zwalczanie pluskiew


Pluskwy w hotelu. Jak nie przywieźć pluskwy z podróży, wakacji do domu?


Pluskwa domowa. Te dwa słowa budzą strach wśród hotelarzy, podróżników i wczasowiczów. Zgodnie z nowymi doniesieniami całkiem słusznie.

Profesjonaliści zajmujący się zwalczaniem pluskiew oraz dostawcy preparatów owadobójczych zauważają od kilku lat znaczny wzrost popytu na usługi i preparaty do zwalczania pluskiew w miesiącach letnich.

Dlaczego lato? Latem rośnie ilość osób podróżujących na urlopy co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że pluskwy zostaną zawleczone z i do hoteli, hosteli, schronisk. Znacząco wzrasta również szansa przywiezienia z wakacji pluskiew do domu.

pluskwy na wakacjach

Pluskwy mogą występować wszędzie tam gdzie znajdą pokarm czyli ludzi. Mimo, że pluskwy nie rozprzestrzeniają chorób, mogą powodować alergie i swędzące bąble w wyniku ugryzienia. Wiele osób jednak przeocza ten fakt myląc ugryzienia pluskwy z ukąszeniem komara i przypadkowo zabiera do domu pasażerów na gapę. Pluskwy są doskonałymi autostopowiczami, a wystarczy tylko jedna zapłodniona samica pluskwy, aby po przyjeździe do domu złożyć jaja i zaatakować wszystkich domowników.

Jeśli wybierasz się w podróż zachowaj czujność. Za pomocą kilku prostych kroków możesz zapobiec przywiezieniu pluskwy do domu z podróży.

pluskwy domowe w podróży

Jak znaleźć pluskwę w hotelu?

    1. Po przyjeździe umieść swój bagaż, w tym teczki i torby na laptopa na nie tapicerowanych meblach, takich jak biurko lub stół z dala od łóżka.
    2. Jeśli korzystasz z szafy, sprawdź czy nie ma tam pluskiew.
    3. Kup foliowe worki ze szczelnym zamknięciem, aby przechowywać w nich używane i zabrudzone ubrania.
    4. Sprawdź materac, stelaż łóżka i stolik nocny czy nie ma tam pluskiew. Zwróć szczególną uwagę na szwy, w których pluskwy lubią się chować. Jeśli zauważysz czarne ślady na materacu, może to świadczyć o problemie.
    5. Jeśli stwierdzisz, że w twoim pokoju lub sypialni znajduje się pluskwa powiadom o tym recepcję hotelową i poproś o inny pokój. Jeśli jest taka możliwość poproś o pokój, który nie jest sąsiednim pokojem lub bezpośrednio nad lub pod pokojem z pluskwami.
    6. Możesz użyć w pokoju środków owadobójczych np. samo uwalniający się spray na pluskwy typu fogger. Po wejściu do pomieszczenia rozpyl środek na pluswy zgodnie z instrukcją i opuść pomieszczenie - np. na czas kolacji lub zwiedzania. Po powrocie przewietrz dobrze pokój.
    7. Przed wyjazdem sprawdź opinie użytkowników o miejscu w którym będziesz się zatrzymywać - może znajdziesz informację o przypadkach obecności pluskiew w tym miejscu.

Po wejściu do pokoju hotelowego sprawdź dokładnie te miejsca:

gdzie ukrywają się pluskwy
 1. Pościel, materac
 2. Rama łóżka i elementy tapicerskie
 3. Wezgłowie łóżka
 4. Tapety
 5. Podłoga w pobliżu łóżka
 6. Szafki nocne
 7. Zasłony

Pluskwy w hotelu - odszkodowanie.

Gdy zostaniesz ugryziony przez pluskwę w pokoju hotelowym warto całe zajście udokumentować wraz ze śladami owadów w pokoju i ubiegać się o odszkodowanie za ukąszenia pluskiew. W zależności od zgromadzonych przez Ciebie dowodów na ugryzienia pluskiew w hotelu są duże szanse na wygranie takiej sprawy lub zadośćuczynienie od kierownika lub właściciela hotelu. W przypadku braku porozumienia na drodze polubownej pozostaje droga sądowa, jednak doświadczenie pokazuje że na świecie wiele takich spraw rozwiązywanych jest na korzyść poszkodowanego. Pluskwy w hotelu to ujma na honorze i czarna plama na reputacji.

pluskwy w pokoju hotelowym

Jak nie przywieźć pluskwy z podróży? Co po powrocie z wakacji?

  1. Przed wniesieniem bagażu do domu sprawdź go dokładnie pod kątem obecności pluskiew. Nie zapomnij o szwach i krawędziach toreb i walizek. Użyj do tego latarki by niczego nie przeoczyć.
  2. Torby i walizki możesz opryskać preparatem na pluskwy lub sprayem owadobójczym lub użyć myjki parowej na pluskwy.
  3. Złóż starannie worki, w których znajdowała się używana odzież i wyrzuć je poza domem, aby uniknąć uwolnienia pluskiew w domu. Bądź odpowiedzialny/a! Jeśli mieszkasz w bloku pamiętaj o innych mieszkańcach i nie wyrzucaj takich toreb do zsypu tylko do kubła znajdującego się poza nieruchomością. Jeśli pluskwy rozejdą się w bloku z dużą pewnością wrócą do Ciebie!
  4. Upierz całą odzież, którą miałeś ze sobą (nawet nieużywaną) w wysokiej temperaturze (50-60°C). Taka temperatura zabije pluskwy i ich jaja.

Szukasz sposobu na pluskwy?

Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone preparaty na pluskwy posiadających najlepsze opinie.

Dowiedz się więcej z naszego artykułu Jak pozbyć się pluskwy domowej

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

 • Jak dokarmiać ptaki

  Jak dokarmiać ptaki

  Dowiedz się z tego artykułu: Jak dokarmiać ptaki w zimie? Dlaczego ptaki zostają na zimę? Kiedy zacząć dokarmianie? Jaki pokarm dla ptaków na zimę wybrać? Gdzie powiesić karmnik?

 • biedronka azjatycka, jak zwalczać

  Zwalczanie biedronek azjatyckich - jak je rozpoznać i ich się pozbyć?

  Biedronki azjatyckie coraz częściej stanowią zagrożenie w domach i ogrodach lub są po prostu uporczywymi owadami. W poniższym artykule omówimy jak je rozpoznać, zwalczać i zabezpieczać się przed iwnazją.

 • Ochrona paneli fotowoltaicznych przed ptakami

  Ochrona paneli fotowoltaicznych przed ptakami

  Ogromnym zagrożeniem dla paneli fotowoltaicznych są szkody spowodowane przez ptaki, wpływające bezpośrednio na wydajność i trwałość ogniw. W tym artykule omówimy różne strategie ochrony i zabezpieczania paneli fotowoltaicznych przed ptakami.

Popularne kategorie