Odstraszacz kun samochodowy Kemo M186. Płytki wysokiego napięcia.

Cena: 189,00

kemoŁatwy w użyciu

Odstraszacz kun i gryzoni Kemo M186 jest urządzeniem prostym w użyciu, które wystarczy podłączyć wewnątrz samochodu, ciężarówki do akumulatora z napięciami od 12 V/DC do 15 V/DC. Odstraszacz kun Kemo może zostać zamontowany bezpośrednio pod maską pojazdu. Kuny oraz gryzonie wybierają często komorę silnika oraz matę wygłuszającą jej przestrzeń jako schronienie przegryzając przy tym przewody, wyrządzając kosztowne szkody. 

Przebieg odstraszania

Odstraszacz Kemo M186 wypłasza kuny porzez emitowane silne ultradźwięki i szok elektryczny w komorze silnika spowodowany dotknięciem (przesuwanych) płytek znajdujących się pod napięciem ok. 200 - 300 V/DC (słabe impulsy prądowe które nie zabiją lecz tylko wypłoszą kuny). Okdstraszacz kun charakteryzuje szczególnie niski pobór prądu < 0,005 A, a automatyczne wyłączenie przy napięciu akumulatora < 11,5 V/DC jest dużym atutem urządzenia. Działanie odstraszacza kun nie rozładuje akumulatora przy dłuższym postoju pojazdu. 

Bezpieczny dla środowiska

Odstraszacz kun emituje dźwięki oraz ultradźwięki bezpieczne dla środowiska i otoczenia. Proces odstraszania kun ultradźwiękami nie generuje żadnych toksyn. Odstraszacz na kuny nie powoduje zakłóceń działania odbiorników telewizyjnych, radiowych, elektronicznych urządzeń alarmowych, czujników dymu i ognia oraz innych urządzeń elektrycznych. Jest bezpieczny dla ludzi oraz odstraszanych zwierząt. Odstraszacz Kemo M186 został wyprodukowany zgodnie z normą DIM EN 60065 i jest zgodny z wymogami bezpieczeństwa producenta.

Dlaczego odtraszacz kun Kemo jest tak skuteczny?

Odstraszacze Kemo powstają w oparciu o badania naukowe dotyczące zachowań zwierząt, przechodzą wiele testów laboratoryjnych. Wykorzystanie wiedzy biologów i zastosowanie jej do konstruowania urządzeń daje spektakularne efekty. Wiadomo, że kuny są zwierzętami aktywnymi w nocy o niezwykle wrażliwym słuchu. Poprzez wytwarzanie ultradźwięków potrafią się wzajemnie ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Zwierzęta te tylko wtedy odbierają poważnie dochodzące sygnały, jeżeli te naturalnie brzmią i mogą pochodzić od innych kun. Zbyt głośne, albo jeszcze dodatkowo zniekształcone dźwięki pochodzące zwykle od głośników tubowych lub luźnych płytek piezo, nie będą brane na poważnie. Ważniejsze jest aby wysyłany ton był czysty i szeroko promieniowany niż głośny charczący i wysyłany w jednym kierunku. Te wysokie wymagania spełniają tylko głośniki Kemo.

Przemyślana konstrukcja

Urządzenia posiadają w obudowie specjalny ceramiczny głośnik z wyprofilowaną aluminiową, kulistą membraną, który doskonale emituje ultradźwięki pod szerokim kątem > 160°. Inne urządzenia ultradźwiękowe dostępne na rynku wyposażone są w głośniki ultradźwiękowe lub płaske przetworniki piezoelektryczne, co powoduje że ultradźwięki rozchodzą się wąską wiązką tylko w jednym kierunku. Głośniki tubowe jeszcze dodatkowo zmniejszają tę wiązkę. Dla lepszego zrozumienia proszę porównać światło latarki bez reflektora i z reflektorem: latarka bez reflektora wysyła światło we wszystkich kierunkach, podczas gdy latarka z reflektorem tylko w jednym kierunku ale za to z większą siłą. W przypadku odstraszania kun z komory silnika samochodu najlepiej jest nagłośnić możliwie dużą przestrzeń niż tylko mały punkt ale z dużym natężeniem. Tę właściwość zapewniają jedynie odstraszacze kun Kemo.

Wyprodukowany w Niemczech

Kemo to światowy lider wśród producentów odstraszaczy zwierząt. Niemiecka jakość i dbałość o wszystkie szczegóły sprawiły, że odstraszacze kun KEMO stały się marką rozpoznawalną globalnie. 

Każde urządzenie jest w czasie i na końcu produkcji dokładnie testowane!


odstraszacz kun, odstraszacz kun samochodowy

Właściwości:

- odstraszacz zwierząt może odstraszyć kuny, myszy, szczury przegryzające kable samochodowe,
- odstraszacz ultradźwiękowy może zostać zamontowany bezpośrednio pod maską pojazdu,
- urządzenie zaopatrzone w 6 płytek wysokiego napięcia.


© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Zastosowanie:

Odstraszacz kun kemo działa na zasadzie wypłaszania kun i innych dzikich zwierząt z komory silnika pojazdów oraz zabudowań za pomocą szoku elektrycznego i agresywnych, pulsujących ultradźwięków.

