl życia muszki owocowej wynosi około 40 dni. Samica składa jaja na owocach (lub innym słodkim, organicznym materiale) - kilkaset w ciągu kilku dni. Z jaj wylęgają się mikroskopijne białe larwy, które od razu zaczynają żerować na owocach na których się wylęgły. Po około czterech dniach larwy znajdują ciemne miejsce, aby przemienić się w stadium poczwarki, które jest ostatnim etapem rozwoju muszki owocowej. Przepoczwarczenie trwa około 6 dni. W tym czasie poczwarka wykształca 6 odnóży i skrzydła. Dorosłe muszki owocowe natychmiast po przepoczwarzeniu poszukują owoców na których mogą złożyć jajka.

muszka owocówka jak wygląda, muszka owocówka zdjęcie

Jak długo muszki owocówki mogą żyć bez jedzenia?

To jest właśnie klucz do skutecznego zwalczania muszek owocówek. Muszki owocowe muszą stale się pożywiać aby przetrwać i rozwijać się. Przekształcają węglowodany z soków owocowych w energię. Jeśli nie ma źródła pokarmu (na przykład: chowasz owoce i warzywa w lodówce, a nie na otwartej przestrzeni), muszki owocowe umrą dość szybko.

Jednak ze względu na szybkie tempo rozmnażania, istnieje prawdopodobieństwo, że przyniesiesz kolejne z następnymi zakupami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przechowywanie żywności i umycie jej zaraz po zakupach.

muszka owocówka wygląd

Czy muszki owocowe są szkodliwe dla ludzi?

Muszki owocowe nie gryzą. Jednak te szkodniki odżywiają się na miąższu przejrzałych owoców. Lecą z jednej rozkładającej się żywności na drugą, karmiąc się materią organiczną, która się rozkłada. Oznacza to, że mogą przenosić choroby i bakterie.

Sposób na muszki owocówki

 1. Zaraz po zakupach umyj dokładnie owoce przyniesione do domu.
 2. Trzymaj żywność w lodówce lub pod przykryciem.
 3. W przypadku obecności muszek owocówek w kuchni użyj sprawdzonych preparatów i pułapek na muszki owocówki.
 4. Bądź konsekwentny - wystarczy jeden przyniesiony ze sklepu banan na którym będą mikroskopijne jajeczka muszki owocowej i zafundujesz sobie inwazję.

Jak pozbyć się muszek owocówek?

Poniżej znajdziesz najlepsze sposoby by zwalczyć muszki owocówki. Wiele z nich używane jest przez profesjonalne firmy zajmujące się dezynsekcją oraz rolników i przemysł spożywczy i przetwórczy.

Pułapka na muszki owocówki

To najbardziej powszechny sposób na zwalczanie muszki owocówki. Pułapka na muszki owocowe ma specjalnie zaprojektowaną budowę. Zwabiony wabikiem małe muszki zostają uwięzione wewnątrz tak by nie mogły się z niej uwolnić. Wabik na muszki owocówki to specjalnie przygotowana formuła, która pozwala wabić owocówki znajdujące się w kuchni bez ściągania do naszego mieszkania innych owadów.

pułapka na muszki owocówki

Pułapka na muszki owocówki Vaco


Niedoceniane a skuteczne w zwalczaniu muszki owocowej w dalszym ciągu są lepy na muszki owocowe. Dla lepszego efektu możesz na powierzchni klejącej lepu nakleić mały kawałek wacika lub gąbki nasączony czerwonym winem lub sfermentowanym sokiem. Zwabione muszki przykleją się do lepu.

Środki na muszki owocówki

Bardziej inwazyjnym sposobem na małe muszki w kuchni są środki owadobójcze. W przypadku dużej inwazji skutecznym sposobem jest spray na muchy. Należy jednak wcześniej usunąć żywność z obszaru działania insektycydu oraz zabezpieczyć sztućce i naczynia. Po opryskiwaniu umyj detergentem powierzchnie mające kontakt z żywnością.

preparat na muchy, środek na muchy, preparat NO PEST, spray na muchy, preparat na komary, środek na komary, preparat na muchy i komary

Spray na muchy No Pest®

Mieszając środek owadobójczy w koncentracie z lekko sfermentowanym sokiem owocowym otrzymasz truciznę na muszki owocowe. Postaw niewielki słoiczek z trutką w trudno dostępnym dla dzieci i zwierząt domowych miejscu tak by muszki swobodnie mogły ją pobierać.

