żywołapka


Jak odstraszyć koty? Odstraszacz kotów. 

Dowiedz się co odstrasza koty, jakiego zapachu nie lubią. Poznaj skuteczne metody na odstraszanie kotów pomocy sprawdzonych sposobów.

Koty są niezależne, dumne, poruszają się z gracją. Jednak z uwagi na swą zwinność i gibkość, są w stanie dotrzeć do miejsc, w których niekoniecznie ich obecność jest pożądana. Załatwiając się w przydomowych piaskownicach czy buszując po składzikach dają się we znaki wielu właścicielom posesji. Wówczas z pomocą przychodzą sprawdzone metody odstraszania kotów, posiadające pozytywne opinie. 

odstraszanie kota z ogrodu


Zniszczone rabaty czy woń kociego moczu, lub marcowanie kotów potrafi wyprowadzić niejednego z równowagi. Pamiętaj jednak, że „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” (Ustawa o ochronie zwierząt, 1997). Naszym obowiązkiem jest więc o nie dbać i odpowiednio traktować. Jeśli jednak chcemy się pozbyć „dzikiego lokatora” pamiętajmy o tym, że należy zrobić to humanitarnie, bez wyrządzaniu zwierzęciu krzywdy.

odstraszanie kotów


Czym odstraszyć koty?

Odstraszacze kotów dźwiękowe i ultradźwiękowe.

Gdy szczególnie doskwiera Ci problem z kotem w ogrodzie polecamy urządzenia z możliwością wkopania w ziemię. Są one wyposażone z czujniki ruchu, uruchamiające głośniki, z których w zależności od modelu wydobywają się dźwięki o wysokich tonach – Mega Sonic Cat&Dog repeller STV620 lub ultradźwięki – Mega Sonic Cat Repeller firmy STV610 (urządzenia te można również zawiesić). Innym skutecznym rozwiązaniem może okazać się Mega-Sonic Cat Repeller STV606. Część dostępnych urządzeń posiada wbudowane diody stroboskopowe, które dodatkowo wzmacniają efekt odstraszacza. Pełna oferta odstraszaczy dostępna jest TUTAJ.

Odstraszacz kotów STV606

odstraszanie-kotów-odstraszacz-na-koty-stv-606

Odstraszacz kotów STV610
Odstraszacz kotów STV620

odstraszacz kotów stv 620

Wodny odstraszacz kotów

Ciekawą pozycją w ofercie jest wodny odstraszacz kotów. Odstraszacz wykrywa zbliżające się zwierzę, za pomocą fotokomórki, po czym przez 5 sekund spryskuje je wodą na odległość do 10m. Warto zauważyć, że strefa chroniona roztacza się na 100m2, co daje spory zasięg ochrony. Celem uruchomienia wymagane jest podłączenie do strumienia wody (wąż ogrodowy) oraz użycie 4 baterii AA.

JET-SPRAY REPELLER STV414 

wodny odstraszacz kotów

 

Jeśli zależy Ci na urządzeniu mobilnym, warto pochylić się nad zaletami „pistoletu” przeciw kotom Mega Sonic Scatter-Cat, który emituje ultradźwięki (lub do wyboru dźwięki) oraz światło lasera. To lekkie urządzenie jest bardzo proste w użyciu, wystarczy skierować w kierunku kota, nacisnąć na spust i gotowe.

Przenośny odstraszacz kotów MEGA-SONIC SCATTER-CAT

odstraszacz na koty

Maty ochronne, kolce na koty.

Maty ochronne i kolce na koty to plastikowe listwy z kolcami, które pozwalają zabezpieczyć miejsce przed wchodzeniem kotów. Konstrukcja kolców nie rani ich łap, a jednocześnie staje się barierą przed wskakiwaniem na murki i gzymsy, płoty, poręcze czy rury itp.

Mata duża STV 23cm x 9cm

mata ochronna na kota, kolce na koty

Rośliny odstraszające koty

Co może zrobić właściciel wypielęgnowanego ogrodu jeśli chce się pozbyć wałęsających się kotów z sąsiedztwa? Jednym ze sposobów na koty w ogrodzie jest sadzenie roślin, których nie lubią koty. Wydzielają one zapach, którego nie lubią koty. Jakie rośliny odstraszają koty?:

    • Lawęda wąskolistna (Lavandula angustifolia)
    • Ruta zwyczajna (Ruta graveolens)
    • Kocanka włoska (Helichrysum italicum)
    • Bodziszek bałkański (Geranium macrorrhizum)
    • Coleus canina lub Plectranthus caninus


Preparat, spray odstraszający koty

Spośród metod odstraszających nie sposób nie wspomnieć o preparatach odstraszających koty. Są to zazwyczaj granulki do rozsypywania na grządkach, lub spray na koty. Środki te mają za zadanie eliminować niewłaściwe nawyki i przyzwyczajenia kotów. Minusem tego rozwiązania jest konieczność częstego powtarzania zabiegu. Preparaty dość szybko parują i po pewnym czasie tracą swoje właściwości. Ponowne użycie środków odstraszających koty na zewnątrz jest wymagane po każdych opadach deszczu.

Podsumowanie

Wyżej wymienione metody odstraszania kotów,  są bezpieczne dla zwierząt, nie wyrządzają kotom krzywdy, a jedynie maja za zadanie zniechęcić je do chodzenia po naszym terenie.

Pamiętajmy też, aby zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się kotów na naszym terenie nie zapewniajmy zwierzętom dostępu do pokarmu i wody. Udostępniając im choćby otwarte śmietniki dajemy swojego rodzaju przyzwolenia, a nawet i zaproszenie do grasowania po ogródku czy piwniczkach,  w takiej sytuacji nie można mieć pretensji do zwierzęcia, że chce się do nas wprowadzić na dobre. Z uwagi na fakt, że koty to naturalni wrogowie gryzoni, warto też zastanowić się czy nie warto pogodzić się z ich obecnością - może odwdzięczą się ochroną naszego domu przed myszami?


 © odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved. 

 

Popularne kategorie