Dokarmianie ptaków


Dokarmianie ptaków może dziwić na stronie Odstraszanie.pl. Pamiętaj jednak, że ptaki w ogrodzie to ekologiczna metoda na zwalczanie owadów. Dokarmianie ptaków zimą sprawia, że część z nich na wiosnę założy gniazda w Twojej okolicy. Wiosną ptaki będą karmić młode owadami, gąsienicami. Zimowe dokarmianie ptaków odwdzięczy Ci się nie tylko możliwością obserwacji tych osobliwych zwierząt, ale również tępieniem szkodników. Ptaki są bardzo skuteczne w eliminowaniu gąsienic, larw chrząszczy uszkadzających owoce i wielu innych szkodników. Odpowiednio dobrana karma dla ptaków pozwoli ptakom przetrwać zimę. Karmnik dla ptaków pozwoli im na spokojną biesiadę i posilanie się pokarmem. Jeśli nie chcesz się zastanawiać jak zrobić karmnik dla ptaków z drewna w naszej ofercie znajdziesz już gotowe drewniane karmniki. Przygotowana przez nas karma dla ptaków została specjalnie wyselekcjonowana by zapewnić przetrwanie ptakom w zimie.

Czym dokarmiać ptaki?

Wybieraj zawsze najwyższej jakości pokarm dla ptaków. Zadbaj o to by nie była to solona karma (orzeszki ziemne, paluszki, ziemniaki). Pokarm podawany ptakom nie może być również przetworzony. Najlepiej by były to opracowane przez specjalistów mieszanki ziaren, nasion i zbóż. Zapewni to zróżnicowanie oraz odpowiednią energię dla ptaków, które przylecą do Ciebie się posilić. Dobrze by skład pokarmu nie zawierał GMO oraz był zbadany pod kątem obecności metali ciężkich i pestycydów. Podawany pokarm musi być świeży, niezjełczały i niespleśniały.

Jak dokarmiać ptaki?

Przede wszystkim, gdy już zaczniesz dokarmiać, należy to robić regularnie, zwłaszcza zimą. Ptaki szybko się uczą i zapamiętują miejsca gdzie otrzymują pożywienie. Wykładane ziarno powinno być uzupełniane regularnie w miarę ubywania, tak by ptasia stołówka zawsze była pełna przysmaków.

Kiedy dokarmiać ptaki?

Możesz dokarmiać ptaki cały rok, jednak w ciągu roku nie będą korzystać z ziarna tak intensywnie jak zimą. Mają w ciągu roku mnóstwo bogatego i zróżnicowanego pokarmu. Wiosną gdy ptaki karmią młode wolą pokarm zwierzęcy (larwy owadów, ślimaki itp.). Zimą sytuacja jest zupełnie inna. Już późną jesienią, gdy temperatury zbliżają się do zera stopni, a z pól dawno zniknęły już rośliny uprawne i owoce, ptakom zaczyna brakować pokarmu. Sytuacja staje się groźna mroźną zimą gdy ptakom trudno o pokarm przez grubą pokrywę śniegu. To najlepszy czas na pomoc dla ptaków przez dokarmianie. Wykorzystaj ten czas na to by wspomóc ptaki pokarmem i cieszyć oczy ich widokiem, gdyż wtedy zmniejszają one dystans i stają się mniej płochliwe niż zwykle.

Karmniki dla ptaków oferta

Ziarno dla ptaków, pokarm zimowy oferta

Dokarmiaj ptaki! Zatrudnij naturalnych pracowników by wytępić owady w ogrodzie!

Katalog

Nowość

Pokarm dla dzikich ptaków. Kolba z ziarnem, smakers dla ptaków 100g.

Pokarm dla ptaków w postaci mieszanki ziarna i suszonych owoców w formie kolby do zawieszenia. Smakers dla ptaków zimujących jest bogaty w składniki odżywcze chętnie wybierane przez ptaki. Masa netto: 100g (2x50g)

3,49 zł

Zobacz

Nowość

Słonecznik dla ptaków, sikorek. Pokarm dla sikorek słonecznik czarny 1kg.

Słonecznik dla ptaków (sikorek) to nasiona zawierające wysokiej jakości tłuszcze roślinne stanowiące efektywne źródło zapasów energetycznych w czasie niedoboru naturalnego pokarmu. Nasiona słonecznika dla ptaków w wygodnym opakowaniu 1kg.

