Pułapki na krety.
 
Ten kto ma własny ogród na pewno nie raz przekonał się jaką nieprzyjemność potrafią sprawić te małe ssaki. Poranny widok wykopanych kretowin w najlepszym wypadku może nas wprowadzić w nieodpowiedni nastrój. Z pozoru drobny i włochaty zwierzak zdolny jest sprostać nie jednemu warzywniakowi na swojej krętej ścieżce. Pulchna i żyzna gleba to jedno niekończące się dla kreta obfite miejsce z dostępem do pożywienia. Kiedyś zielony i równy trawnik po odwiedzinach kreciej rodziny może nabawić się nierówności. Podgryzione korzenie krzewów i kwiatów spowodują ich gnicie co w konsekwencji sprowadzi nasz ogród do rangi mało atrakcyjnego miejsca.   

O kretach słów kilka.

Kret europejski a dokładniej (Talpa europaea) to stworzenie niedużych rozmiarów dochodzących do 20 centymetrów i wadzę 120 gram. Nasz śmiałek nie zważa jednak na swoje proporcje ciała, dzięki silnym łapom z zakrzywionymi do tyłu pazurami potrafi jednej nocy wykopać 20 metrów tuneli i uformować aż 30 kopców! Zamieszkuje głównie gleby próchniczne, wilgotne bogate w pożywny dla niego pokarm. Do zbudowania swojego podziemnego legowiska wybiera najczęściej mech i trawę, jego legowisko pełni również funkcję spiżarni w której magazynuje rośliny oraz dżdżownice z sparaliżowane jego jadowitą śliną tak aby nigdzie nie uciekły.

Zwalczanie kretów. 
 

Sposobów na walkę z kretami jest tak naprawdę kilka. Poniżej postaramy się Państwu przedstawić kilka rozwiązań które pomogą pozbyć się „kreciego problemu”. Podczas walki z kretami pamiętajmy jednak o tym że są one pod ochroną i nie można ich zabijać. 

Wibracyjne odstraszanie kretów.

 

Krety jako zwierzęta o wyostrzonym zmyśle słuchu oraz ogonie czułym na drgania są wyjątkowo podatne na dźwiękowo-wibracyjne odstraszacze. Wybór jednego z poniższych rozwiązań może okazać się celną decyzją.

 

Sejsmiczny odstraszacz kretów niemieckiej firmy Kemo 1000 

 
czym odstraszyć krety

Odstraszacz kretów KEMO M069N jest wodoodporny. Emituje w krótkich odstępach czasu agresywne drgania sejsmiczne odbierane przez krety i nornice jak trzęsienie ziemi. Zwierzęta przerażone uciekają z obszaru objętego działaniem odstraszacza kretów. Jeden moduł obejmuje swym działaniem obszar o powierzchni ok. 1.000 m² ogrodu.

 

Odstraszacz kretów 1000  .

 solarny odstraszacz kretów

Kolejny odstraszacz który chcemy Państwu zaproponować to solarny odstraszacz kretów. Nie wymaga on zasilania w postaci baterii, w górnej części urządzenia został zamontowany panel słoneczny który ładuję odstraszacz. Częstotliwość emitowanych wibracji i dźwięków to 400-1000 Hz. Odstraszacz działa 24h/dobę. 

 

Odstraszacz kretów 1500 m2.

 wibracyjny odstraszacz kretów

Jest to najbardziej zaawansowany wibracyjno-dźwiękowy odstraszacz na krety w naszej ofercie. Cechuję go zwiększony zasięg działania oraz podwyższona częstotliwość emitowanych dźwięków i wibracji do 20 sekund. Pasmo przenoszenia to 300-1000 Hz. 

 

Wszystkie trzy odstraszacze najlepiej działają w ziemi wilgotnej i gliniastej, w przypadku ziemi suchej i piaskowej efekt przewodzenia fal dźwiękowych i wibracji może być mniejszy nawet o połowę.

 

Pułapki na krety.

 

Łapka na krety model 1

 łapka na krety

Uniwersalne rozwiązanie wykorzystujące mechanizm zapadkowy. Łapkę należy umieścić wewnątrz kopca lub korytarza, niczego nieświadomy gryzoń dotykając blaszki doprowadzi do uruchomienia mechanizmu który go zakleszczy i uniemożliwi dalsze poruszanie. 

 

Łapka na krety Defenders STV 306

 łapka na krety

Pułapka renomowanego Brytyjskiego producenta STV. Mechanizm zakleszczający działa podobnie jak w modelu 1. Łapkę na krety należy zamontować wewnątrz korytarza lub tunelu wykopanego przez kreta. 

Pułapka na kreta - żywołapka na kreta

pułapka na kreta, żywołapka na kreta, żywołapka
Pułapka zbudowana jest z rurki PCV z obustronnie zamontowanymi zapadkami. Pułapkę należy umieścić w korytarzu używanym rzez kreta do przemieszczania się pod ziemią. Kret, który wejdzie do pułapki nie może już z niej wyjść, gdyż zapadki można otworzyć tylko od zewnętrznej strony. Ten prosty mechanizm stanowi o skuteczności i niezawodności mechanizmu żywołapki. O złapaniu kreta sygnalizuje zmiana położenia sygnalizatora - stalowej łapki.

Preparat na krety

preparat na krety

Specjalnie skomponowana mieszanina została opracowana w taki sposób, aby żaden kret czy nornica nie mogły wytrzymać jej zapachu. Odstraszacz kreta i nornic AROX w formie płynu przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz. W celu długotrwałego, skutecznego działania zaleca się zastosowanie środka na krety AROX w połączeniu z wibracyjnymi odstraszaczami kretów dostępnymi w naszej ofercie.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

 

Popularne kategorie