Instrukcja montażu w samochodzie:

Podczas montażu urządzenia proszę wyjąć bezpiecznik urządzenia z podstawy bezpiecznika. Odstraszacz kun należy zamontować w suchym miejscu pojazdu, w którym temperatura nie jest zbyt wysoka (proszę nie montować go w bezpośrednim sąsiedztwie kolektora wydechowego bądź innych szczególnie gorących miejscach), i z którego ultradźwięki będą się dobrze rozchodzić w całej komorze silnika. Kabel dodatni ze zintegrowaną obudową bezpiecznika podłączyć do zasilania „+ 12 V”. Przewód masy podłączyć do zacisku masy pojazdu „- 12 V”. Kabel do „zacisku 15” należy podłączyć do „styku 15” pokładowej sieci elektrycznej pojazdu. Styk ten znajduje się najczęściej przy stacyjce zapłonu, lub przy wtyczce Euro radia samochodowego. Przy właściwym podłączeniu kabla do „zacisku 15”, odstraszasz będzie się włączał automatycznie po wyłączeniu silnika (podczas parkowania samochodu). Jeżeli nie znajdą Państwo „styku (zacisku) 15”, proszę poszukać przy stacyjce zapłonu innego styku, który podczas postoju samochodu jest odłączony, zaś podczas pracy silnika połączony z „plusem”. W niektórych pojazdach jest to gniazdo zapalniczki. Podłączenie przewodu do „zacisku 15” gwarantuje, że odstraszasz kun będzie włączony tylko podczas postoju samochodu (podczas jazdy nie ma ryzyka pojawienia się kuny).

Instalacja w budynkach:

Kuna może doznać szoku elektrycznego tylko wtedy, gdy jednocześnie dotknie płytki wysokiego napięcia i „masę”. W samochodzie „masa” (karoseria, silnik) jest wszędzie. W zabudowaniach należy przykleić w miejscach wchodzenia kun matę masy Kemo Z115 (nie ma jej w zestawie) i połączyć przewód maty z (minusem). Samoklejącą matę masy i i płytki wysokiego napięcia należy w miejscach wchodzenia kun tak zamontować, aby przechodząca kuna łapą dotknęła metalizowanej maty i nosem którąś z płytek wysokiego napięcia. W ten sposób dozna ona szoku elektrycznego.

Specyfikacja:

- napięcie robocze 12-15 V/DC (akumulator samochodowy)
- przeciętny pobór pradu < 5mA
- automatyczne wyłączanie: przy spadku napięcia akumulatora poniżej 11,5V/DC ±5%
- napięcie wyjściowe: ok 200-300 V/DC
- częstotliwość ultradźwięków: 22kHz ± 10%
- ciśnienie akustyczne: 100 db ±15%
- kąt rozchodzenia się ultradźwięków: ok. 160°
- głośnik: ceramiczny z aluminiową kulistą membraną.
- zakres temperatur: ok. -25 - +80°C
- wskaźnik optyczny działania urządzenia: dioda LED migająca co 5-12s
- długość przewodu wysokiego napięcia: ok. 4m ± 10%
- bezpiecznik: szybki 500 mA

Instrukcja obsługi PDF
W zestawie znajduję się:

- odstraszacz ultradźwiękowy Kemo M186; 125x50x31 mm,
- instrukcja obsługi,
- płytki kontaktowe wysokiego napięcia: 6 sztuk, każda ok. 40x40x 1,5 mm;
- naklejki ostrzegawcze do komory silnika ostrzegające o wysokim napięciu,


 


Uwagi

Przed zamontowaniem odstraszacza kun, proszę dokładnie wyczyścić komorę silnika pojazdu, a także podłoże, na którym zazwyczaj parkują Państwo swój samochód (np. garaż). Kuny znaczą swój rewir śladami zapachowymi i mogą stać się bardzo agresywne, jeżeli wyczują w swoim rewirze zapach innej kuny - zapach może je przyciągnąć pomimo stosowania odstraszacza Kemo. Polecamy w tym celu użycie profesjonalnego środka firmy KEMO, dostępny w naszym sklepie. Montaż i instalacja urządzenia może być wykonana tylko przez osoby mające odpowiednią wiedzę oraz umiejętności wymagane w zakresie instalacji elektrycznych. © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
 


Prezentacja produktu:

Dodaj swoją opinię o produkcie
Ocena: 1 10
Imię / pseudonim:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również

Odstraszacz kun w sprayu KEMO Z100. Preparat na kuny do samochodu

Odstraszacz kun w sprayu to produkt w płynie, którego zadaniem jest stworzenie bariery zapachowej dla zwierząt. Doskonale sprawdza się wraz z dedykowanymi odstraszaczami ultradźwiękowymi KEMO.

64,95 zł

Zobacz

Zmywacz zapachu kun w sprayu KEMO Z101. Preparat na kuny do samochodu.

Zmywacz zapachu kun w sprayu to produkt w płynie, którego zadaniem jest pozbycie się śladu zapachowego pozostawionego przez zwierzęta. Doskonale sprawdza się wraz z dedykowanymi odstraszaczami ultradźwiękowymi KEMO.

63,95 zł

Zobacz

Odstraszacz kun w sprayu ANTY KUNA. Preparat na kuny do samochodu.

Odstraszacz kun ANTY KUNA w sprayu to środek oparty o odstraszające działanie geraniolu i jego pochodnych - substancji silnie drażniącej kuny. Kuny to zwierzęta o niezwykle wyczulonym i wrażliwym zmyśle węchu, a geraniol jest nie do zniesienia dla tych zwierząt.

21,99 zł 19,99 zł

Zobacz