Pomimo, iż w sennikach ptasie odchody symbolizują pieniądze, w życiu realnym zazwyczaj generują straty finansowe. Ich usuwanie często wiąże się z poświęconym czasem. Jeśli jesteśmy właścicielem posesji oczyszczanie elewacji czy elementów architektonicznych to regularny koszt jaki trzeba ponosić co jakiś czas. Ptasie odchody mają kwaśny odczyn niszczący wiele powierzchni. Piasek konsumowany przez ptaki w celu lepszego trawienia spożywanych pokarmów również nie ułatwia sprawy podczas usuwania odchodów z powierzchni lakierowanych.
 
Problem ptasich odchodów może dotyczyć każdego, poczynając od kierowcy, zarządcy obiektu, a kończące na właścicielu mieszkania. Nie jest istotne czy ptasie odchody znajdą się na samochodzie, na balkonie czy elewacji budynku. W każdym z tych przypadków mogą wyrządzić równie poważne uszkodzenia. Ptasie odchody nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale jak można przeczytać w innych artykułach, są bardzo niebezpieczne. Rozsiewają liczne bakterie, oraz stanowią źródło niebezpiecznych chorób, zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Dlatego zanim zabierzemy się do sprzątania ptasich odchodów warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt ochronny, który pozwoli uniknąć bezpośredniego kontaktu z nieczystościami.

Dlaczego usuwać ptasie odchody?
  1. odchody gołębi i innych ptaków są bardzo kwaśne i mogą powodować korozję materiałów budowlanych,
  2. regularne czyszczenie ptasich odchodów to strata cennego czasu jeśli robisz to sam lub zbędne koszty ponoszone co roku w przypadku gdy wykonuje to za Ciebie firma zewnętrzna - raz zainstalowana prawidłowo siatka na gołębie zwraca się po pewnym czasie.
  3. gniazda gołębi i duże nagromadzenie ich odchodów to podwyższone ryzyko pożaru,
  4. odchody gołębi mogą tworzyć śliską powierzchnię i spowodować groźne pośliźnięcia,
  5. gołębie, ich odchody i gniazda to źródło groźnych chorób i pasożytów (ptasia grypa, choroby pasożytnicze, grzybice, salmonelloza, borelioza przenoszona przez obrzeżki, reakcje alergiczne)
  6. suszone odchody gołębi mogą zapychać systemy wentylacyjne, a powstały z nich pył przenoszony tą drogą po budynku jest źródłem potencjalnych infekcji,
  7. odchody gołębi mogą zanieczyścić produkcję żywności i powodować infekowanie żywego inwentarza.

W usuwaniu ptasich odchodów pomagają specjalne środki. Zawierają substancje pozwalające na rozpuszczenie i oddzielenie odchodów od powierzchni, którą chcemy oczyścić. Ich skład jest bezpieczny dla większości powierzchni i nie uszkadzają podłoża.

Jak czyścić ptasie odchody przy użyciu preparatu?

1. Spryskaj zabrudzoną powierzchnię
2. Odczekaj 2 minuty
3. Dokładnie przetrzyj powierzchnię wilgotną szmatką lub przy trudniejszych do usunięcia zabrudzeniach szczotką o twardym włosiu (nie w przypadku samochodu i powierzchni lakierowanych)
4. W razie konieczności powtórz zabieg.

Popularne kategorie