Dokarmianie ptaków


Dokarmianie ptaków może dziwić na stronie Odstraszanie.pl. Pamiętaj jednak, że ptaki w ogrodzie to ekologiczna metoda na zwalczanie owadów. Dokarmianie ptaków zimą sprawia, że część z nich na wiosnę założy gniazda w Twojej okolicy. Wiosną ptaki będą karmić młode owadami, gąsienicami. Zimowe dokarmianie ptaków odwdzięczy Ci się nie tylko możliwością obserwacji tych osobliwych zwierząt, ale również tępieniem szkodników. Ptaki są bardzo skuteczne w eliminowaniu gąsienic, larw chrząszczy uszkadzających owoce i wielu innych szkodników. Odpowiednio dobrana karma dla ptaków pozwoli ptakom przetrwać zimę. Karmnik dla ptaków pozwoli im na spokojną biesiadę i posilanie się pokarmem. Jeśli nie chcesz się zastanawiać jak zrobić karmnik dla ptaków z drewna w naszej ofercie znajdziesz już gotowe drewniane karmniki. Przygotowana przez nas karma dla ptaków została specjalnie wyselekcjonowana by zapewnić przetrwanie ptakom w zimie.

Karmniki dla ptaków oferta

Ziarno dla ptaków, pokarm zimowy oferta

Dokarmiaj ptaki! Zatrudnij naturalnych pracowników by wytępić owady w ogrodzie!

Katalog

Nowość

Pokarm dla dzikich ptaków. Kolba z ziarnem, smakers dla ptaków 100g.

Pokarm dla ptaków w postaci mieszanki ziarna i suszonych owoców w formie kolby do zawieszenia. Smakers dla ptaków zimujących jest bogaty w składniki odżywcze chętnie wybierane przez ptaki. Masa netto: 100g (2x50g)

3,49 zł 2,89 zł

Zobacz

Nowość

Słonecznik dla ptaków, sikorek. Pokarm dla sikorek słonecznik czarny 1kg.

Słonecznik dla ptaków (sikorek) to nasiona zawierające wysokiej jakości tłuszcze roślinne stanowiące efektywne źródło zapasów energetycznych w czasie niedoboru naturalnego pokarmu. Nasiona słonecznika dla ptaków w wygodnym opakowaniu 1kg.

3,79 zł

Zobacz

Nowość

500g Walec tłuszczowy. Pokarm dla ptaków, sikorek w postaci walca.

Walec tłuszczowy dla ptaków to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno to wysoko energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. To idealny pokarm dla sikorek i innych małych, dzikich ptaków, gdy nie posiadasz karmnika. Masa netto: 500g.

4,99 zł

Zobacz

Nowość

Orzechy i kule tłuszczowe dla dzikich ptaków. Łańcuch dla ptaków na zimę.

Łańcuch dla ptaków. Uzupełniający pokarm dla ptaków dziko żyjących. Idealny sposób na dokarmianie dzikich ptaków w okresie zimowym. Kule tłuszczowe i orzeszki ziemne dla ptaków w formie łańcucha do zawieszania.

7,99 zł 4,99 zł

Zobacz

Nowość

Wielka kula tłuszczowa dla ptaków. Pokarm dla ptaków, duża pyza 500g

Kula tłuszczowa dla ptaków to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno wysoko energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. Kula tłuszczowa stanowi idealny pokarm dla sikorek i innych niewielkich ptaków zimujących. Duża pyza dla ptaków 500g.

5,29 zł

Zobacz

Nowość

Duża kula tłuszczowa dla ptaków. Pyza, pokarm dla sikorek na zimę 500g.

Duża kula tłuszczowa dla ptaków. Pyza to doskonały pokarm na zimę dla sikorek. Masa: 500g.

5,90 zł

Zobacz

BESTSELLER

1kg Pokarm dla ptaków zimujących. Ziarno dla ptaków, dla sikorek.

Wysokiej jakości pokarm dla ptaków na zimę. Ziarno dla ptaków zimujących zostało przygotowane z największą dbałością o jakość. Składniki nie zawierają GMO. Doskonały pokarm dla sikorek i innych małych ptaków zimujących w Polsce. Masa netto 1kg.

