zwalczanie pluskiew


Pluskwy w hotelu. Jak nie przywieźć pluskwy z podróży, wakacji do domu?


Pluskwa domowa. Te dwa słowa budzą strach wśród hotelarzy, podróżników i wczasowiczów. Zgodnie z nowymi doniesieniami całkiem słusznie.

Profesjonaliści zajmujący się zwalczaniem pluskiew oraz dostawcy preparatów owadobójczych zauważają od kilku lat znaczny wzrost popytu na usługi i preparaty do zwalczania pluskiew w miesiącach letnich.

Dlaczego lato? Latem rośnie ilość osób podróżujących na urlopy co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że pluskwy zostaną zawleczone z i do hoteli, hosteli, schronisk. Znacząco wzrasta również szansa przywiezienia z wakacji pluskiew do domu.

pluskwy na wakacjach

Pluskwy mogą występować wszędzie tam gdzie znajdą pokarm czyli ludzi. Mimo, że pluskwy nie rozprzestrzeniają chorób, mogą powodować alergie i swędzące bąble w wyniku ugryzienia. Wiele osób jednak przeocza ten fakt myląc ugryzienia pluskwy z ukąszeniem komara i przypadkowo zabiera do domu pasażerów na gapę. Pluskwy są doskonałymi autostopowiczami, a wystarczy tylko jedna zapłodniona samica pluskwy, aby po przyjeździe do domu złożyć jaja i zaatakować wszystkich domowników.

Jeśli wybierasz się w podróż zachowaj czujność. Za pomocą kilku prostych kroków możesz zapobiec przywiezieniu pluskwy do domu z podróży.

pluskwy domowe w podróży

Jak znaleźć pluskwę w hotelu?

    1. ❓ Po przyjeździe umieść swój bagaż, w tym teczki i torby na laptopa na nie tapicerowanych meblach, takich jak biurko lub stół z dala od łóżka.
    2. ❓ Jeśli korzystasz z szafy, sprawdź czy nie ma tam pluskiew.
    3. ❓ Kup foliowe worki ze szczelnym zamknięciem, aby przechowywać w nich używane i zabrudzone ubrania.
    4. ❓ Sprawdź materac, stelaż łóżka i stolik nocny czy nie ma tam pluskiew. Zwróć szczególną uwagę na szwy, w których pluskwy lubią się chować. Jeśli zauważysz czarne ślady na materacu, może to świadczyć o problemie.
    5. ❓ Jeśli stwierdzisz, że w twoim pokoju lub sypialni znajduje się pluskwa powiadom o tym recepcję hotelową i poproś o inny pokój. Jeśli jest taka możliwość poproś o pokój, który nie jest sąsiednim pokojem lub bezpośrednio nad lub pod pokojem z pluskwami.
    6. ❓ Możesz użyć w pokoju środków owadobójczych np. samo uwalniający się spray na pluskwy typu fogger. Po wejściu do pomieszczenia rozpyl środek na pluswy zgodnie z instrukcją i opuść pomieszczenie - np. na czas kolacji lub zwiedzania. Po powrocie przewietrz dobrze pokój.
    7. ❓ Przed wyjazdem sprawdź opinie użytkowników o miejscu w którym będziesz się zatrzymywać - może znajdziesz informację o przypadkach obecności pluskiew w tym miejscu.

Po wejściu do pokoju hotelowego sprawdź dokładnie te miejsca:

gdzie ukrywają się pluskwy
 1. ✅ Pościel, materac
 2. ✅ Rama łóżka i elementy tapicerskie
 3. ✅ Wezgłowie łóżka
 4. ✅ Tapety
 5. ✅ Podłoga w pobliżu łóżka
 6. ✅ Szafki nocne
 7. ✅ Zasłony

Pluskwy w hotelu - odszkodowanie.

Gdy zostaniesz ugryziony przez pluskwę w pokoju hotelowym warto całe zajście udokumentować wraz ze śladami owadów w pokoju i ubiegać się o odszkodowanie za ukąszenia pluskiew. W zależności od zgromadzonych przez Ciebie dowodów na ugryzienia pluskiew w hotelu są duże szanse na wygranie takiej sprawy lub zadośćuczynienie od kierownika lub właściciela hotelu. W przypadku braku porozumienia na drodze polubownej pozostaje droga sądowa, jednak doświadczenie pokazuje że na świecie wiele takich spraw rozwiązywanych jest na korzyść poszkodowanego. Pluskwy w hotelu to ujma na honorze i czarna plama na reputacji.

pluskwy w pokoju hotelowym

Jak nie przywieźć pluskwy z podróży? Co po powrocie z wakacji?

  1. ✅  Przed wniesieniem bagażu do domu sprawdź go dokładnie pod kątem obecności pluskiew. Nie zapomnij o szwach i krawędziach toreb i walizek. Użyj do tego latarki by niczego nie przeoczyć.
  2. ✅  Torby i walizki możesz opryskać preparatem na pluskwy lub sprayem owadobójczym lub użyć myjki parowej na pluskwy.
  3. ✅  Złóż starannie worki, w których znajdowała się używana odzież i wyrzuć je poza domem, aby uniknąć uwolnienia pluskiew w domu. Bądź odpowiedzialny/a! Jeśli mieszkasz w bloku pamiętaj o innych mieszkańcach i nie wyrzucaj takich toreb do zsypu tylko do kubła znajdującego się poza nieruchomością. Jeśli pluskwy rozejdą się w bloku z dużą pewnością wrócą do Ciebie!
  4. ✅  Upierz całą odzież, którą miałeś ze sobą (nawet nieużywaną) w wysokiej temperaturze (50-60°C). Taka temperatura zabije pluskwy i ich jaja.

Szukasz sposobu na pluskwy?

Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone preparaty na pluskwy posiadających najlepsze opinie.

Dowiedz się więcej z naszego artykułu Jak pozbyć się pluskwy domowej

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

Popularne kategorie