zwalczanie pluskiew


Pluskwy w hotelu. Jak nie przywieźć pluskwy z podróży, wakacji do domu?


Pluskwa domowa. Te dwa słowa budzą strach wśród hotelarzy, podróżników i wczasowiczów. Zgodnie z nowymi doniesieniami całkiem słusznie.

Profesjonaliści zajmujący się zwalczaniem pluskiew oraz dostawcy preparatów owadobójczych zauważają od kilku lat znaczny wzrost popytu na usługi i preparaty do zwalczania pluskiew w miesiącach letnich.

Dlaczego lato? Latem rośnie ilość osób podróżujących na urlopy co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że pluskwy zostaną zawleczone z i do hoteli, hosteli, schronisk. Znacząco wzrasta również szansa przywiezienia z wakacji pluskiew do domu.

pluskwy na wakacjach

Pluskwy mogą występować wszędzie tam gdzie znajdą pokarm czyli ludzi. Mimo, że pluskwy nie rozprzestrzeniają chorób, mogą powodować alergie i swędzące bąble w wyniku ugryzienia. Wiele osób jednak przeocza ten fakt myląc ugryzienia pluskwy z ukąszeniem komara i przypadkowo zabiera do domu pasażerów na gapę. Pluskwy są doskonałymi autostopowiczami, a wystarczy tylko jedna zapłodniona samica pluskwy, aby po przyjeździe do domu złożyć jaja i zaatakować wszystkich domowników.

Jeśli wybierasz się w podróż zachowaj czujność. Za pomocą kilku prostych kroków możesz zapobiec przywiezieniu pluskwy do domu z podróży.

pluskwy domowe w podróży

Jak znaleźć pluskwę w hotelu?

    1. Po przyjeździe umieść swój bagaż, w tym teczki i torby na laptopa na nie tapicerowanych meblach, takich jak biurko lub stół z dala od łóżka.
    2. Jeśli korzystasz z szafy, sprawdź czy nie ma tam pluskiew.
    3. Kup foliowe worki ze szczelnym zamknięciem, aby przechowywać w nich używane i zabrudzone ubrania.
    4. Sprawdź materac, stelaż łóżka i stolik nocny czy nie ma tam pluskiew. Zwróć szczególną uwagę na szwy, w których pluskwy lubią się chować. Jeśli zauważysz czarne ślady na materacu, może to świadczyć o problemie.
    5. Jeśli stwierdzisz, że w twoim pokoju lub sypialni znajduje się pluskwa powiadom o tym recepcję hotelową i poproś o inny pokój. Jeśli jest taka możliwość poproś o pokój, który nie jest sąsiednim pokojem lub bezpośrednio nad lub pod pokojem z pluskwami.
    6. Możesz użyć w pokoju środków owadobójczych np. samo uwalniający się spray na pluskwy typu fogger. Po wejściu do pomieszczenia rozpyl środek na pluswy zgodnie z instrukcją i opuść pomieszczenie - np. na czas kolacji lub zwiedzania. Po powrocie przewietrz dobrze pokój.
    7. Przed wyjazdem sprawdź opinie użytkowników o miejscu w którym będziesz się zatrzymywać - może znajdziesz informację o przypadkach obecności pluskiew w tym miejscu.

Po wejściu do pokoju hotelowego sprawdź dokładnie te miejsca:

gdzie ukrywają się pluskwy
 1. Pościel, materac
 2. Rama łóżka i elementy tapicerskie
 3. Wezgłowie łóżka
 4. Tapety
 5. Podłoga w pobliżu łóżka
 6. Szafki nocne
 7. Zasłony

Pluskwy w hotelu - odszkodowanie.

Gdy zostaniesz ugryziony przez pluskwę w pokoju hotelowym warto całe zajście udokumentować wraz ze śladami owadów w pokoju i ubiegać się o odszkodowanie za ukąszenia pluskiew. W zależności od zgromadzonych przez Ciebie dowodów na ugryzienia pluskiew w hotelu są duże szanse na wygranie takiej sprawy lub zadośćuczynienie od kierownika lub właściciela hotelu. W przypadku braku porozumienia na drodze polubownej pozostaje droga sądowa, jednak doświadczenie pokazuje że na świecie wiele takich spraw rozwiązywanych jest na korzyść poszkodowanego. Pluskwy w hotelu to ujma na honorze i czarna plama na reputacji.

pluskwy w pokoju hotelowym

Jak nie przywieźć pluskwy z podróży? Co po powrocie z wakacji?

  1. Przed wniesieniem bagażu do domu sprawdź go dokładnie pod kątem obecności pluskiew. Nie zapomnij o szwach i krawędziach toreb i walizek. Użyj do tego latarki by niczego nie przeoczyć.
  2. Torby i walizki możesz opryskać preparatem na pluskwy lub sprayem owadobójczym lub użyć myjki parowej na pluskwy.
  3. Złóż starannie worki, w których znajdowała się używana odzież i wyrzuć je poza domem, aby uniknąć uwolnienia pluskiew w domu. Bądź odpowiedzialny/a! Jeśli mieszkasz w bloku pamiętaj o innych mieszkańcach i nie wyrzucaj takich toreb do zsypu tylko do kubła znajdującego się poza nieruchomością. Jeśli pluskwy rozejdą się w bloku z dużą pewnością wrócą do Ciebie!
  4. Upierz całą odzież, którą miałeś ze sobą (nawet nieużywaną) w wysokiej temperaturze (50-60°C). Taka temperatura zabije pluskwy i ich jaja.