Lampy na muszki owocówki

Prawie wszystkie owady latające są przyciągane do światła UV, a lampa owadobójcza to wykorzystuje. Zwabione do źródła światła muszki spalają się na elektrycznej siatce.

lampa owadobójcza bros, lampa na owady bros

Lampa na owady rażąca Bros

Domowe sposoby na muszki owocówki.
Co odstrasza muszki owocówki?

Domowe sposoby na muszki owocówki ograniczają się raczej do prewencji czyli zapobiegania pojawiania się muszek tj. dbałość o higienę w kuchni, odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych i naturalne repelenty.

Jednym z takich naturalnych odstraszaczy owadów jest olejek miętowy. Muszki owocówki również nie lubią jego zapachu. Zapach mięty pieprzowej jest niesamowicie nieprzyjemny dla prawie wszystkich szkodników, więc kiedy go wyczuwają, chcą po prostu uciec. Tak więc, jeśli masz skoncentrowany olejek z mięty pieprzowej wymieszaj kilka kropel z gorącą wodą i przechowuj w małej butelce z rozpylaczem. Zastosuj mieszankę w kuchni na początku lata, aby stworzyć nieprzyjemne środowisko dla muszek owocowych na samym początku sezonu.


Pamiętaj!

Zwalczanie muszek owocówek bez prewencji może się okazać jednorazowym rozwiązaniem, które da jedynie chwilową ulgę. Żaden nawet najbardziej wymyślny sposób na muszki owocowe nie zda egzaminu jeśli nie będziesz dbać o odpowiednie przechowywanie żywności i ograniczanie dostępu owadom do twojego domu np. siatkami na owady i moskitierami.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Myszy za ścianą?

  Myszy za ścianą?

  Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

 • Jak pozbyć się pająków z domu?

  Jak pozbyć się pająków z domu?

  Czy pająki gryzą? Czy pająki przenoszą choroby? Skąd biorą się pająki w domu? Co na pająki? Jak zwalczyć pająki? Sprawdź!

 • Co na mrówki w samochodzie?

  Co na mrówki w samochodzie?

  Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z samochodu. Czego użyć na mrówki w aucie?

 • Owady domowe, czyli jakie?

  Owady domowe, czyli jakie?

  Jakie owady najczęściej występują w domu lub mieszkaniu? Jak rozpoznać „robaki domowe”? Metody i sposoby zwalczania.

 • Obrzeżek gołębi - groźny ptasi kleszcz, jak go zwalczyć?

  Obrzeżek gołębi - groźny ptasi kleszcz, jak go zwalczyć?

  Jak się pozbyć obrzeżka? Jak go zwalczyć? Sprawdzone sposoby, środki oraz porady, jak wytępić obrzeżki

 • Co zrobić, gdy pies, kot zjadł trutkę na szczury?

  Co zrobić, gdy pies, kot zjadł trutkę na szczury?

  Weterynarz odpowiada: Co robić, gdy kot lub pies połknie trutkę na szkodniki? Jakie są objawy zatrucia trutką na gryzonie? Jak pomóc zwierzętom domowym? Sprawdź nim będzie za późno!

 • Naturalne sposoby na szkodniki?

  Naturalne sposoby na szkodniki?

  Jakie są naturalne sposoby na owady i inne szkodniki? Poznaj naturalnych wrogów szkodników, których możesz zaprosić do siebie by ograniczyć występowanie wielu z nich.

 • Jakie choroby można złapać od gołębi?

  Jakie choroby można złapać od gołębi?

  Sprawdź jakie choroby mogą być przenoszone przez gołębie. Dowiedz się jak się ustrzec przed chorobami od gołębi i jak ograniczyć możliwość zarażenia.

Popularne kategorie