TARGET
Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.

Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.

Cena: 229,00 279,00

target logo

Najlepszy odstraszacz na krety

Pułapka pirotechniczna na krety Target Kretołap to ostateczne rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się kreta z ogrodu. Kretołap jest szybkim sposobem by wytępić krety. Mimo, że kret jest zwierzęciem pożytecznym potrafi wyrządzić znaczne szkody swoimi kopcami w darni trawnika, sprawiając że nasz ogród wygląda jak po nalocie bombowym. Pojedynczy kret potrafi stworzyć nawet 50 kopców w ciągu sezonu, a często zdarza się, że w ogrodzie mamy całą rodzinę. Wiosna to czas kiedy krety się rozmnażają, więc to najlepszy moment na reakcję nim sytuacja wymknie się spod kontroli! 

Jak działa odstraszacz na krety?

Poprawne ustawienie odstraszacza kretów jest proste. Wystarczy usunąć wierzchnią warstwę ziemi by odsłonić wejście do tunelu. Urządzenie wykorzystuje fakt, że krety wracają do odsłoniętych otworów aktywnych tuneli w celu jego naprawy. Kret w ciągu 24 - 48 godzin powraca do odsłoniętej dziury w kretowisku, w której umieszczono petardę. Zwierzę wraca, aby zatkać dochodzące z otworu powietrze. W korytarzu należy umiescić petardę i podłączyć przewody do urządzenia, które montujemy tak by końcówka inicjująca zapłon umieszczona była wewnątrz tunelu. Zwierzę dotyka wówczas czułego spustu Kretołapa inicjując wybuch petardy na krety.

Krety polują 3 razy dziennie, ale nie pokonuje za każdym razem całej sieci swych tuneli. Dlatego jeśli pułapka nie zadziała pierwszego dnia warto pozostawić pułapkę na 2, maksymalnie 3 dni. Następnie należy wybrać inne kretowisko.
 

pułapka pirotechniczna na krety, kretołap, target
 

Właściwości

- najbardziej skuteczny sposób na krety - eliminacja 
- pozwala skutecznie pozbyć się kretów i nornic


© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Sposób działania

Kretołap to pułapka pirotechniczna przeznaczona do zwalczania kretów. Urządzenie pozwala pozbyć się kretów wykorzystując charakterystyczne zachowania zwierząt. Krety wracają w celu zatkania odsłoniętej dziury w kretowisku, w której umieszczono petardę. W efekcie dotyka spustu Kretołapa co inicjuje wybuch petardy umieszczonej w tunelu. Im mniej zmieniony jest otwór do tunelu, tym urządzenie jest bardzej skuteczne. Należy unikać nadmiernego powiększania lub rozdeptania. Kret musi wówczas w kierunku powierzchni przepchnąć więszą ilość ziemi co sprawia, że siła rażenia wybuchu jest znacznie mniejsza. Otwór do tunelu musi być otwarty - w przeciwnym wypadku kret nie przyjdzie do naprawić.

Krok 1 Odsłaniamy dziurę w kretowisku.
Krok 2 Kret w ciągu 24-48 godzin powraca do odsłoniętej dziury, aby zatkać dochodzące z otworu powietrze.
Krok 3 Wypchnięta na powierzchnię ziemia uaktywnia pułapkę.
Krok 4 Efektem końcowym działania Kretołapa jest wybuch petardy zamieszczonej w tunelu.
odstraszacz kretów target
INSTRUKCJA OBSŁUGI KRETOŁAPA TARGET

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Nierozsądne użycie produktu może spowodować poważne uszkodzenia uszu, twarzy i dłoni. Należy uważnie i w całości przeczytać instrukcję.

• Nie posługiwać się petardą w pobliżu źródła elektryczności (baterie itp.).
• Nie używać urządzenia w pomieszczeniu zamkniętym.
• Nie wrzucać do ognia.
• Używać wyłącznie petard marki TARGET.
• Podczas używania produktu, zaleca się, dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa, założenie środków ochrony osobistej (kask dźwiękoszczelny, okulary).
• Trzymać dzieci z dala od strefy użycia produktu i jeśli jest to możliwe, oznaczyć tą strefę.
• Po użyciu, przechowywać materiał poza zasięgiem dzieci, w skrzynce do tego przeznaczonej.
• Producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności w przypadku niedokładnego przestrzegania instrukcji obsługi i środków bezpieczeństwa.
• Nierozsądne użycie produktu może spowodować poważne uszkodzenia uszu, twarzy i dłoni.

Uwaga! Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną, kreta można zwalczać tylko na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych. Nigdy nie należy podłączać petardy poza tunelem, ponieważ jej wybuch na otwartej przestrzeni grozi zranieniem.
 
Zestaw zawiera:

- 1 kretołap,
- 5 petard,
- 1 tester na baterie,
- 2 dźwignie
- podręcznik dla użytkownika

Czy mogę pozbyć się kreta z własnego ogrodu? 

Na mocy rozporządzenia Ministra Środowiska z dn. 7 października 2014r. (Dz.U. poz. 1348) kret (Talpa europea) jest zwierzęciem objętym ochroną częściową, z wyjątkiem osobników występujących na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek leśnych, trawiastych lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych. Chwytanie, zabijanie, transport, niszczenie siedlisk i ostoi będących obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania może nastąpić na podstawie indywidualnego zezwolenia, wydanego przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska właściwego dla miejsca wykonywania czynności.

 

 
 

 

 

Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.
Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.
Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.
Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.
Kretołap Target. Pułapka pirotechniczna na krety, petardy.
Dodaj swoją opinię do produktu

Wybierz ocenę:

weryfikator
  • Bądź aktywny Dołącz do nas na Facebooku!

    Sprawdź

    Placeholder
  • Bądź na bieżąco Odwiedź nasz blog!

    Sprawdź

    Placeholder