5,99 zł

Zobacz

Nowość

Czerwone orzechy dla ptaków na zimę. Pokarm dla dzikich ptaków zimujących.

Nieblanszowane orzechy ziemne zapewniają wszystko to, czego potrzebują ptaki, aby przetrwać nawet najcięższą zimę. Opakowanie 400g.

7,99 zł

Zobacz

Nowość

Karmnik dla ptaków na zimę do samodzielnego montażu. Zestaw dla dzieci.

Karmnik dla ptaków zestaw DIY do samodzielnego wykonania. Zestaw pozwala dzieciom wraz z rodzicami na samodzielne przygotowanie 3 karmników dla ptaków z szyszek wypełnionych wysokoenergetyczną karmą.

9,99 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków na zimę transparentny. Tuba na ziarno dla ptaków.

Karmnik dla ptaków w formie rury, walca do powieszenia. Karmnik sam dozuje pokarm, a wygodne żerdki pozwalają ptakom spokojnie pobierać pokarm. Przezroczysta tuba na pokarm dla ptaków pozwala ptakom dostrzec ziarno z daleka. Wysokość: 26cm, średnica 6,5cm.

14,70 zł

Zobacz

BESTSELLER

5kg Pokarm dla ptaków zimujących. Ziarno dla ptaków, dla sikorek.

Wysokiej jakości pokarm dla ptaków na zimę. Ziarno dla ptaków zimujących zostało przygotowane z największą dbałością o jakość. Składniki nie zawierają GMO. Doskonały pokarm dla sikorek i innych małych ptaków zimujących w Polsce. Masa netto 5kg.

19,50 zł

Zobacz

BESTSELLER

Karmnik dla ptaków na okno, szybę. Pokarm 1kg gratis.

Dzięki karmnikowi na okno Mały Ornitolog, który wykonany jest z przezroczystego plastiku ptaki będą dosłownie zaglądać do Twojego pokoju. Gratis mini atlas ptaków i pokarm dla ptaków na zimę 1kg!

24,99 zł 19,99 zł

Zobacz


Czym dokarmiać ptaki?

Wybieraj zawsze najwyższej jakości pokarm dla ptaków. Zadbaj o to by nie była to solona karma (orzeszki ziemne, paluszki, ziemniaki). Pokarm podawany ptakom nie może być również przetworzony. Najlepiej by były to opracowane przez specjalistów mieszanki ziaren, nasion i zbóż. Zapewni to zróżnicowanie oraz odpowiednią energię dla ptaków, które przylecą do Ciebie się posilić. Dobrze by skład pokarmu nie zawierał GMO oraz był zbadany pod kątem obecności metali ciężkich i pestycydów. Podawany pokarm musi być świeży, niezjełczały i niespleśniały.

Jak dokarmiać ptaki?

Przede wszystkim, gdy już zaczniesz dokarmiać, należy to robić regularnie, zwłaszcza zimą. Ptaki szybko się uczą i zapamiętują miejsca gdzie otrzymują pożywienie. Wykładane ziarno powinno być uzupełniane regularnie w miarę ubywania, tak by ptasia stołówka zawsze była pełna przysmaków.

Kiedy dokarmiać ptaki?

Możesz dokarmiać ptaki cały rok, jednak w ciągu roku nie będą korzystać z ziarna tak intensywnie jak zimą. Mają w ciągu roku mnóstwo bogatego i zróżnicowanego pokarmu. Wiosną gdy ptaki karmią młode wolą pokarm zwierzęcy (larwy owadów, ślimaki itp.). Zimą sytuacja jest zupełnie inna. Już późną jesienią, gdy temperatury zbliżają się do zera stopni, a z pól dawno zniknęły już rośliny uprawne i owoce, ptakom zaczyna brakować pokarmu. Sytuacja staje się groźna mroźną zimą gdy ptakom trudno o pokarm przez grubą pokrywę śniegu. To najlepszy czas na pomoc dla ptaków przez dokarmianie. Wykorzystaj ten czas na to by wspomóc ptaki pokarmem i cieszyć oczy ich widokiem, gdyż wtedy zmniejszają one dystans i stają się mniej płochliwe niż zwykle.