3,79 zł

Zobacz

Nowość

Wielka kula tłuszczowa dla ptaków. Pokarm dla ptaków, duża pyza 500g

Kula tłuszczowa dla ptaków to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno wysoko energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. Kula tłuszczowa stanowi idealny pokarm dla sikorek i innych niewielkich ptaków zimujących. Duża pyza dla ptaków 500g.

4,99 zł

Zobacz

Nowość

500g Walec tłuszczowy. Pokarm dla ptaków, sikorek w postaci walca.

Walec tłuszczowy dla ptaków to bogaty w tłuszcze i wysokiej jakości ziarno to wysoko energetyczny pokarm, który pozwoli przetrwać zimę. To idealny pokarm dla sikorek i innych małych, dzikich ptaków, gdy nie posiadasz karmnika. Masa netto: 500g.

4,99 zł

Zobacz

BESTSELLER

1kg Pokarm dla ptaków zimujących. Ziarno dla ptaków, dla sikorek.

Wysokiej jakości pokarm dla ptaków na zimę. Ziarno dla ptaków zimujących zostało przygotowane z największą dbałością o jakość. Składniki nie zawierają GMO. Doskonały pokarm dla sikorek i innych małych ptaków zimujących w Polsce. Masa netto 1kg.

5,99 zł

Zobacz

BESTSELLER

5kg Pokarm dla ptaków zimujących. Ziarno dla ptaków, dla sikorek.

Wysokiej jakości pokarm dla ptaków na zimę. Ziarno dla ptaków zimujących zostało przygotowane z największą dbałością o jakość. Składniki nie zawierają GMO. Doskonały pokarm dla sikorek i innych małych ptaków zimujących w Polsce. Masa netto 5kg.

19,50 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków na kule tłuszczowe. Karmidło dla ptaków na pyzy, wieszane.

Wysokiej jakości karmnik na kule tłuszczowe. Karmnik dla ptaków mieści aż 4 standardowej wielkości (90g) kule tłuszczowe. Wymiary karmnika dla ptaków na pyzy: 11 x 25 x 10 cm

21,70 zł

Zobacz

Kule tłuszczowe dla ptaków. Pokarm dla sikorek, pyzy 35szt.

Kule tłuszczowe to karma dla dzikich ptaków w formie pyzy z tłuszczu wołowego z ziarnami zbóż. Kula tłuszczowa to cenne źródło zapasów energetycznych w czasie niedoboru naturalnego pokarmu. Opakowanie 35sztuk.

24,90 zł

Zobacz

Nowość

Kule tłuszczowe dla ptaków w karmniku. Pyzy dla ptaków w karmniku 4szt.

Kule tłuszczowe dla ptaków 4 sztuki w wygodnym karmniku, gotowe do zawieszenia. Powieszony karmnik z pyzami mieszczącymi aż 4 kule dla ptaków wystarcza na długo i nie wymaga częstej wymiany.

24,90 zł

Zobacz

BESTSELLER

Karmnik dla ptaków na okno, szybę. Pokarm 1kg gratis.

Dzięki karmnikowi na okno Mały Ornitolog, który wykonany jest z przezroczystego plastiku ptaki będą dosłownie zaglądać do Twojego pokoju. Gratis mini atlas ptaków i pokarm dla ptaków na zimę 1kg!

27,50 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków wieszany 500ml. Tuba na ziarno dla ptaków.

Wysokiej jakości wieszany karmnik dla ptaków w formie walca. Tuba na ziarno dla ptaków to jedna z najlepszych form higienicznego podania pokarmu dla ptaków. Tuba na ziarno dla ptaków 500ml.

29,99 zł

Zobacz

Bardzo duża tuba na ziarno dla ptaków (1l). Karmnik dla ptaków tuba 48cm.

Największa tuba na ziarno dla ptaków (48cm). Ten karmnik dla ptaków w formie rury, walca pomieści aż 1000ml, czyli ok. 1kg ziarna. Tuba na pokarm dla ptaków posiada aż trzy poziomy żerdek i 6 otworów do pobierania ziarna dla ptaków, umiejscowionych naprzemiennie.

