Jak pozbyć się much?

Muchy to owady przebywające wszędzie tam gdzie znajduję się człowiek, towarzyszą nam od tysięcy lat dokuczając i kąsając zarówno nas jak i nasze zwierzęta. Możemy je spotkać w obszarach miejskich jak i wiejskich. Przyciągane pozostawionymi odpadami, składają jaja poszerzając swoją populację.

Mucha domowa.

Mucha domowa to owad szeroko występujący na całym świecie, szczególnie upodobała sobie siedliska ludzkie gdzie ma nieograniczony dostęp do pożywienia i idealne warunki do rozmnażania. Mucha którą spotkamy w naszych mieszkaniach i domach to statycznie aż w 91% przypadków musca domestica, główny sprawca nieprzespanych nocy i porannych pobudek. Większość latających owadów posiada dwie pary skrzydeł, mucha jest tutaj wyjątkiem gdyż dysponuję ona tylko jedną parą. Nie przeszkadza jej to jednak w żaden sposób w lataniu, w powietrzu wykazuję się niezwykłą płynnością i zręcznością. Bez problemu porusza się od lewej do prawej strony, w górę i w dół a nawet do tyłu, uderzając skrzydłami do 200 razy na sekundę! Swoje krótkie bo raptem 30 dniowe życie spędza na poszukiwaniu pożywienia i w przypadku samic próbie złożenia jaj a może ich złożyć nawet do 100 dziennie. 

Wczesny okres wiosenny oraz letni sprzyjają aktywności much, albowiem są to owady ciepłolubne, szukające za dnia miejsc nagrzanych i nasłonecznionych. W nocy wybierają miejsca zimne i trudno dostępne, jak piwnice, poddasza, stodoły gdzie mogą odpocząć i zregenerować energię przed kolejnym intensywnym dniem. W okresie jesieni i zimy są w stanie wprowadzić swoje ciało w stan hibernacji tak aby przetrwać dotkliwie niskie temperatury. Ciężką zimę przetrwa raptem skromny procent populacji, ale to w zupełności wystarczy do jej pełnej odbudowy w okresie raptem kilku tygodni podczas okresu wiosennego. Cykl ten bezustannie trwa od ponad 200 milionów lat.

Niebezpieczne choroby. 

Te domowy insekty potrafią przenieść cały szereg chorób zakaźnych. Bakterie, wirusy, pierwotniaki czy nawet nicienie mogą znaleźć się na pojedynczym owadzie. Łącznie muchy mogą rozprzestrzenić ponad 100 różnych patogenów tych mniej groźnych jak i tych zagrażających życiu ludzkiemu. Najczęstszymi chorobami roznoszonymi przez te owady są choroby wywołujące biegunkę wraz z ogólnym osłabieniem organizmu. Dur brzuszny, cholera, gruźlica, bakterie salmonelli a nawet wąglik to tylko niektóre z chorób znajdujących się na niechlubnej liście tych owadów. Mucha domowa potrafi przenosić choroby na kilka różnych sposobów, infekcja nie następuje podczas ukąszenia jak u komara podczas wstrzyknięcia patogenów. Muchy roznoszą choroby wymiotując na pożywienie które mają zamiar spożyć, robią tak bowiem posiadają aparat liżąco-ssący za pomocą którego mogą przyjmować pokarm tylko w postaci płynnej. Enzymy zawarte w ich ślinie rozpuszczają i zmiękczają pokarm w ciągu kilku minut. Wystarczy raptem kilka mikrobów aby doszło do infekcji w organizmie który posilił się zanieczyszczonym pożywieniem.

Jak w takim razie pozbyć się much?

Oferta firmy odstraszanie.pl zawiera szereg rozwiązań skutecznie rozwiązujących problem z muchami. Poniżej znajdą Państwo ich krótki opis.
 

Ultrathon Spray

spray na muchy
 

Preparat odstraszający muchy i inne insekty zawierający DEET o stężeniu 25%. Zastosowana formuła wykazuję odporność na deszcz, wilgoć oraz pot. Środek działa przez 8h od użycia.  

Pułapka na muchy Redtop
sposób na muchy

Pułapka wykorzystuję do wabienia much i innych owadów specjalnie dobraną kompozycję składników pochodzenia spożywczego. Konstrukcja pułapki umożliwia insektom dostanie się do jej wnętrza, natomiast wyjście jest już niemożliwe. 

Flybuster Tap-Trap


sposób na pozbycie się much
Domowa pułapka na muchy sprawdzi się w przydomowym warzywniaku, ogródku czy też na kempingu. Specjalnie dobrana kompozycja koncentratu działa jak wabik, przyciągając okoliczne muchy.

Flybuster Garden


domowy sposób na muchy
Pułapka na muchy działa na podobnej zasadzie przyciągając okoliczne owady do wnętrza pojemnika. Pułapka jest jednak większa, może pomieścić więcej owadów.

Flybuster Z.R.Z.R

domowe odstraszanie much
Profesjonalna pułapka na muchy znajdzie zastosowanie w obiektach inwentarskich, stadninach koni, gospodarstwach agroturystycznych jest to jedno z najbardziej profesjonalnych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku.

Firma odstraszanie.pl posiada w swojej ofercie również łapki elektryczne które są skutecznym rozwiązaniem w walce z tymi insektami, poniżej znajdą Państwo kilka modeli. 

Elektryczna łapka z paralizatorem

elektryczna łapka z paralizatorem

Elektryczna łapka The Buzz Bug Bat

jak pozbyć się much


Elektryczna łapka The Buzz Bug Zapper

elektryczna łapka na muchy zapper

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Popularne kategorie