środki na komary i kleszcze z deet


Najlepsze środki na komary. Twój sposób na komary.Kolejny dzień letniego urlopu, znajdujesz się nad jeziorem i cieszysz urokliwą atmosferą jaka Cię otacza. Nagle spoglądasz na swoją rękę i widzisz świeży obrzęk świadczący o ukąszeniu, po krótkiej chwili zauważasz obok kolejny. Czar relaksującej atmosfery pryska a Ty zaczynasz rozdrapywać zaczerwienione miejsca zwiększając narastającą wewnątrz frustrację. Zarumienione obszary wskazują na ugryzienie komara, powszechnie znanego towarzysza okresu letniego.

Dlaczego komary gryzą? Co przyciąga komary?

Przede wszystkim wydychany przez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała, a także kwas mlekowy oraz inne składniki potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, że im wyższa temperatura naszego ciała, tym większe prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, często mogą być przez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich obecności jest charakterystyczne bzyczenie. Jednak i ono może być niejednokrotnie przez nas nie dostrzeżone. Często jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym przez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której składniki hamują krzepnięcie krwi podczas jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje wywołują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie oraz zaczerwienienie.

Jak długo żyje komar?


Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Jednakże pamiętajmy, że komary stanowią doskonałe pożywienie dla wielu gatunków ptaków oraz ryb. Są bardzo istotną częścią łańcucha pokarmowego. 


Jak się ochronić przed komarami ?


Pamiętaj by w miejscach występowania komarów odpowiednio się ubierać. Obszerny strój zakrywający nogi i ręce znacznie ograniczy powierzchnię ciała dostępną dla komarów. Najlepszy sposób na komary to środki zawierające DEET. To insektycyd, który najlepiej ochroni przed komarami, kleszczami oraz innymi owadami. W ofercie można znaleźć preparaty o różnym stężeniu oraz formie aplikowania na skórę. Poniżej znajdziesz ofertę środków odstraszających komary, posiadającym najlepsze opinie i którym możesz zaufać. To przebadane dermatologicznie preparaty z atestami.  

 

Środek na komary Ultrathon Spray DEET 25%.

Produkt o wysokim stężeniu substancji odstraszającej DEET w wysokości 25%. Zawarta substancja czynna zapewnia działanie do 8 godzin po zastosowaniu. Preparat jest całkowicie odporny na pot, wilgoć oraz deszcz. 


ultrathon spray, ultrathon na komary, ultrathon na kleszcze

Preparat na komary Mugga Spray 9,5%

Wyrób Belgijskiej firmy znanej jako producent jednych z najbardziej renomowanych środków odstraszających na świecie. Oferowany środek powstał przy ścisłej współpracy z Instytutem Medycy Tropikalnej w Antwerpii. Preparat zawiera substancję czynną DEET zapewniającą ochronę przed komarami. Preparat występuję w formie spray oraz roll-on. 

 

 

mugga 9,5%


Preparat na komary Mugga Roll-on


mugga roll-on, mugga w rolceNajmocniejszy środek na komary - 50% DEET dla wymagających

Dla wymagających, pragnących 100% ochrony przed komarami Mugga przygotowała środki o wysokim stężeniu DEET. Mugga Strong to seria preparatów o 50% stężeniu DEET. Mugga Strong sprawdzi się jako środek na komary tropikalne i preparat na kleszcze dla podróżujących w dalekie kraje egzotyczne. Produkty tej serii chętnie wybierane są również przez ludzi wykonujących rutynowe czynności na świeżym powietrzu. Są idealnym wyborem dla służb mundurowych, leśniczych, wędkarzy i myśliwych. Preparaty na kleszcze i środki na komary Mugga Strong występują w wersji spray o pojemności 75 ml i wersji roll-on o pojemności 50ml.


Środek na komary Mugga Strong Spray


mugga strong, mugga strong 50%


Środek na komary Mugga Strong roll-on

mugga stron roll-on, mugga w rolce
Bezpieczne środki na komary dla kobiet w ciąży i dzieci.


Ciąża to wyjątkowy stan dla kobiety w którym powinna ona stosować tylko wyłącznie produkty ekologiczne, zawierające naturalny i sprawdzony skład. Środki na komary firmy Chicco zawierają specjalnie dobraną formułę nie zawierającą substancji DEET. Substancja czynna została zastąpiona Citriodolem wyciągiem z Australijskiego eukaliptusa. Produkt ekologiczny pozbawiony alkoholu, barwników i parabenów. Nadaję się do stosowania przez kobiety w ciąży, dzieci oraz niemowlęta. Produkt występuję w sprayu oraz kulce. Pełna oferta środków i preparatów na komary dla kobiet w ciąży i dzieci dostępna jest na naszej stronie tutaj.


Środek na komary Chicco Spray 

chicco na komary, środek na komary dla dzieci w ciąży


 

Ultradźwiękowe odstraszacze komarów

Ultradźwiękowe odstraszacze komarów działają na zasadzie emisji dźwięków o częstotliwości słyszalnej tylko przez komary. Tworzą swoistą "barierę dźwiękową" wywołując dyskomfort u owadów znajdujących się w okolicy odstraszacza. 


Odstraszacz komarów Mosquito OFF-B

ultradźwiękowy odstraszacz komarów


Co na ukąszenia komara?

Czasami może zdarzyć się tak że mimo usilnych prób ochrony naszego ciała zostaniemy ukąszeni. Drapanie zarumienionego miejsca może jednak tylko pogorszyć sytuację. Firma odstraszanie.pl posiada w swoim asortymencie produkty z przeznaczeniem na tę niesprzyjającą okoliczność losu.


Balsam kojący Mugga

Preparat łagodzący zawiera ekstrakty roślinne powszechnie znane ze swoich łagodzących właściwości. Wykazuję działanie łagodzące i kojące na podrażnioną skórę. 

mugga balsam na ugryzienia komarów, na ugryzienia komarów 

Neutralizowanie ukąszeń komara prądem?

Niewielkie urządzenie ZAP-IT, które weźmiesz na każdy wyjazd czy wycieczkę. Przyłóż je do skóry i naciśnij spust. Delikatny impuls elektryczny zablokuje powstawanie swędzącego bąbla oraz zneutralizuje te istniejące.

ZAP-IT na ugryzienia komarów 

co na ugryzienie komara

Komary bywają bardzo uciążliwe, dlatego korzystajmy z dostępnych metod przeciwdziałających ugryzieniom oraz ewentualnym i niepotrzebnym powikłaniom. Pamiętaj o tym szczególnie podczas podróży zagranicznych. Zaleca się regularnie używać preparatów przeciw komarom już w południowej Europie (Włochy, Grecja, Hiszpania), gdzie cieplejszy klimat zwiększa znacząco szanse na przenoszenie przez komary patogenów wywołujących choroby tropikalne.


  © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Popularne kategorie