37,90 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków do powieszenia 700ml. Duża tuba na ziarno dla ptaków.

Wytrzymały, duży karmnik dla ptaków w formie walca z żerdkami. Duża tuba na ziarno dla ptaków (29cm) to bardzo skuteczny sposób na dokarmianie ptaków. Pojemność karmnika na ptaki 700ml.

37,99 zł

Zobacz

 25kg Pokarm dla ptaków uniwersalny. Ziarno dla ptaków, mieszanka.

Wysokiej jakości uniwersalny pokarm dla ptaków. Odpowiednio dobrana mieszanka ziaren to doskonała karma dla ptaków całoroczna. Pozwoli dokarmiać ptaki przez cały rok. Domieszka nasion oleistych zapewnia energię pozwalając ptakom przetrwać zimę. Waga 25kg.

49,75 zł

Zobacz

Drewniany karmnik dla ptaków do powieszenia. Karmidło dla ptaków z drewna.

Karmnik dla ptaków z drewna cedrowego w formie karmidła do powieszenia. Wykonany z wysokiej jakości drewna cedrowego, które charakteryzuje duża odporność na warunki atmosferyczne i szkodniki (korniki itp.). Alternatywa dla plastikowej tuby na ziarno dla ptaków. Przezroczysta obustronnie szyba plexi pozwala ptakom dostrzec ziarno. Pojemność karmidła dla ptaków 600ml.

57,90 zł

Zobacz

Metalowy karmnik domek dla ptaków do powieszenia. Czerwone karmidło dla ptaków.

Podwieszany karmnik dla ptaków w formie czerwonego domku. Nowoczesne wzornictwo pozwala na nietypowy i wyróżniający się sposób dokarmiania ptaków. Podwieszany karmnik dla ptaków pojemność 1000ml.

59,90 zł

Zobacz

Drewniany karmnik dla ptaków w kształcie domku. Karmnik dla sikorek.

Karmnik w kształcie domku do zawieszenia przeznaczony dla małych ptaków np. sikorek, dzwońców, kowalików, czyży, trznadli, wróbli itp.. Podwieszany karmnik dla ptaków pojemność 1400ml.

59,90 zł

Zobacz

Drewniany karmnik dla ptaków z daszkiem. Podwieszane karmidło dla ptaków.

Drewniany karmnik dla ptaków z lakierowanego ekologicznie drewna sosnowego przeznaczony jest do dokarmiania większości drobnych gatunków ptaków śpiewających pozostających lub przylatujących do naszego kraju w okresie zimowym.

67,90 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków Typ Sikorka

Karmnik dostosowany dla mniejszych ptaków. Przez odpowiedni wybór pokarmu będzie odwiedzany przez poszczególne gatunki ptaków. Może być odwiedzany przez wiele gatunków ptaków. Wyposażony jest w 2 haczyki służące do zawieszenie kul pokarmowych, bądź słoniny. Przeznaczony do montażu na ścianach budynków oraz na pniach drzew.

68,95 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków Typ Jemiołuszka

Karmnik typ Jemiołuszka dzięki swojej budowie może być powieszony jak i ustawiony na płaskiej powierzchni. Przez odpowiedni wybór pokarmu będzie odwiedzany przez poszczególne gatunki ptaków. Może być odwiedzany przez wiele gatunków ptaków. Wyposażony jest w 2 haczyki służące do zawieszenie kul pokarmowych, bądź słoniny. Przeznaczony do montażu na ścianach budynków oraz na pniach drzew.

77,95 zł

Zobacz

25kg Najlepszy pokarm dla ptaków na zimę. Mieszanka, karma dla ptaków zimujących.

Zimowa karma dla ptaków zawierająca nasiona oleiste oraz ziarna zbóż. Idealny pokarm dla sikorek i innych ptaków przylatujących do karmnika. Pokarm dla ptaków w worku 25kg.

89,00 zł

Zobacz

Karmnik dla ptaków Typ Profesor

Model Profesor powstał na podstawie modyfikacji projektu karmnika typu Jemiołuszka. Celem zmian było stworzenie karmnika przeznaczonego do badań naukowych nad wybiórczością pokarmową ptaków w okresie zimowym na terenie całej Polski. Zawiera on 4 tacki pokarmowe na różne rodzaje pokarmu.

133,00 zł

Zobacz