mrówki w domu zwalczanie

Co na mrówki? Skuteczny sposób na mrówki.

Organizując letni piknik możemy liczyć na to że mrówki będą pierwszymi nieproszonymi gośćmi którzy się na nim zjawią. Mrówki jako przedstawiciele najliczniejszej grupy owadów na świecie zdominowały prawie wszystkie kontynenty naszej planety. Możemy je spotkać na słonecznych wybrzeżach Kalifornii, przemierzając rozgrzane piaszczyste pustynie Afryki na lasach eukaliptusowych Australii kończąc. Jedynie Antarktyda i Arktyka oparły się ich niekończącej ekspansji która trwa nieprzerwanie od ponad 130 milionów lat.

Mrowisko - jeden wielki super organizm.


Siła tych małych owadów tkwi w grupie. Podobnie jak ludzie tworzą struktury potrafiąc wykonywać zadania które niebyły by osiągalne dla pojedynczych jednostek. Każda mrówka ma szczególnie przydzieloną rolę w koloni której się trzyma. Poszczególne osobniki umieją oszacować swój wiek, wiedząc że pozostało im raptem kilkanaście dni życia są w stanie podjąć się wyjątkowo ciężkich i ryzykownych zadań. Wszystko to po to aby młodsze mrówki nie musiały narażać swojego życia na niebezpieczeństwo. Matka natura w toku ewolucji wyewoluowała 12 tysięcy oddzielnych gatunków które są przystosowane do różnych warunków w jakich przyszło im funkcjonować. Warto tutaj nakreślić jeden z gatunków Paraponera clavata nazywaną mrówką pociskiem. Ten rodzaj mrówek pochodzi z tropikalnych deszczowych lasów Amazonii, osiąga długość ciała do dwóch i pół centymetra co czyni ją największym przedstawicielem mrówek. Ukąszenie tego insekta jest porównywalne do bólu wywołanego podczas postrzału z pistoletu. W skali bólu Schmidta Paraponera zajmuje chwalebne pierwsze miejsce pozostawiając swoich konkurentów daleko w tyle. 

Kilka ciekawych faktów.

- Pojedyncza mrówka jest w stanie podnieść nawet 20 krotność wagi swojego ciała.

- Mrówki nie słyszą, do "nasłuchiwania" wykorzystują wibrację.

- W komunikacji posługują się feromonami, wysyłając krótkie informacje są wstanie informować się wzajemnie o niebezpieczeństwie czy też lokacji pożywienia.

- Pojedyncze mrówki żyją zazwyczaj kilka tygodni, królowa natomiast może żyć kilkanaście lat, najstarsza odkryta królowa miała 28 lat!

- Jeżeli jedyna królowa koloni zginie, całemu mrowiskowi zostanie raptem kilka miesięcy życia. 


no pest na mrówki

Co na mrówki? Jak pozbyć się mrówek?Mrówki potrafią pojawić się w domu człowieka w najmniej oczekiwanym tego momencie. Małe rozmiary ciała pomagają im przedostać się poprzez najmniejsze szpary, wabione słodkim zapachem w cukierniczce podążają za źródłem pożywienia. Jakich preparatów użyć by pozbyć się mrówek? Co na mrówki?

Proszek na mrówki

Effect proszek na mrówki to środek owadobójczy przeciw mrówkom w ekonomicznym wiaderku 500g. Posiadasz mrówki w ogrodzie? Duża ilość pozwala zlikwidować kolonię mrówek i zniszczyć powstające na terenie ogrodu kopce. Preparat na mrówki Effect działa kontaktowo.

proszek na mrówki effect


Innowacyjny proszek na mrówki marki NO PEST
- granulki preparatu na mrówki posiadają niebieski kolor by łatwiej odróżnić insektycyd od rozsypanej soli czy cukru stosowanych w domach. Posiada również dodatek najbardziej gorzkiej substancji na świecie co dodatkowo sprawia, że jest bardziej bezpieczny w stosowaniu niż inne prepraraty gdy masz dzieci lub zwierzęta domowe, które mogłyby przypadkiem spożyć preparat. Poręczne opakowanie w formie butelki z rączką mieści 1kg proszku. Taka ilość pozwala zwalczyć nawet do 100 gniazd!

najlepszy proszek na mrówki
Środki w sprayu, aerozole i opryski

Środki i preparaty na mrówki - to skuteczny sposób by szybko i skutecznie pozbyć się mrówek. Spośród dostępnych na rynku środków owadobójczych poniżej przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

Effect Uniwersalny Środek Owadobójczy

spray owadobójczy effectEffect środek owadobójczy dwuskładnikowy w aerozolu

effect aerozol

Oprysk na mrówki - środek w koncentracie do wykonania oprysku owadobójczego

oprysk na mrówki
Żel na mrówki Advion - trutka pozwalająca wyeliminować szybko całą kolonię mrówek

advion na mrówki

Co na mrówki faraona?

Skuteczna trutka wabiąca z żelem No Pest Foval Gel Plus w trójkątnych karmnikach pozwoli zwalczyć wszystkie mrówki występujące w domu i ogrodzie. Preparat świetnie nadaje się do zwalczania mrówek faraona i może być bezpiecznie użyty w mieszkaniach i domach. Jest zamknięty w łatwym do ustawienia w kącie i wzdłuż ścian pojemniku. Żel dodatkowo posiada zabezpieczającą przed spożyciem gorzką substancję. Kilka dni i mrówki znikną.

trutka na mrówki faraona


 
 

Szukasz sposobu na mrówki w ogrodzie?
 

 

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Popularne kategorie