Jak pozbyć się os?
 

Razem z pojawieniem się wiosny wiele jej elementów może nas wprawić w wyśmienity nastój. Rozkwitające kwiaty, poranny śpiew ptaków czy też zielony ogród pełen warzyw to tylko część korzyści jakie ma ona nam do zaoferowania. Rozgrzewające promienie słońca zachęcają do wiosennego przebudzenia okoliczną faunę i florę. Z tego zaproszenia korzystają również osy, szeroko występujące owady na terenie Polski.

Jak rozpoznać osę?

Osy występujące na obszarze Polski cechują się masywną budową ciała wynoszącą od 7 do 45 mm. Posiadają wystające z tyłu tułowia żądło gotowe do ataku. Ich korpus jest koloru czarnego z przeplatanymi pasami barwy żółtej. Przyczyniają się do regulacji występowania komarów, meszek, much i wielu innych owadów. Uznawane są jednak jako gatunek inwazyjny, szkodliwy.

Czy użądlenie osy boli ?

Użądlenie osy to bolesna sprawa, w przeciwieństwie do pszczół które zostawiają swoje żądło w ciele osa nie ma takiego problemu, w razie potrzeby może nas ukłuć wielokrotnie. Jad który wstrzykuję swojej ofierze jest mało szkodliwy dla człowieka, jednak osoby uczulone powinny go unikać, ich ukłucie może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego. Jad osy zawiera feromony wywołujące agresję u innych os, insekt który nas użądli poniekąd oznacza nas jako cel.

Jak w takim razie się przed nimi chronić?

W okresie letnim powinniśmy unikać noszenia jasnych kolorów ubrań które działają jak magnez i przyciągają różne insekty. Aplikacja intensywnych i słodkich perfum na nasze ciało też nie jest najlepszym pomysłem, osy zwabione słodkimi zapachami mogą mylić nas z kwiatami z których czerpią nektar. Pamiętajmy również o niepozostawianiu niedojedzonego jedzenia, niedomkniętych koszach na śmieci oraz innych źródłach pożywienia które mogą przyciągnąć osy. 

Elektryczna łapka na osy z paralizatorem

Ciekawym rozwiązaniem w walce z osami mogą okazać się łapki elektryczne które firma odstraszanie.pl posiada w swojej ofercie. Łapki działają już po pierwszym kontakcie owada z metalową siatką pod napięciem.
Pułapka na osy

W zwalczaniu os nieodłącznym elementem jest pułapka na osy z wabikiem.  Wabiąca pułapka na osy umożliwia owadom dostanie się do jej środka, przy czym wydostanie się z niej jest bardzo trudne. Osy są wabione słodkim zapachem atraktantu - lepkiego płynu umieszczanego wewnątrz pułapki. Płyn nie wabi pszczół!

pułapka na osy, pułapka wabiąca osy

Płyn wabiący do pułapki

wabik na osy, uzupełnienie do pułapki na osy, co wabi osy

Domowy zestaw do zwalczania os

Zwalczanie os w domu to trudne zadanie. By pozbyć się os czesto potrzebne jest działanie kilkoma środkami. By rozwiązać Twój problem z osami w domu proponujemy Ci zestaw, który pozwoli skutecznie wytępić osy z otoczenia. Zestaw zawiera spray na osy i pułapkę wabiącą osy. 

zwalczanie os, środek na osy, preparat na osy, pułapka na osy, wabiąca pułapka na osy

 

Jak zniszczyć gniazdo os? Najlepsza gaśnica na osy i szerszenie. 

 

Środek na owady Duracid to gaśnica na osy i szerszenie o zasięgu działania aż 4m! W wyniku użycia tworzy się bardzo gęsta piana owadobójcza, która otacza osy i szerszenie i niszczy ich gniazda.

gaśnica na osy, gaśnica na szerszenie, gaśnica na osy i szerszenie

 

 

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Popularne kategorie