odstraszacz myszy czy działa


Ultradźwiękowy odstraszacz kun czy działa?

Najczęściej popełniane błędy podczas użytkowania odstraszaczy na kuny

W przypadku odstraszania kun z domu ludzie często popełniają podstawowy błąd. Wiedzą jedynie, że kuna domowa jest na poddaszu. Nie sprawdzają którędy zwierzę dostaje się na strych. Kupują 1 najtańszy odstraszacz ultradźwiękowy znaleziony w internecie i bez przeanalizowania sytuacji stawiają go w przypadkowym miejscu. Później w świat idą błędne opinie, że ultradźwięki na kuny rzekomo nie działają. Nie tędy droga do sukcesu!

Ochrona domu przed kunami


W celu ochrony domu zawsze rekomenduje stworzenie pełnego systemu zabezpieczeń na kuny. W innym wypadku to trochę tak jakbyśmy chcieli stworzyć system antywłamaniowy do domu i podłączyli go tylko do jednych drzwi wejściowych, a złodziej wchodzi przez piwnicę. Ultradźwięki nie przechodzą przez ściany, więc w jednym pomieszczeniu, które chcemy chronić powinno znajdować się przynajmniej 1 takie urządzenie. Tak samo z elewacją budynku - każda ściana powinna być chroniona. Na niewiele się zda zabezpieczenie jednej strony domu bez zabezpieczenia pozostałych. Znaczenie ma również kierunkowość działania urządzenia, tak by sygnał ultradźwięków był wysyłany w odpowiednią stronę.

jak zamontować odstraszacz kun


Chcesz odstraszać kunę? - Nie wyłączaj odstraszaczy!


Kolejnym często popełnianym błędem jest wyłączanie urządzeń. Wyjeżdżasz na urlop i wyłączasz urządzenia. BŁĄD!!! Odstraszacze kun powinny działać non-stop, 24h/dobę przez 365 dni w roku. Kuny nie mają urlopu czy dni wolnych. To drapieżniki, które działają cały czas i jeśli jakieś miejsce szczególnie przypadnie im do gustu to albo wrócą tam te same osobniki, albo przyjdą inne osobniki wiedzione zapachem tych, których udało nam się pozbyć. Jeśli zamontowałeś odstraszacze, nie odłączaj ich! To niskie koszty zużycia energii- szacunkowo około 3zł miesięcznie od urządzenia za pełen system ochrony domu przed kunami. Koszty zniszczeń mogą być znacznie wyższe!

miejsce montażu odstraszacza na kuny

Przed zamontowaniem odstraszaczy należy również usunąć z elewacji przedmioty lub elementy wyposażenia ułatwiające kunom przedostanie się na dach. Należy zlikwidować pergole, pnącza, gałęzie drzew dochodzące do domu, dzięki którym kuna dostaje się na poddasze niczym zwinny ninja. Skok na wysokość 5m i odległość blisko 10m dla kuny nie stanowi większego problemu. Dodatkowo wejście kuny do domu należy zablokować poprzez montaż kolców na kuny. Takie kolce zabezpieczą rynny przed wspinaniem się kun na dach domu.

 kolce na kuny, jak działają kolce na kuny, kolce przeciw kunom

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odstraszaniu kun sprawdź:

Popularne kategorie