Szukasz sposobu na pluskwy?

Odwiedź nasz  sklep Odstraszanie.pl.

Wybierz sprawdzone preparaty na pluskwy posiadających najlepsze opinie.

Dowiedz się więcej z naszego artykułu Jak pozbyć się pluskwy domowej

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Pozostałe wpisy

 • Szubaki zwalczanie

  Szubaki zwalczanie

  Mały brązowy chrząszcz lub pasiasta larwa pod dywanem, za meblami, pomiędzy deskami parkietu lub przy listwach przypodłogowych? Szubak Smirnowa. Poznaj sprawdzone sposoby na szubaki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Jak pozbyć się mrzyków z mieszkania, domu? Skuteczny sposób na mrzyki.

  Mrzyk dziewannowiec - jak go rozpoznać, jakie stwarza zagrożenie i jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone sposoby na mrzyki i ich larwy w pomieszczeniach.

 • Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak pozbyć się szkodników drewna?

  Jak rozpoznać, że drewno zostało zaatakowane przez szkodnika? Jakie szkody mogą wyrządzić szkodniki drewna? Dowiedz się jak chronić się przed szkodnikami drewna? Poznaj skuteczne sposoby zwalczania szkodników drewna.

 • Jakie owady niszczą drewno?

  Jakie owady niszczą drewno?

  Potocznie szkodniki drewna bywają utożsamiane z jednym konkretnym insektem – kornikiem. Tymczasem jest to bardzo liczna grupa owadów, a paradoksalnie sam kornik w odniesieniu do drewna technicznego (martwego i przetworzonego) nie stwarza dużego zagrożenia. Zobacz zdjęcia szkodników drewna i dowiedz się jaki owad niszczy Twoje drewno, meble i inne drewniane przedmioty.  Sprawdź jakie owady uszkadzają drewno

 • Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Użądlenie osy, szerszenia, pszczoły, trzmiela - czy może zabić?

  Kompendium dotyczące tego: jakie ryzyko stwarzają  ich użądlenia, jak się skutecznie chronić przed tymi insektami i bezpiecznie je odstraszać oraz postępować, kiedy niestety dojdzie do ataku.

 • Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni). Jak chronić się przed strzyżakiem?

  Strzyżak sarni (jeleni) bywa nazywany przez media „latającym kleszczem”, co może wprowadzać w błąd i wywoływać niepotrzebną panikę. 
  Z tego tekstu dowiesz się: czym właściwie jest strzyżak, jakie w rzeczywistości stwarza zagrożenie, jak go odstraszyć (w jaki sposób się przed nim chronić). 

 • Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Skuteczne sposoby na ślimaki.

  Inwazja ślimaków to coś, czego chciałby uniknąć każdy właściciel ogrodu. Co robić, aby zminimalizować ryzyko zmasowanego ataku mięczaków na kwiaty czy warzywa? Jakie działania podejmować, aby skutecznie sobie z nimi poradzić, kiedy już się pojawią?
  O tym dowiesz się z poniższego tekstu.
   

 • Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Profesjonalna deratyzacja i dezynsekcja. Kiedy wezwać pomoc do problemu ze szkodnikami?

  Czasami sytuacja ze szkodnikami staje się na tyle trudna, że konieczne staje się skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD (dezynsekcja, dezynfekcja, deratyzacja). Dowiedz się nieco o tajnikach pracy takich ekip – np. kiedy trzeba ich wezwać i jak przygotować się na ich przyjazd!

 • Chrząszcze w domu

  Chrząszcze w domu

  Czarne chrząszcze w domu? Spotkałeś chrząszcza na podłodze w domu, piwnicy, garażu lub na strychu i nie wiesz co to może być? Sprawdź najczęściej występujące chrząszcze będące szkodnikami w gospodarstwach domowych.

 • Wtyk amerykański<br>Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański
  Tajemnicza amerykańska pluskwa.

  Wtyk amerykański zwany również amerykańską pluskwą, to nowy, inwazyjny gatunek pluskwiaka. Czy gryzie ludzi? Czy przenosi choroby? Jak wygląda? Jak pozbyć się wtyka amerykańskiego? Sprawdź!

 • Myszy za ścianą?

  Myszy za ścianą?

  Sprawdź nasze porady jak pozbyć się myszy i szczurów z regipsów, ścianek działowych, sufitu.

 • Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki w domu. Jak pozbyć się tych psotników?

  Gryzki zwane również psotnikami są bardzo częstymi gośćmi w naszych domach. Czy gryzki gryzą? Jak pozbyć się gryzków, psotników z domu? Co na gryzki? Sprawdź skuteczne sposoby i sprawdzone środki.

 • Ćmianki – małe muszki w łazience

  Ćmianki – małe muszki w łazience

  Małe muszki w łazience/kuchni, małe ćmy w łazience, muchy kanalizacyjne..Jak pozbyć się ćmianek? Poznaj sprawdzone sposoby na zwalczanie ćmianek

 • Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Wszoły - jak się pozbyć? Co na wszoły?

  Co na wszoły? Jak zwalczyć wszoły? Porady oraz rekomendacje. Sprawdzone środki, preparaty posiadające pozytywne opinie.

 • Jak pozbyć się pająków z domu?

  Jak pozbyć się pająków z domu?

  Czy pająki gryzą? Czy pająki przenoszą choroby? Skąd biorą się pająki w domu? Co na pająki? Jak zwalczyć pająki? Sprawdź!

Popularne kategorie