Jak złapać mysz i pozbyć się szczura. 

 

Poniższych 11 punktów stanowi porady dotyczące skutecznej deratyzacji z wykorzystaniem trutki na szczury i stacji deratyzacyjnych. Poniższe wskazówki pochodzą z wieloletniej praktyki deratyzacyjnej w zwalczaniu gryzoni. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, żebyś mógł cieszyć się w 100% skutecznością naszych produktów.

 

1. Sukces deratyzacji zależy od szczegółowej inspekcji. Przed założeniem jakiegokolwiek karmnika deratyzacyjnego najlepiej jest przeanalizować sytuację. Zapytaj samego siebie: “gdzie gryzonie zdobywają jedzenie i wodę?”, “gdzie gryzonie mają swoje schronienia?”. Pomyśl o dostępnych w okolicy źródłach ciepła, zacisznych miejscach (zacienione, trudno dostępne wąskie ścieżki).

 

2. Gryzonie są aktywne nocą. W poruszaniu pomaga im węch, słuch oraz dotyk odbierany włoskami czuciowymi (wibrysami) umieszczonymi na pyszczku. Nocą poruszają się chętnie wzdłuż ścian. Wyobraź to sobie! Bodźce dotykowe odbierane przez długie wąsy pozwalają im poruszać się wzdłuż nich jakby trzymały się poręczy.

 

3. Gdy już wybadasz sytuację znajdź miejsca z widocznymi śladami aktywność gryzoni (ŚAG). Wskazywać będą na to odchody, pozostawiona sierść, poniszczone materiały wykorzystywane do budowy gniazda, widoczne ślady moczu, intensywny ”mysi zapach”. Takie miejsca powinny być dla Ciebie jak czerwone baloniki na mapie Google oznaczające miejsce docelowe. Tu zastawisz pułapkę na myszy lub szczury.

 

4. Jeśli to możliwe, zlokalizuj swoje stanowisko deratyzacyjne zaraz obok aktywnych ścieżek poruszania się gryzoni. Ominięcie ulubionej ścieżki kolonii gryzoni może zmniejszyć efektywność deratyzacji.

 

5. Po ustawieniu stacji deratyzacyjnej w wyznaczonym stanowisku deratyzacyjnym nie powinno się zmieniać lokalizacji karmnika. Gryzonie to neofoby - nie lubią nowych przedmiotów i zmian w otoczeniu. Pozwól przyzwyczaić się gryzoniom.

 

6. Jeśli tradycyjne karmniki deratyzacyjne nie zdają egzaminu możesz wykorzystać inne rodzaje stacji deratyzacyjnej. Może w Twoim przypadku sprawdzi się stacja w kształcie kamienia.

 

7. Rozpocznij przyzwyczajanie gryzoni umieszczając w karmniku deratyzacyjnym przynętę sporządzoną z pożywienia, które znają - dostępnego w otoczeniu. Następnie gdy zauważysz ubywanie zanęty umieść w karmniku zanętę przypominającą w swej postaci trutkę. Dostępne są na rynku wabiki na szczury i myszy w postaci woskowych bloczków przypominających trutkę na szczury w formie kostki. Przykładem może być tutaj bardzo skuteczny Wabiwax.

 

8. Poszukuj nowych obszarów zapewniających gryzoniom schronienie. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek  ślady (ŚAG) umieść tam karmnik deratyzacyjny postępując jak w punkcie 6.

9. Zebranie (tylko w rękawiczkach) odchodów gryzoni i umieszczenie ich przy wejściu stacji  może zmniejszyć podejrzliwość szczurów i myszy i zachęcić do zapoznania się z karmnikiem deratyzacyjnym.

 

10. W przypadku szczurów norweskich możesz zebrać trochę ziemi z wejścia do zlokalizowanej norki - jest silnie nasączona moczem szczura. Taka ziemia może posłużyć jako zachęta do odwiedzenia karmnika deratyzacyjnego.

 

11. Szczury często jeśli znają pochodzenie pożywienia stołują się grupowo pozostawiając przy tym ślady zapachowe. Wykorzystaj to i zachęć jak największą ilość gryzoni do jednoczesnego pożywienia się w karmniku deratyzacyjnym. Im więcej gryzoni jednorazowo pobierze trutkę tym lepiej! Jeśli w okolicy dostępne są opakowania po żywności, kartony, kawałki drewna z widocznymi śladami aktywności gryzoni wykorzystaj je. Umieść je wewnątrz i w pobliżu karmnika deratyzacyjnego. Dla szczurów istotne jest rozpoznanie terenu - musisz im to ułatwić.

 

Podsumowanie

Często nawet zastosowanie najlepszych stacji deratyzacyjnych i rekomendowanych trutek w walce z tak inteligentnymi gryzoniami jak szczury nie dają pożądanego efektu bez odpowiedniej strategii działania. Jak w każdej wojnie - najpierw trzeba poznać wroga. Potem rozpoznać gdzie stacjonuje i poznać jego zwyczaje. To pomaga stworzyć efektywną strategię zwalczania gryzoni. Mam nadzieję że ta synteza praktyk deratyzacyjnych pozwoli Ci skutecznie pozbyć się szczura z domu i każdego innego miejsca, w którym wystąpił problem ze szczurami.

Popularne kategorie